Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A gyermekem novemberben lesz...

A gyermekem novemberben lesz 3 éves. Felvették, de azt mondták, hogy nem kezdhet szeptemberben, viszont nemek szeptembertől van munkám. Mit tehetek? Tényleg nem mehet szeptembertől oviba?

Figyelt kérdés
Ha valaki tud konkrét törvényre hivatkozni, azt nagyon megköszönném, de a tapasztalatokra is kiváncsi vagyok. Elpre is köszi
2013. jún. 13. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:

A torvenyt inkabb ne bolygasd, mert az alapjan csak 5 evea kortol vennek csak fel. (Jovore ez megvaltozik, de meg az 5 ev van ervenyben.)

2 dolgot tehetsz: vagy bolcsibe adod vagy otthon maradsz vele novemberig.

2013. jún. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A baj, hogy bölcsibe nem veszik fel, mert szerintük szeptemberben kezdheti az ovit:(
2013. jún. 13. 22:26
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is novemberben lesz 3 a kisfiam es nem veszik at majd csak nov. 14tol... (13an tolti a 3at)
2013. jún. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Keresztfiam októberi és ő sem kezdhetett szeptemberben.
2013. jún. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt az ovi,vagy fenttartó dönti el. Nálunk sem mehet addig míg nem töltötte be a hármat,de két szomszédos településem simán mehetnek a gyerekek...
2013. jún. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A mi ovinkba is betöltött 3 éves kortól lehet csak menni. Szeptembertől felvették a gyerekeket és folyamatosan érkeztek a bölcsiből, otthonról. Kb. 3 hónap volt ez a "feltöltés".
2013. jún. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most elkeseredtem :((
2013. jún. 13. 23:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Hivatalosan 3 évesen kezdheti az óvodát. Ugye azért is volt úgy (legalábbis nálunk) a beiratkozáskor a felhívásba írva, hogy minden olyan gyereket kell beíratni, aki aug. 31-ig betölti a 3-at, mert ugye ők kezdhetnek szeptemberben. Utána folyamatosan lehet vinni a gyerekeket, ha felvették és betöltötte a 3-at. Nálunk sem kezdhet hamarabb egy gyerek, csak miután betöltötte a 3-at, ez ellen nem tudsz mit tenni, mert nincs olyan törvény, hogy 3 év alatti gyerek milyen feltételekkel mehet oviba, mert nem mehet elvileg. Persze van néhány ovi, akik engedik, de szerintem ők azért, mert nagyon kevés gyerek járhat oda.

Az én fiam áprilisban töltötte a 3-at, beiratkozáskor az óvoda vezetője direkt felhívta a figyelmem, hogy ha felveszik, akkor sem kezdhet májusban, csak szeptemberben, hiába töltötte be a hármat áprilisban. Ez már csak ilyen.

Esetleg nagyszülő, más rokon, barátnő vagy ismerős lehet megoldás a problémádra 2 hónapig, vagy végső megoldásként elviszed fizetős családi napközibe!

2013. jún. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

szia!


a körzeti Óvodába fel KELL venni a gyermekeket.ez a törvény...

üdv egy óvónéni

2013. jún. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!