Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit csináljak most?

Mit csináljak most?

Figyelt kérdés
Nemrég derült ki hogy hiába a várólista és várjunk még de mégsem fért be a kislányom az oviba. Lejár a gyesem kéne szóljak a mukahelyemen hogy megyek vagy nem, de nem is biztos hogy vissza tudnak venni mert közben megszűnt a kft. Persze gondolom kiadják a kb3 hónap szabit, de mi van utána? Mi van ha mégsem küldenek el és nincs ki vigyázzon a gyerekre? Mi van ha elküldenek? Akkor mehetek munkanélkülire? És ott majd küldenek munkahelyekre?

2013. febr. 27. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha megszűnt a Kft. akkor már a szabikat sem adják ki, és akkor nincs is hová vissza menj dolgozni!!!

Elmehetsz munkanélkülire, ami 3 hónap.

Ott ha tudnak ajánlanak munkát, de 1 munkára 100 jelentkező van!

Keress munkát, add be az önéletrajzod mindehová, az Oviból meg ha elutasítottak, fellebbezd meg!

2013. febr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Bonyolult a munkahely kérdésem. Önkormányzatnak volt egy kft-je ami parkolással foglakozott ezt eladták de engem nem átadtak hanem az önkormányzathoz vettek át így maradtam. Ott is leépítések voltak és a munkaügyis azt mondta még hónapokkal ezelőtt hogy ne számítsak semmire :(

Már az oviba hova fellebbezzek az hónapok, nem? Addigra nyár lesz és ha jól tudom az oviba is van nyári szünet.

2013. febr. 27. 21:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Az ovis dologhoz szeretnék hozzászólni, a munkahelyeshez nem tudok:(

A kisfiam végzett júniusban az ovival, ment volna ugyanoda a lányom szeptemberben. Nem vette fel az vezetőovónő..nincs hely stb. Körzetileg is ide tartozunk volna...fellebbezés, volt hátszelünk is...elutasították. A kislány a tőlünk 2 km-rel arrébb lévő oviba jár, de csak akkor mikor a férjem nem dolgozik, 1 héten 3 napot megy. Ő viszi kocsival. Egyébként ha oviköteles, már pedig a szeptembertől kötelező az ovi, átfognak irányítani másikba. Fellebbezni szerintem felesleges:(

2013. febr. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, nem a munkahelyed szűnt meg, hanem csoportos létszámleépítés volt az önkormányzatnál, amibe (?) te is beleestél?


Egyetértek az első hozzászólóval: ezerrel keresném a munkát, hiszen akár GYES lejárta előtt is elkezdhetsz dolgozni ( részmunkaidőben) vagy a GYES visszamondásával, de a fizetés nélküli szabi megtartásával ( amely általában a gyermek 3 éves koráig tart ) teljes munkaidőben egy másik munkahelyen.

Itt önkormányzatéknál pedig megvárod, amíg lezongorázzák a felmondás -végkielégítés - szabik és egyéb járandóságok kifizetését.


Szóval: én nem attól tartanék legjobban hogy hogyan fellebbezzek az oviban hanem hogy hogyan lesz másik munkahelyem?

Szerintem itt kellene elkezdeni a probléma megoldását.

2013. febr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja, még annyit hogy ha vissza is vesznek GYES után a munkahelyedre, utána egyből fel is mondhatnak neked ( ehhez ugyan indok kell, de aki keres, az talál...


Ha nem bízol abban hogy vissza tudnak venni hosszú távra, akkor keress mihamarabb másik munkahelyet.

2013. febr. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És a gyereket hova rakom e közben???
2013. febr. 27. 22:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Senkitől nem tudsz átmeneti segítséget kérni?


Én nem tudok a te fejeddel gondolkodni, és nem ismerem a körülményeidet, nekem pl. az első dolgom a munka megoldása lenne, közben apuka/mama/papa/szomszéd néni/ barát/barátnő stb segítségét kérném, hogy amennyiben nem tudom a gyermeket oviba íratni, segítsenek vigyázni rá.


Ha megfordítjuk a kérdést: mi van, ha felveszik a gyereket az oviba, neked viszont nem lesz munkahelyed?

2013. febr. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fellebbezz az oviban vagy az önkorinál, a többit majd meglátod.
2013. febr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Apuka dolgozik, nagypapa nincs, nagymama, dolgozik, nővérem dolgozik szóval mindenki dolgozik. Egy agydaganatos 87 évesz szomszédra meg nem bízom.
2013. febr. 28. 12:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!