Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyire vagytok elégedettek...

Mennyire vagytok elégedettek a óvodai étkeztetéssel?

Figyelt kérdés

Mindig megnézem az étlapot, mint szakmabeli is hagy némi kivetnivalót, de amikor az ember szembesül vele,hogy a gyereke két szelet üres kenyeret kap uzsonnára egy kb 2 cm vastagra szeletelt szalámival akkor elgondolkozom,hol lehet a hiba.

Többen jeleztük a problémát az illetékese felé, de annyival elintézték,hogy joszabály írja elő,hogy heti max 3szor kerülhet a kenyérre vmi kenőanyag pl, vaj/margarin :O

Sorra kapják a nutellás kenyeret, péksüti tízórira, uzsira is, kéthetente egyszer van zöldség (ált. reszelt répa), és egyszer gyümölcs :(


2014. jan. 13. 12:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lányom ovijában minden nap van zöldség vagy gyümölcs, leves is minden nap. Én is mindig nézegetem, olvasgatom, szerintem az övék teljesen jó, vitamindús, és változatos.
2014. jan. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Elég érdekes az óvodátok.

Ugyan, az én lányom (még) bölcsődés, de náluk mindennap van valami kenhető a kenyéren.

Mindennap van zöldség/gyümölcs ebédre vagy ebéd utánra.

Sokszor duplán, uzsonnára is akad gyümölcs.


Változatos az étlap és elég jó ételek vannak rajta. Legtöbbször ugyan főzelék, de akad tészta és rizs is.


Plusz nálunk van gyümölcsnap is a bölcsibe, amikor a szülők visznek be idénygyümölcsöt a gyerekeknek.

Ez kb. 1 kg körüli szokott lenni, szóval nem "ipari mennyiség".

2014. jan. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Elégedettek vagyunk - apja is az :-).

Változatos, minden nap van leves is, zöldség és/vagy gyümölcs. Reggeli és az uzsonna is jó. Változatos és elég tápláló is.

2014. jan. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon gáz. Én nem állnék meg ennyinél, biztosan lehetne valamit tenni a szülői közösségnek, mert ez így nagyon nem jó!

Nálunk szerencsére jobb a helyzet, változatosan, minőségit és jól főznek, minden nap van leves, gyümölcs vagy zöldség is, gyakran az étlapon is eleve duplán, mondjuk ebéd után alma, uzsira meg kenyérhez valami zöldség. De ha nem, akkor is minden nap van friss gyümölcs/zöldség felvágva nekik, ezt úgy oldjuk meg, hogy heti 1x kb 1 kilónyit visz be mindenki és beosztogatják nekik. Minden reggel látom a dadust, hogy pucol, gyakran a gyerekekkel készítik elő, látom őket délután is ugyanígy, meg a gyerek is mondja, hogy ma ezt-meg-ezt csemegézett az oviban. ÉS ha az ebéd valami tömeges nemszeretem dolog, pl tökfőzelék, akkor közvetlenül ebéd után is kínálnak valami nem savas gyümölcsöt nekik pl banánt. A tízórai-uszi dolgot meg úgy oldják meg, hogy mi szülők vittünk be házi lekvárokat meg mézet, és amelyik gyerek nem szereti mondjuk a centis felvágottas kenyeret, az kérhet helyette lekvárosat. Vagy simán vajasat mondjuk zöldséggel... Mindig van a tálcán vajazott és natúr kenyér is, meg lehet kérni a konyháról pár szeletet repetának, hogy mindenki egyen már jóízűen valamit.

Nutellás vagyis az annak hívott kakaóporos-margarinos kenyér egyszer sem fordult elő náluk, pedig a lányom a harmadik évét tapossa ebben az intézményben!

ellenben ha sok a behozott zöldségféle, akkor a dadusok nekiállnak és a gyerekekkel közösen aprítanak, kutyulnak-kevernek és isteni zöldségkrémet készítenek ami aztán pillanatok alatt elfogy...

és ez egy sima mezei állami ovi.

2014. jan. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is meg vagyok elégedve az óvodai étkezéssel. Sok zöldség van, nálunk is van gyümölcsnap, egészséges étkezés.

Amit néha furcsállok, hogy van mikor egy db körte az uzsi, van mikor meg lepény:)

2014. jan. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is teljesen rendben van.Mindennap van zöldség+gyümölcs is.Mindig van "kenőanyag",a menü alatt,nagyon változatosan étkeznek a gyerekek.
2014. jan. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
én is belelátok-óvónőként.érdekes-a fiam óvodájában simán visszaküldték a műzliszeletet-mert sok cukor volt benne-ahol én dolgozom,ott mindent lehet.hááát,gyakran a kutyusom lakott jól csak vele-neki hoztam haza.gyümölcs szerintem a legtöbb helyen azért van,mert a szülők hoznak.ez még nem is baj,de sokszor zacskós leves(gyerekek imádják)nutellás kenyér cukros-lekváros tészta van,tényleg.kevés a tejtermék is,jó lenne több gabonapehely,joghurt..stb
2014. jan. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nálunk uzsira nincs édes kenyerek max gyümölcs joghurt kiflivel ebédre heti 1x van édes dolog sok zöldség és minden nap van leves is .reggelire sincs édes dolgok .
2014. jan. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
[link] Bemásolom az e heti étlapját a lányomnak, én meg vagyok vele elégedve.
2014. jan. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nagyjából elégedett vagyok, főleg az elmúlt évekhez képest. Mondjuk tavalyelőtt még egészségesebbre volt véve, de a szülők fellázadtak, hogy milyen már, hogy minden nap teljes kiőrlésű kenyeret adnak, meg csicseriborsókrémet, mikor az ő gyerekeik a nutellás fehérkenyeret szeretik...

Nálunk minden nap van zöldség és heti 2x gyümölcs is, ez szerintem tök jó.

Ez az eheti étlap: [link]

2014. jan. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!