Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha egy külföldi pl. Pesten...

Ha egy külföldi pl. Pesten dolgozik és a picit is értelemszerűen oda szeretné oviba járatni, de a magyar állampolgárság hiányában nem rendelkezik lakcímkártyával, akkor a gyereket nem veszi fel az óvoda?

Figyelt kérdés

2013. dec. 21. 02:40
 1/5 anonim ***** válasza:
A berelt lakasba bejelentkeznek es akkor a korzeti felveszi ha van hely. Otthon is volt igy kulfoldi ismeros, en meg most vagyok kulfdon, bejelentkeztunk a lakasba es a gyerekek mentek a korzeti iskolak kozul oda, ahol hely volt.
2013. dec. 21. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is így van.Ahogy az első írta.

Legalábbis abból gondolom hogy a szomszédomék külföldi állampolgárok voltak.7 éve költöztek ide, akkor a kisebbik gyerek ovis, a nagyobbik sulis volt, jártak is.De az állampolgárságot csak 2 éve kapták meg.

2013. dec. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell a lakcímhez állampolgárnak lenni.
2013. dec. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én úgy hallottam, hogy a szülő munkáltatói igazolásával a munkahely körzetében lévő óvodánál lehet esélyed

érdeklőd az önkormányzatnál, biztos tudnak segíteni :)

2013. dec. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
vagy egy óvodában is megkérdezheted, hogy ilyenkor mi a teendő :)
2013. dec. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!