Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovodába beszoktats? Hogyan?

Edus83 kérdése:

Ovodába beszoktats? Hogyan?

Figyelt kérdés
Nagyon össze vagyunk nőve gyerekkel,3évig itthon csak vele,nagyon szerencsés vagyok,de ennek rossz oldala is lett nagyon Túl féltő anyuka vagyok,több babát elveszetttem kislányom előtt,és Tényleg túlféltem.Határozott,nagyon vagány kislány,de biztos nehéz lesz ovodába beszoktatás,olyan vadak mostani gyerekek,Ti,hogy viseltétetek el első időket??

#Ovodába
2013. jún. 6. 06:30
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Én lelkileg kissé nehezen viseltem, 2 hétig minden reggel sírtam, miután otthagytam, a gyerekemet. Persze miután már eljöttem, nem előtte sírtam. Nem ment nehezen az elválás, mert már nagyon vágyott a gyerekek közé, az én lányom egyébként is nagyon társasági lény. A gyerek nagyon könnyen és gyorsan beszokott, nem volt gond vele.

Szerintem nálatok is ez lesz. Ő már érett arra, hogy oviba járjon, és napközben távol legyen tőled, szerintem könnyen be fog szokni. Te nehezebben fogod viselni mint ő. Csak ezt neki sose mutasd.

2013. jún. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
szia.az én fiam még csak 2 éves.jövőre megy oviba.de én már félek hogy hogy fogom kibírni amikor otthagyom az oviba.bár a fiam is imádja a gyerekeket és mindenkivel elvan.ha valaki hívja már mondja hogy szia anya és megy is.mostanában látom rajta hogy jobban igényelné a gyerekek társaságát.ahogy meglát egy gyereket már rohan hozzá.szerintem nektek sem lesz gond a beszoktatással úgy ahogy majd nálunk sem.csak nekünk szülőknek lesz nagyon rossz.de majd meglátod hogy a kislányod mennyire boldogan fog hazamenni az oviből hogy volt kivel játszani stb.a lényeg majd az hogy ne úgy hagyd ott az oviba hogy sírsz.ne lássa rajtad hogy nehezen hagyod ott.adj neki egy puszit öleld meg és mond neki hogy délután majd jövök érted.érthető hogy ennyire félted főleg úgy hogy már babát is veszítettél el.amit nagyon sajnálok.
2013. jún. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is most fog menni szeptemberben. És attól tartok, hogy neki gyerekjáték lesz, nekem már annyira nem.... :-D

Sőt. Mivel három évig csak veled volt, hidd el, ez sokkal inkább előnye, mint hátránya!!!! Komolyan, három évesen már megérett a közösségben való létre. Még használd ki ezt a kis időt, ami még hátra van (én is ezt teszem...) mert soha többet nem leszel vele már ilyen sokat együtt... A tapasztalt anyukák mind azt mondják, hogy ahogy közösségbe kerül a gyerek, olyan, mintha már nem is lenne gyereked... :-/

Gondolj arra, hogy a gyereknek ez a legjobb! :-)

2013. jún. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem nagy ügy a gyereknek, sokkal inkább az anyukák csinálják maguknak a problémát. A legtöbb 3 éves már örül a társaságnak, és ha azt érzi, hogy az anyja nem aggódik, akkor biztonságban érzi magát az oviban. Eleinte ne altasd bent, és akkor fokozatos az elszakadás. Nálunk egyik gyerekkel sem volt nagy baj, lazábban kell hozzáállni.

Ja, és a mostani gyerekek semmivel sem vadabbak, mint a mi korunkban voltak. Az óvónénik pedig sokkalta jobban képzettek, sokkal jobban figyelnek a gyerekekre, akiket mostanra számos törvény véd (nekem még a képem alá cigiztek, volt, hogy megütöttek, manapság ilyen elképzelhetetlen).

2013. jún. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 zsokam válasza:
négyunokás nagyi vagyok,mi olyan trükköket találtunk ki,hogy anyáról,tesóról kedvenckutyusról,cicáról stb fényképet /1-1/t adtunk neki az oviba .Nem kellett neki csak 2 hétig.Mindegyik kicsi zokogott eleinte,megszakadt a szivünk,de az ablakon leskelödve elhültünk,hogy 10 petc mulva semmi baja.ha megtanulja,hogy tuti értemész nem lesz sirás mert ettöl fél.legelöször menjél érte 2 óra mulva,aztán 3 mulva stb.az alvás elötti elhozás nekünk egyiknél se vált be,mert késöbb nem akartak aludni.
2013. jún. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!