Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyukák Sopronból/Győrből (és...

Anyukák Sopronból/Győrből (és környékükről)! Magánóvodákra van - vagy lesz a jövőben - szükség a városotokban? Gyermekeiteket beiratnátok magánóvodákba? Vagy csak kedvezmények esetén írhatnák be sokan? (Adott létszám elérése esetén 20% kedvezmény...)

Figyelt kérdés
(Adott létszám - legalább 22 gyermek - elérése esetén 20% kedvezmény minden gyermek havidíjából a teljes három éven át. De ez csak egy lehetőség/opció. Most írtam valamit...)

2023. okt. 25. 20:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve minél több gyermeket iratnának be, annál több kis csoportot indítana az óvoda. Ez is csupán egy újabb opció.
2023. okt. 25. 20:40
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Ennek semmi értelme amit írtál. Gondolom 18 éves vagy és ebből akarsz meggazdagodni, ha elvegzed az ovpedet. Szólok...ebből nem fogsz.

Aki magánontézménybe iratja, pont azért teszi, hogy ott kevesebb gyerek legyen, és nem fogja érdekelni a 20% kedvezmény, mert van pénze bőven.

2023. okt. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ha valamit ennyire nem tudsz értelmezni, nagyon szépen kérlek NE a kérdezőt hibáztasd, hanem inkább fuss neki még egyszer - és nyugodj meg.


Második bekezdésedre fent áll a válasz:


"Annál több kis csoportot indítana az óvoda."


Pontosan azért(!) hogy ne legyenek 25-30 fős csoportok egyetlen óvodapedagógus védelmező, fejlesztő, óvó keze alatt.


Még erre - tíz/tizenkét fős kis csoportok folyamatos nyitására - is kitértem!


Kérem a többieket (is), hogy ennek tudatában válaszoljanak.


Őszinte szívvel várom a véleményeteket! 🤗

2023. okt. 25. 23:30
 4/8 anonim ***** válasza:

Győrben vannak magánóvodák és sosem hallottam róla, hogy tele lennének vagy elérné a 15-öt egy csoport létszáma. Szóval ott nincs erre jelenleg szükség.

Mellesleg a 22-vel tényleg fölé lőttél, mert egy átlagos állami csoport ekkora fővel működik. Ennél számottevően kisebb számot várnak el a szülők a magánoviktól.


Ha magánovi vezetésében gondolkodsz, akkor ami viszont hiánycikk, azok a gyógypedagógusok. Ha tehetném, olyan integráló magánovit nyitnék, ami nem feltélten sni gyerekgyűjtő, de szerződtetnék minimum 1 gyógypedagóust, 1 logopédust (és 1 szomatopedagógust).

2023. okt. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Engem a magánovi annyira nem érint meg, ellenben azt nehezményezem, hogy nagyon kevés a bölcsis férőhely. Úgyhogy ha már magán, akkor inkább bölcsiben/családi napköziben gondolkoznék.
2023. okt. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Mellesleg a 22-vel..."


Még véletlenül sem tévedtem!


Egyrészt - újra:


"Annál több kis csoportot indítana az óvoda."


Másrészt:


"De ez csak egy lehetőség/opció. Most írtam egy számot..."


Ez csupán egy példa volt.


Azért köszönöm a hozzászólást! Ezek szerint akkor akár Sopront, akár Győrt nézve ilyen sok állami óvodai férőhely lenne, hogy egy magánóvoda nem tudna bevonzani 20-30 gyermeket (most megint írtam egy számot)?

2023. okt. 26. 09:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, az óvodai elhelyezés kötelező, nem opcionális, ezért sokan úgy vannak vele, hogyha nincs rossz híre a választott ovinak, akkor mégis miért fizetnének 150+ ezer forintot érte!? A körzetes ovinak fel KELL vennie a jelentkezőket.

A bölcsi nem kötelező és kevés is a hely, így az nem választás kérdése, ha valaki vissza akar menni dolgozni a gyerek kb. 2 éves korában és nem otthon akar sínylődni 28 ezer forintból, akkor megfontolja, hogy inkább magánbölcsit fizet a gyerekének állami hely híján. Szerintem ez ennyire egyszerű.

2023. okt. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen. De vannak azért akik kimaradnak, nem jut számukra hely. Részben ezért a kiírás.


Részben pedig azért, hogy lehetséges jó néhány szülő több figyelmet/odafigyelést, jobb fejlesztést/képesítést kíván gyermekének.


Ezek pedig nagyvárosok, jó keresetű családokkal! Budapesten éppen ezért tud ennyi magánóvoda nyitni/fennmaradni, nincs ebben semmi különleges/rossz.

2023. okt. 26. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!