Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Átírassam a fiam az ősztől...

Átírassam a fiam az ősztől induló angolos csoportba? (5 éves múlt április közepén)

Figyelt kérdés

Az oviban ősztől indítanak egy angolos csoportot, kaptam egy papírt,amit kedden vissza kell vinnem. Még nem biztos hogy bekerülne csak 25 főt vesznek fel(nem tudom mi alapján döntenek)

Azt írták, hogy amelyik gyerek betölti őszig a 4 éves kort és abba az oviba járt előtte az jelentkezhet.


Megkérdeztem a vezetőt és azt mondta hogy, ezt a fajta könyvet kell venni. [link]

Mindennap egy keveset tanulnak majd belőle+még külön angol nyelvű mondókákat,gyerekjátékokat. Lesznek mellette magyar foglalkozások is.

A csoporttal majd 2 óvónő és 1 dajka foglalkozik. Mindegyikük beszéli a nyelvet,egyik angol származású is.


A későbbiekben mindenképp szeretném hogy tanuljon idegen nyelvet,ez lehet egy jó alap is hozzá, viszont félek hogy korai még neki. Amúgy magyarul a verseket mondókákat gyorsan megtanulja.



#óvoda #angol #angol gyerekeknek
2013. máj. 18. 18:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges ilyen korban.
2013. máj. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem sok értelme van- Bár ha van olyan iskola ahova viszed,és már elsőben tanulják az angolt akkor talán...
2013. máj. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szakmailag azt mondom, hogy ne büntesd ezzel a gyereket, kiakasztó, hogy a mai gyerekek nem tanulnak meg rendesen magyarul beszélni, emiatt sem tanulnak meg rendesen írni olvasni. Tanuljon meg először szépen tisztán magyarul beszélni, nyelvet később is tanulhat. Viszont anyukaként azt mondom igen is írasd be ebbe a csoportba mert ma már nagyon fontos a nyelv, minél korábban kezdi annál jobb. Meg kell próbálni lehet be sem jut a csoportba, de ha meg sem próbálod elveszted a lehetőséget is.
2013. máj. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
36%
Igen, nincs olyan, túl korai. Sőt!
2013. máj. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha játékos formában ismerkednek a nyelvvel, akkor semmi kára nem lesz belőle, de nagy eredményeket se várj. Talán amikor suliba kerül, akkor egy picit könnyebben megy az eleje, de ennyi.


Hasznosabb lenne, ha csak angol nyelvű óvónők mondókáznának, énekelnének a gyerekeknek.

2013. máj. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom megérné e kiszakítani a megszokott környezetből, jó? óvónőktől, barátoktól. Mit mond a vezető mennyit fejlődnek így? Az egyik óvónő csak angolul beszélne hozzájuk, vagy csak énekelgetnének stb.. Az ilyen ovis foglalkozásoknak nem látom értelmét. Jártak ugyan a gyerekeim, mert a többiek is mentek, ők is szerettek volna, bele nem haltak anyagilag, de nem is okosodtak egy szálat sem:) Szóval attól függ mennyire komoly ez az egész. Bár ha nagyon jó a közösség én akkor sem venném ki belőle
2013. máj. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Írhattok még véleményeket


Több barátja,csoporttársa jelentkezik és a barátnőm lánya is,akivel nem egy csoportban vannak, de ovin kívül sokat játszanak együtt.

A csoportjában lévő dajka megy át az új csoportba.

2013. máj. 18. 19:28
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kisfiam kiscsoportos idén, és heti 2x van angol a csoportjában. Játékosan tanulnak és meglepően sok alap utasítást (ülj le, állj fel, aludj, stb) tanultak meg, és mindezt élvezettel használja. Magyarul is tisztán és érthetően beszél, szóval etéren nem szenvedett kárt. Cserébe élvezi, hogy itthon magyarázza nekem, hogy mi mit jelent, és mondókázik, énekel.

Biztos van, akinek nem válik be, gondolom gyerekfüggő. Ha mi azt láttuk volna rajta, hogy nem tetszik neki, nem is küldtük volna erre a foglalkozásra, vagy utólag kivettük volna. De szereti, szóval szerintem egy próbát megér.

2013. máj. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ne tedd! Semmi értelme nem lenne.
2013. máj. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
65%
az aki azt mondja semmi ertelme, az valoszinuleg olyan szulo, aki maga sem tud angolul. Angolul tudni elvaras a mai vilagban, es igen. minnel hamarabb annal jobb. a gyerekkorban tanul a legtobbet a gyerek, igy csak jo, ha angol csoportba kerul. habar en a helyukben otthon is tartanam az angolozast. magyarorszagon amig a gyerek el a magyart ugyis megfogja tanulni. kenytelen. de angolul tudni minnel fiatalabb kortol meg maga a tokely.
2013. máj. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!