Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha anyagilag megengedhetnéd...

Ha anyagilag megengedhetnéd magadnak, magánoviba íratnád a gyereked?

Figyelt kérdés
2013. aug. 22. 15:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Oda is írattam. De nem mindegy melyikbe.
2013. aug. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ahol a pénzért nem fintorognak, hogy anyuka csak 4-kor megy érte, mert dolgozik és valóban odafigyelnek a gyerekre, fejlesztik és tájékoztatják is a szülőt.
2013. aug. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 _Jessy_ ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Attól még nem biztos, hogy jó egy óvoda, ha magán.
2013. aug. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Volt róla szó, mi lesz, ha nem eszik fel állami intézménybe a gyereket, de végül felették, és szereti, én is elégedett vagyok.
2013. aug. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen,oda is írattam.

Sajnos az állami ovi ahova felvették volna,ott 60% nem fehér,nincs igazán fejlesztés,semmi.

Magánoviban bár kifizetünk 50-et havonta,már kiscsoporttól tanulnak angolt (énekelnek,mesét hallgatnak,ilyen nagyon kicsiknek való angol,de nagycsoport végére legtöbb szépen beszél folyékonyan),hordják őket úszni,van sokféle foglalkozás,kirándulások.

És nem szólnak ha néha be kell vinnem fél7-re,vagy csak 6 előtt érek be vele (6-6-ig van nyitva,napi max 10 órát lehet benn).

2013. aug. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ott is jól megnézném melyikbe... Elsősorban a minőségibb ellátás (biztos vagyok benne, hogy a legrosszabb magánoviban is minőségibb a menza, mint az államiban), és a kisebb létszám miatt. Az óvónők valószínűleg nem túlterheltek, így nagyobb aktivitással foglalkoznak a kicsikkel. Remélem, mire odajutunk, lesz rá elég pénzünk...
2013. aug. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de alaposan utána nézünk. Most magánbölcsibe jár, sokat fejlődött ott.


Főleg az alacsony létszám miatt, illetve amit már más is írt, hogy ha 10 perccel később érek oda ne legyen a folyosón a gyerek nagykabátban és kapjam a fejmosást az óvónőtől, aki egyébként még bőven a munkaidején belül van.

Anyósom óvónő, hát amiket néha mesél, a hajam is égnek áll.

2013. aug. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok: még fontos érv az ételek minősége is, ezt gondolom nem kell részletezi.

Magánoviba nem lehet beteg gyereket vinni, nem fordulhat elő (vagy csak ritkábban) hogy anyuka beviszi a beteg gyereket és a fél csoportot megfertőzi.


Meg állami oviba kell vinni mindent, lassan játékot is. Anyósomék idén nem kaptak keretet ceruzára, zsírkrétára stb, ezt is a szülőktől fogják kérni. Aztán wc-papír, zsepi, gyümölcs, csoportpénz - bőven ki lehet adni ezekre is havi 20-25 ezret. És akkor még fokozottan figyelni kell hogy itthon csak egészségeset egyen, mert az oviban ki tudja, mit kap ugye.

2013. aug. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, oda is fogjuk vinni. Nézelődünk, válogatunk, megnézünk több helyet is. Nagyon zavarnak a hatalmas csoportok, és a sok panasz, amiket ismerősöktől hallok, hogy a gyerek magában sír, ha baja van, akkor sem mer szólni és nem figyelnek rá eléggé. Reménykedem, hogy már a kisebb csoportok is előnyösebbek lesznek, a fejlesztési lehetőségekről nem beszélve.
2013. aug. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
35%

Nem. Sok szülő azt gondolja, hogy ha sok plusz foglalkozást nyújt az óvoda, akkor az egy szuper hely. Egy óvodáskorú gyereknek megterhelő, ha hétfőtől péntekig mindennap van valamilyen zenei-, sport-, vagy egyéb foglalkozás.

A másik szempont az alacsonyabb csoportlétszám szokott lenni, ez valóban így van. Jobb, ha 10-15 gyerek van egy csoportban, csak később rosszabb lesz neki, ha bekerül az iskolába, ahol 30-32 gyerek van egy osztályban.


Szerintem az óvoda választásánál az legyen a legfontosabb, hogy az óvónők a te gyerekedhez valóak legyenek.

Én óvónő vagyok. Sokféle szülővel találkozom, van, aki belátja, hogy az ő gyereke elevenebb, és bizony a felnőttnek a sarkára kell állnia, ha valamit el akar érni. Mert hiába megy panaszkodni a szülőnek, hogy Pistike az asztalnál hangoskodott, nem fogadott szót. Az anyuka otthon semmit nem tud csinálni. Elmondja, hogy ilyet nem szabad, csendben kell lenni, de a gyerek másnap ugyanazt csinálja.

Viszont vannak olyan családok is, ahol engedékenyebbek a szülők, nem szólnak rá a gyerekre, és nem veszik jó néven, ha az óvónő rászól. Vagy esetleg a gyerek visszahúzódóbb, félénkebb, hozzá egy nagyon kedves, nagyon türelmes óvó néni kell.

Tehát tényleg sok függ attól, hogy milyen a gyerkőc, és milyen nevelési elveket vallasz te magad! :) És ez nem magánóvoda és állami óvoda kérdése.

2013. aug. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!