Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyit illik adni évvégén az...

Mennyit illik adni évvégén az óvónéniknek ajándékot?

Figyelt kérdés

Nálatok ez hogy működik? Vidéken vagy Budapesten laktok? Csoportpénzből megy vagy összedobjátok? Karácsonykor is kapnak az óvónénik?

Kicsit már túlzásnak érzem ezt az egészet. Vigyünk gyümölcsöt, tejet, pzs-t, wc papirt, rajzlapot, lekvárt, kakaót, mézet és akkor még kb 30-40 ezer ft-os utalványokra is fussa karácsonykor is illetve évvégén.

Mi sokszor kifejezetten gyümölcskonzervet viszünk amit bármikor odatudnak adni a gyerekeknek. Többször veszek 10 dobozzal is akár, van aki nem visz be gyümölcsöt. De azért ezt már tényleg túlzásnak érzem hogy ennyi ajándekot vegyünk az óvónéniknek is.


máj. 22. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Na minket a kórházból meg lassan bilincsben visznek el, ha netán elmernénk fogadni valamit...Mitől különb az óvónő, dadus vagy akár egy fodrász, körmös munkája, mint egy ápolóé? Az egyiket borravalóval, ajándékkal tukmálni, a másikat meg konkrétan törvényileg tiltják.
máj. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Vidéki ovi

Minden héten van gyümölcsfelelős, az a gyerek viszi egész hétre az egész csoportnak valót

Wc papír, pzs, szappan, szalvéta, rajzlap nálunk is kell évi 3x.

Csoportpénz havi 1000ft

Karácsonyra nem kapnak az óvónők semmit.

Év végén kb fejenként 30-40ezer ftos ajándék van itt is. Mármint az óvónők, dadusoknak fejenként.

Ez gyerekenként 1-2 ezer ft plusz. Én nem érzem túlzásnak.

máj. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első, nem én pontoztalak le total egyetértek veled!

Masodik, miért nem érzed tulzásnak? Miert kell hogy ennyit kapjon egy ovónő? A munkájat végzi. Tudta mire vállalkozott amikor elment fösulira. Én marpedig tulzasnak erzem. Azert évi 60 ezer ft ajandek meg virag. Es mi vettunk nönapra is kulon....

máj. 22. 21:27
 4/6 A kérdező kommentje:
Én egyébként mar megfogadtam azt is h nem viszek be kakaot vagy lekvart mert nem az én gyerekem eszi issza meg. Inkabb itthon megreggeliztetem öket és jollakottan mennek be....
máj. 22. 21:29
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Vidéki óvodában vagyunk, nálunk úgy van, hogy hetente egyszer van gyümölcsnap, ilyenkor aki tud (megengedheti magának) az hoz 1 szem gyümölcsöt vagy zöldséget és amennyi összegyűlik így, azt elosztják a gyerekek között. Nyilván mi sem állítunk oda egy darab almával, amíg megtehetjük, addig viszünk többet, mert eláll és akkor egész hétre van gyümölcsük, és ha valakinek mégsem sikerül hoznia, akkor sincs gond. Szerencsére többen is így gondolják.


Csoportpénz talán 500 forint egy hónapra, mi azt mindig egyszerre befizetjük egész évre, meg ha mennek bábszínházba vagy ilyesmi külön programjuk van, arra szoktak kérni még.


Tisztasági csomagot kell bevinni, eredetileg úgy volt, hogy havonta (wc papír, zsepi, szappan utántöltő, szalvéta és év elején egyszer fogkrém is) de aztán mondták, hogy majd szólnak ha elfogy és akkor vigyen aki tud. Farsangra, gyereknapra szoktak kérni rágcsit/szörpit.


Ha másra kell pénz, akkor megoldják ügyesen, például kézműves vásárt csinálnak vagy jótékonysági sütivásárt gyerekprogrammal egybekötve, ilyesmi. Nálunk nincs igazán közösségi élet a szülők között, nem is ajándékozunk közösen az óvónőknek se. Én szoktam nekik karácsonyra meg majd ballagásra is kapnak majd, mert hálás vagyok nekik és szerencsére ennyi belefér nekünk is.

máj. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%

Az eszem megáll!

Ettől az ajándékozgatástól én is rosszul vagyok.

Az én gyerekkoromban még ez nem volt...

Suliban sajnos ment már az osztalypenz. Azzal sem értek egyet. Meg, hogy ajándékot vettünk a tanároknak. Miért? A munkáját végzi. Én sem kapok és nem is várok el semmi borravalót vagy ajándékot, mert dolgozom.

Ezt is lehet már valamilyen törvényben kellene tiltani...

(Egyébként munkahelyen sem szállok be soha semmivel. Nem tudom mi ez az őrület mindenhol...)

máj. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!