Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Jó ötlet volna őt esetleg...

Jó ötlet volna őt esetleg középső csoportba átkérni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kislányom 3,5 éves.1 éve családi napközibe jár, ő a legkisebb. Szépen beilleszkedett, szereti az idősebb gyerekeket, éretebb a koránál. Ősszel kezdi az állami ovit, kiscsoportban. Én viszont úgy érzem, hogy az visszalépés lesz neki, már megszokta a nagyokat. Leül a 4-5 évesekkel feladatlapozn, a játszótéren sem barátkozik kisebbekkel, vagy korabeliekkel. Neki már van rutinja az oviba járás kapcsán, megint előlről kezdeni mindent nem lenne túl jó. Tapasztalatokat is várnék.Köszi
2013. júl. 16. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:

teljesen jó lesz neki a kiscsoportban


ne akard h hamar felnőjön .-)

később az iskola kezdésnél sokkal jobb lesz neki :-)

2013. júl. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább most kezdjen kiscsoportban, mint majd a nagyot járja 2x, amikor az összes barátja majd suliba megy, ő meg nem fog, mert még csak 5 éves lesz.
2013. júl. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Így is hamar nőnek, nem szeretném sürgetni. :)

Tényleg csak az vezérel, hogy nem fog ő unatkozni a kicsik között?

2013. júl. 16. 09:40
 4/8 A kérdező kommentje:
Igaz ez a sulis dolog, erre nem gondoltam. Most az jutott eszembe, hogy csak lesz már másik ilyesmi gyerek is, mint ő, nem? Úgy érzem, hogy egy kicsit rágörcsöltem erre a dologra:(
2013. júl. 16. 09:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jó lesz neki még a kis csoportban.Vissza fejlődni nem fog,ettől nem kell aggódni. :) Viszont korban még nem tart ott,hogy középsőbe járjon.És amit a többiek is írtak,nem mindegy mikor tartják vissza,iskolakezdés előtt,vagy még most kiscsoportban.Most észre sem veszi,de nagycsoportban elég nagy törés lenne majd neki.3 gyerekemből kettő év vesztes.Mind a kettőnél azt választottam,hogy inkább 2x járják a kiscsoportot,mint nagycsoportban visszatartották volna.Már mind a kettő sulis,és szerintem így volt nekik a legjobb.
2013. júl. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szerintem butaság lenne középső csoportba tenni. azért nem keresi a korabeliek társaságát, mert nem ismeri őket, nem tudja, hogy velük játszhatna a saját szintjén.

enyém vegyes csoportos volt, ő volt a legkisebb, a következő kicsi is több mint egy évvel idősebb. rengeteget fejlődött, de nem gondolom, hogy ettől 1-2 évvel idősebb lenne az értelme, ilyenről nem lehet szó.

most kiscsoportos lesz, hogy ne a nagycsoportot ismételje.


szerintem nem jól gondolkodsz, a te logikád szerint 5 évesen iskolába kell majd mennie, hogy a nagyokhoz teszed, de attól, hogy a nagyokkal tud játszani, nem érettebb, csak előbb kellett alkalmazkodnia :)

2013. júl. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, ha félreérthető voltam, találkozik korabeliekkel is, de nem játszik velük. A családi napköziben mondta az óvónő, hogy tényleg érettebb a koránál, nem azért mert rákényszerítjük. A nagycsoportosok feladatlapjait simán megcsinálja, szeretne írni, így azt is tanítgatom neki :) Nem szeretném hamarabb suliba küldeni, szó sincs erről. Amúgy a mostani középsősök között is van 3,5 éves, azért is jutott eszembe a dolog.
2013. júl. 16. 10:56
 8/8 anonim ***** válasza:

akkor tedd vegyes csoportba

ott van mindenféle korosztály

ha el is ballagnak akkor sem az egész csoport

2013. júl. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!