Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit szóltok hozzá, most...

Mit szóltok hozzá, most tudtam meg, hogy a 3 éves óvodás kislányom ugyanazt a menüt kapja ebédre az oviban, mint a gimnazista nagylányom a suliban. (?

Figyelt kérdés

Idén államosították az ebéd beszállítást, tavaly nagyon jó volt a gimis lány menüje, most elmondása szerint nem olyan finom. De ami hihetetlen számomra, hogy egész héten teljesen ugyanazt kapták mint a kiscsoportos testvére.

Hogy lehet az, hogy egy kamasz szervezet ugyanazt igényli, mint a picike 15-20 kilós gyerek. Ez nonszensz!!!

Valamelyiknek biztos, hogy nem egészséges, vagy egyiknek sem, mert próbálnak valami középutat választani.

A Sodexo szállít kötelezően, nem volt választás:(



2013. szept. 4. 17:06
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Miért te otthon külön főzöl a 2 gyereknek?
2013. szept. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még pici a babám, de sokan írják, hogy a 10 hónap körüli babájuk ugyanazt eszi, amit a felnőttek. Akkor az is baj?

Írjál már példát, hogy mi volt, amit kifogásolsz, mert pl. egy főzelék feltéttel, vagy hús krumplival mindkét korosztálynak jó.

2013. szept. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Az szerintem sem gond, ha ugyanaz...


A mennyiség a kamaszok esetében remélem nagyobb.. Ha a minőséggel nincs gond, tehát ha a nagyobb sem maradt éhes utána, akkor ez szerintem egyáltalán nem probléma.

2013. szept. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a kamasz lányod nem kis tányér kaját kap, hanem a korának megfelelőt. Otthon is ugyanazt eszik, nem? A lány nagyobb adagot kap, nem annyit mint az ovis. Az szerinted megfelelő? Ha igen, nem értem, mi a baj.
2013. szept. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

De miért te otthon négy féle ebédet készítesz?

Hisz egy férfinek is más kell mint egy nőnek a gyerekeknek is.

2013. szept. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az oviból bárki hordhat ebédet aki befizet (idősek,egyedül élők...),sőt még az idősek otthonára is ők főznek. Ezzel azt szeretném mondani,hogy egyen kaja van,nem főznek külön-külön mindenkire és igen,a gyerekeknek is meg kell enni például a Budapest szeletet és mindenki másnak a finomfőzeléket. itthon sincs másképp nálunk,mert akkor minden nap főzhetnék,nincs külön kívánság műsor.
2013. szept. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

nem is értem a problémádat. mire van szüksége egy gimis lánynak? és mire egy kiscsoportosnak? zöldségre, gyümölcsre, húsra, tésztafélékre és tejtermékekre. ez hol nem találkozik? nyilván az ebéd lekorlátozódik a zöldségekre, húsokra és tésztafélékre, de hogy ez miért nem jó, azt nem értem :)

pl. nálunk ugyanazt eszi a kiscsoportosom vacsorára, mint mi felnőttek. huuu, jó durva ;)


de azt hagy kérdezzem már meg, hogy mi az a kaja ami egyiknek nem egészséges a másiknak meg igen?

2013. szept. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Jogos a kérdés! Otthon külön főzöl nekik???? Nem az adagot változtatod h kisebbnek kevesebbet a nagyobbnak többet szedsz????

Mi ebbe a gond??? Kicsit elhamarkodtad a kérdést szerintem! Kizártnak tartom h külön főzzél nekik de ha mégis le a kalappal h ennyi szabadidőd van egy ovis és egy gimis kamasz lány mellett úgy h gondolom dolgozni is jársz!

2013. szept. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Látom mindenki más véleményen van, mint én.

Ettől függetlenül most is azt gondolom, hogy egészen más étrend való egy kicsinek és egy nagynak.

Természetesen egyfélét főzök én is, mint mindenki más, de tudom, hogy mikor kinek való inkább a menü.

Ha már a finomfőzelék a példa, az inkább a kicsinek, mert könnyebben ehető, kevésbé laktató,kevésbé ízes, mint pl. egy vadas hús mártással, stb.

Mindkettőben van pl. répa, de mégsem ugyanaz.

2013. szept. 4. 19:20
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
TE magad mondod h nem főzöl mást akkor hogy is van ez? Gondolom ott se egy héten keresztül pl vadasat kapnak minden nap! (már maradjunk annál a példáknál amit felhoztunk) és azt is gondolom h nem finomfőzeléket másik héten végig. MInden nap mást változatosan. Hol nehezebb a kaja hol gyengébb. De ez adagokban más. Nem értem a felháborodásodat. Végképp nincs igazad ebben a témában. Akkor szólhatnál valamit ha Te magad is mindenkinek külön főznél. Apa is teljesen mást igényel a nagy is és a kicsi is. És mint mondtad is nem csinálod külön. Biztosan te is adagokban méred ki h a kicsinek kevesebbet adsz mondjuk mint apának. Marhára jogtalan a kiakadásod. És azért nincs veled egy véleményen senki sem mert olyannal jössz h nem csinálnak amit te se valósítasz meg. Akkor h várod el h más megtegye?
2013. szept. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!