Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Köhögéssel miért viszi valaki...

Köhögéssel miért viszi valaki oviba a gyerekét?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy dolgozik a szülő és hamar elkopik az a 42 nap, amit igénybe lehet venni, de basszus ha köhög akkor megfertőzi a többi gyereket is. Nálunk sokan csak akkor maradnak otthon a gyerekkel, ha az már lázas, de például ha úgy köhög mint egy tüdőbeteg még simán beviszik oviba, dolgozni kell címszóval.
márc. 13. 13:32
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
86%

"ha köhög akkor megfertőzi a többi gyereket is"


Hülyeség.

Amikor valaki felső légúti betegségből gyógyul, a köhögés még sokáig megmaradhat, amikor már nem fertőz. Akár 2-3 hétig is. Felesleges is ennyi ideig otthon tartani, másrészt ezt azért a legcsaládbarátabb munkahelyek se nagyon tolerálják.


Kérdező, adok egy tanácsot!

Minden köhögős gyerek szülőjének biztosítsál munkahelyet, és utána akard te megszabni, ki, mennyi ideig tartsa otthon a gyerekét.

márc. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
85%

Először is nekem 29 napom van,42

XDXD

Másodszor mert 2 betegség között SEM múlik el a köhögés. Örökké meg ezért nem tartható itthon. Akkor egész télen otthon kéne lennem.

márc. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

29 hogy jott ki? 82 42 es 12 van korosztalyonkent.

Amugy meg valoban nincs igazad kerdeto. Egy felsoleguti utan masfel honapig volt szaraz ingerkohogesunk. Nem gondolod hogy addig otthon ulunk?

márc. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
88%

3!


8 éves lányomra 14 nap táppénz van.

márc. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Oktober ota kohogok.

Teljsen normalis osztol tavaszig a kohoges, plane gyereknel.

Azzal nem fertoz meg senkit semmivel, plane mert a betegsegek nagy resze tunetek elott fertoz.

márc. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
92%

A fiam ősztől tavaszig köhög. Most akkor mondjak fel és üljek vele otthon?


Nálunk sem az oviban sem a dokinál ez nem betegség....


Ha majd megfullad az természetesen más. Akkor abban a pár napban otthon fogom. De ne várja már el senki, hogy megvárjam míg abbahagyja.

márc. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Amikor beteg, fertőz ne vigye. De gyakran sokáig eltart maga a köhögés mikor már semmi más baj nincs.
márc. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a többiek is írták a köhögés 3 hét vagy akár több ideig is fenn maradhat és már nem fertőz. Nálunk a gyerekorvos 2 hét után már nem volt hajlandó kiírni a gyereket több időre. Persze beszólogattak a szülők. Hozzáteszem azok, akik nem dolgoznak és nem értik meg, hogy baromira nem egyszerű annak, aki dolgozik és a férje nem hordja haza tonna számra a pénzt vagy ne adj' Isten egyedülálló. Komolyan kérdezem Kérdező szerinted pl. én hogy oldjam meg? Nulla segítségem van és 14 nap táppénz jár a fiamra. A szabadságom meg a szünetekre se elég. Haljak éhen én is és a fiam is? Te hogyan oldanád meg? Tényleg érdekel!
márc. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Kisgyerekkel (vagy több) azért nem dúskálunk a lehetőségekben, ha elküldenek, mert nem táppénzre meg szabira vesznek fel, hanem dolgozni. Ősztől - tavaszig ilyen.

És még fűtésszezon elején is köhögnek a gyerekek vagy két hétig.

márc. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
95%
8-as vagyok, kiegészítés: A "taknya nyála egybefolyik", a láz, a hányás/hasmenés stb. nyilván más tészta, ilyenkor én se viszem, el is megy rá a 14 nap, sőt még ilyenkor magamat szoktam kiiratani táppénzre, hogy itthon tudjak lenni a gyerekkel, de magamat se irathatom ki 1 hónapra, feltűnő lenne!
márc. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!