Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 6 hetes kismama vagyok, ha...

6 hetes kismama vagyok, ha minden jól megy, augusztus elején születik meg a második gyermekem. A kislányom áprilisban tölti a 3-at, szeptembertől menne oviba. Szerintetek beírassam?

Figyelt kérdés
Vagy mit csináljak? Maradjon itthon velünk? Vagy csak délelőtt járjon oviba? Ha megy, akkor nem fogja azt érezni, hogy a tesója miatt kell oviba járnia? Hogy szoktassuk be egy 1 hónapos csecsemővel? Betegségek? Annyira tanácstalan vagyok! Bocsi, egy kicsit sok lett a kérdés!
2013. dec. 20. 22:56
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem én nem kezdeném az ovit még szeptemberben. Esetleg a téli szünet után, januárban.

Nálunk most januárban fog oviba menni a kislányom, és áprilisra várjuk a kistestvért.Úgy tervezzük,hogy a tavaszi szünetig jár majd oviba, de utána ő is csak szeptemberben megy újra. Úgy gondolom, érezheti azt a 3 éves, hogy mivel megérkezik a tesó, őt "lepasszolják".

Nálunk (mivel már a 3. babát várjuk) volt példa már ezelőtt is a dilemmára: akkor a nagyobbik ovis gyerekem mellé decemberben született a kistesó, így addig járt oviba, majd pár hónapig itthon volt velünk. Nálunk így volt jó, remélem, most is beválik, szóval én azt tanácsolnám, hogy halasszátok el még az ovikezdést.

2013. dec. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Az enyémet is be akartam iratni januártól, de jön a kistesó áprilisban.. Nem fogom. Az az igazság hogy az újszülött mellett nem nagyon lesz energiám éjszakai szoptatások stb mellett majd reggel 8-kor elindulni hogy oviba menjünk! Pihenj amig lehet, nem marad le semmiről a nagyobb mert nem megy oviba szeptemberben, majd januártól beiratod!
2013. dec. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Ezen én is sokat gondolkodtam, augusztus közepén született a pici, a nagy akkor nyáron töltötte a 3-at. Végül ovis lett szeptemberben, semmi gond nem volt. Könnyen beszokott, nem volt féltékeny, nem volt beteges, néha kis nátha, de a picinek nem lett semmi baja. Nem bánom, hogy így csináltuk. Ebéd után hoztam haza.
2013. dec. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

mindenféleképpen írasd be, azzal nem vesztesz semmit, ha úgy döntesz, hogy menjen akkor van rá lehetőséged, viszont ha nem íratod be akkor nem gondolhatod már meg magad.


egyébként én csak ajánlani tudom az ovit, enyém nagyon szereti, nagyon sokat fejlődött és nagyon kell neki a gyerektársaság.

azért ha belegondolsz, vagy a lestrapált anyával és a kistesóval van otthon és unatkozik délelőtt, ne szépítsük, azért sok idő nincs rá a 3 óránkénti etetések mellett ami fél óráig eltart és utána jön a 20 perces büfik majd altatások... vagy tök jót játszik, eszik, mozog, énekel, mondókázik míg te rendbeteszed a dolgokat, ellátod a kicsit és a délutánodat tudod úgy intézni, hogy maradjon rá is 2 etetés között időd :)


viszont 1 hónapossal nem biztos, hogy be tudod szoktatni, de majd látod, kezdhet később is, mikor a kicsinek már kialakult a napirendje, nem egy hosszú dolog a beszoktatás, nálunk 1 hétig 1,5 órát kellett bent lenni vele, utána még egy hétig nélkülem volt bent ennyit :)

2013. dec. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
12%

Ne vidd. Egyreszt mindenfele betegseget haza fog vinni, a baranyhimlotol kezdve a nathan at az influenzaig, hasmenes, stb.

Masreszt macera odaerni reggel idoben, delbenerte menni. Plusz legalabb nem erzi ugy, hogy "lepasszoltad", be tudod vonni a kicsi koruli dolgokba, tudsz vele foglalkozni.

Boldog babavarast.

2013. dec. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én beíratnám, de ebéd után hazahoznám :)
2014. jan. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem irasd be akkor, amikor betölti a 3- at.
2015. nov. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!