Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Új csoportba kell majd mennie...

Új csoportba kell majd mennie a kislányomnak az oviban. Hogyan szoktassam az új helyzethez?

Figyelt kérdés
Most leszünk nagycsoportosok, eddig egy jó csoportba jártunk, sok barátja volt, de utolsó héten szóltak, hogy csökkenteni kell a létszámot, mert túl sokan vannak a csoportban ezért 7 főt át kell adniuk egy új "vegyes" csoportnak. Teljesen kétségbe vagyok esve, mert a legjobb barátai, nem mennek át a másik csoportba (enyém évvesztesm mert szeptemberi) és csak az évvesztesek mennek át. Hogyan magyarázzam el neki szeptemberig, hogy a megszokott környezetét és a barátait, el kell majd hagynia, és más óvónénikkel, új gyerekekkel lesz majd együtt? Volt már valaki ilyen helyzetben? Segítsetek, lehet túldramatizálom a dolgot, de nagyon érzékeny típus aki elég nehezen alkalmazkodik.
2013. jún. 17. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kellene NEKED problémát csinálni ebböl, a gyerek CSAK akkor érzi magát rosszul az új csoportban (ami azért nem egészen új, mert a gyerekek többségét azért ismeri), ha TE ezt sugallod neki a viselkedéseddel.
2013. jún. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez volt a helyzet tavaly, de az én gyerekem szerencsére a barátaival együtt került át a másik csoportba.

Elég érzékeny az én fiam is, ezért nem is mondtam neki, csak mikor kezdtük az ovit. Azóta vége az évnek, de még mindig nem igazán sikerült beilleszkednie, többször is emlegeti a régi csoportját, pedig a barátai mentek vele.

Nem tudom mi lett volna, ha csak ő egyedül kerül át, azt biztos még nehezebben viselte volna.

2013. jún. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon átérzem a helyzeted nem egészen ugyanez de nekem a fiam 2 éve jár a megszokott csoportjába és neki egyedül kell átmennie máshova, és hiába mondom neki, nem igazán érti hogy most akkor ő máshova fog járni a kis barátai , szeretett óvónőjei nélkül. :((

De sajnos úgy van hogy vagy MOST vált és 2 évet amazokkal jár a másik csoportba vagy pedig az utolsó évben kell egy tök új csoportba kerülnie és inkább ezt választottuk.

Nekem is mindenki ezt mondja hogy csak én nehezítem meg mert én így állok hozzá dehát szerintem ez mindenképp nagy törés nagy váltás neki akárki akármit mond.

Én ezt nem mondom sose neki, előtte, nem is éreztetem vele, de attól tudom hogy ez nem ideális.

Mondjuk ha a megszokott csoportból 7 en mennek azért az talán egy fokkal jobb még ha nem is a legjobb barátai azért legalább lesz 6 ismerős arc. Mit tudunk tenni most őszintén? semmit.

2013. jún. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem akarom megnehezíteni a dolgát, csak nyugisan elmagyaráztam neki, hogy szeptembertől egy új csoportba fog kerülni, és új barátokat is szerezhet majd. Csak mikor rákérdezett, hogy ez mag az is megy-e elkezdtem aggódni, de előtte nem mondom, csak mosolygok és nyugtatom. Igen heten mennek át, de nem mind egy csoportba, két ovi van nálunk egy épületben és azok közt "dobálják " őket ki hova fér be alapon, úgyhogy még mi azt sem tudjuk melyik oviba fogunk járni. Az óvónőkről meg nem is tudok neki mesélni, a gyerekekről meg főképp.
2013. jún. 18. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!