Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha már nekünk, szülőknek kell...

Ha már nekünk, szülőknek kell vinni a gyümölcsöt, mert a magyar állam nem finanszírozza, akkor miért nem teszik kötelezővé, hogy minden szülő vigyen?

Figyelt kérdés
Mi minden "gyümölcsnapon" viszünk valamit, mert nekem is fontos, hogy a gyerek egyen gyümölcsöt. A csoport fele visz, a többi meg tesz rá és azt eszi a gyereke, amit a többiek visznek. Nem érzik cikinek magukat, hogy ők nem visznek és a másik anyuka eteti a gyereküket?
nov. 29. 14:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem telik rá,vagy elfelejtik.Én igyekeztem mindig vinni,sőt, általában pluszban is szoktunk vinni,mert a kertben alma,körte,szilva terem,így azoknak a szezonjában almás süti sütéshez,stb viszek én gyümölcsöt,de bevallom volt,hogy én is elfelejtettem,hogy szerda van.Nálunk az a gyümölcsnap.Tudom,hogy a mi csoportunkban is van sajnos olyan gyerek,akik otthon sem kapnak gyümölcsöt,mert egyszerűen nem fér bele.Na most ez a szülő hiába érzi cikinek, akkor se tud vinni.Más téma a minek vállalt akkor gyereket,miért annyit,stb,ez nem ide tartozik.A gyerek nem tehet róla,én szívesen viszek számára is.Hozzá teszem,van olyan ismerősöm is,aki átmenetileg került padlóra,a kutya meg nem mondta volna,hogy mennyire sz@rul élnek éppen,és előre nem látható ok miatt voltak úgy,2 gyerekkel.
nov. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
99%
Nem tehetik kötelezővé. De még ha kötelező is lenne, akinek eddig nem volt pénze rá, annak ezután se lenne. Ha sajnálod, akkor ezután ne vigyél te sem. Tudod, nem kötelező.
nov. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
29%
Akinek egy évben kb 2x nincs pénze 6 db almara az nem is akarja, hogy legyen. Minden hónapba 200 ftot elteszi és össze is gyűlik.
nov. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
35%
Ja és nekik nem ciki mert úgy élnek évtizedek óta, hogy nekik minden jar és nekik semmit nem kell tenniük.
nov. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%

Etesd otthon a gyerekedet gyümölcsel és akkor a többi gyereknek nem kell adnod.

Igazából te sem vagy különb a többinél.


Heti 2x van gyüminap az oviban.egy folyamatos körforgásban.

évi 2x jut a gyerekünkre a gyüminap és akkor kell vinni egy csoportnak valónyit.

nov. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenhol így van,nálunk minden szerdán mindenkinek kell vinni 1-2 szem gyümölcsöt.Nincs beosztva,hogy mikor,kire esik.
nov. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is minden szerdán kell, nem évi kétszer.

Egyébként én vállalom: amikor a lányom járt, egy kezemen meg tudom számolni, hányszor vittem és akkor is sokalltam. Miért? Mert az enyém soha semmiből egy falatot se evett. A kajapénz is ablakon kidobott pénz volt. Persze csak iskolában lett diagnózisunk, hogy autista, így fizethettem végig a semmiért.

Most a fiam ovis. Minden szerdán viszi a gyümölcsöt a kis hátizsákjában. Ő figyelmeztet, hogy el ne felejtsük.

nov. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk a hiperaktiv anyukák akkora halom gyümölcsöt visznek be hetfőn, hogy a gyerekek meg se tudják enni. Az óvónők direkt mondják, hgy nehogy vigyek, felesleges. De most emiatt nem fogom azt mondani a fiamnak, hogy ne egyen. Többször lett szolva ezeknek a nőknek, teljesen hatástalan, következő hetfőn már ott az orias halom gyümölcs.
nov. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező gyümölcsöt vinni. Nincs torv3ny rá. Óvónő azt mond amit akar, nem kell vinni, ha nem akar vagy nem tud valaki. Az én gyerekem világ életében utalta a gyumolcsot, sosem evett meg semmilyet és nem ő volt az egyetlen az oviban sem. Nálunk nem is volt hosszú életű a agyumolcsnap.
nov. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy csak kíváncsiságból, de honnan tudod, hogy ki visz, meg ki nem? Mert nekem speciel fogalmam sincs, nem szoktam megkérdezni se a többi szülőtől egyesével, se az óvónőktől. Pedig már a 2. gyerekem jár oviba, de sosem tudtam, hogy 25-ből hányan viszünk meg hányan nem.

Amúgy engem különösebben nem izgat, mármint az, ha valaki bármi okból nem visz. Így is, úgy is havi 1 alkalom jut ránk, tehát nekem nem kerül többe az, hogy mások esetleg bacnak vinni, vagy épp hiányzik a gyerek aki a soros lenne. Max aznap nincs gyümölcs az oviban, na bumm, hát akkor eszik a lányom délután, ha akar. Mivel a bátyjának, aki már iskolás, minden nap rakok az uzsonnás dobozába, így nincs olyan, hogy nincs otthon gyümölcs.

nov. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!