Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyibe kerülnek a magánovik?...

Mennyibe kerülnek a magánovik? Sokat találni neten, de árak nincsenek fent. Akinek magánba jár a gyereke, mesélne róla?

Figyelt kérdés

Mit kínálnak általában és mennyiért?

Megéri? Ti szeretitek?

Miért döntöttetek így?


2014. febr. 3. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekünk 95.000 ft/hó. Ebben benne van az úszás, a lovaglás, a judo, és az angol. Van só szoba, ha náthásak. Mi szeretjük, mert családias, kevés gyerkőc van, így tényleg maximális a figyelem.
2014. febr. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Az én dokimnál egy vizsgálat 10.000, ebben benn van minden. A szülés 80.000. Mindenki maga dönt el, hogy neki megér e ennyit, nekem igen mert komolyabb problémáim voltak, nehezen ment a teherbeesés is, és nem szeretnék semmiféle komplikációt a szülésnél. Ez nekem biztonságot nyújt. De valaki nem érzi fontosnak, hogy ugyanahhoz a dokihoz járjon és nem számít neki, hogy az ügyeleten kinél és hogyan fog szülni.
2014. febr. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat valamit nagyon elszúrtam, nem ide akartam írni. Mégegyszer bocsánat!
2014. febr. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Azt is szeretjük, hogy laza az érkezés. Ha olyanunk van reggel, akkor csak fél 10-re esünk be. A helyi állami ovikba elég szigorúan veszik, hogy fél 9-ig be kell érni. Persze utolsó évben mi is kialakítunk majd egy kicsit kötöttebb rendszert, hogy ne legyen olyan éles váltás majd az iskola kezdés. De most még nagyon lazán vesszük a dolgot. :)
2014. febr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 60 eFt/hó.

Tökéletesen elégedett vagyok vele.

Nagyon jó, alapos szakembernek tartom az óvónőinket, jó embereknek is, hasonlóak a nevelési elveink- nekem ez nagyon sokat számított.

Szuper az étkezés, kiemelkedőek a tárgyi körülmények és nagyon jó, "egységes" a hangulat.

Kicsi a csoportlétszám, nem túlterheltek és idegesek a dolgozók- van idő kérdezni, beszélgetni az óvónőkkel.

Vallási ovi egyébként.

A nevelési elvek, vallási hagyományok ápolása miatt döntöttem így. Megtetszettek a dolgozók és a körülmények is.

2014. febr. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
60-100/hó?? Az 300-500 ezer fél évre? Egy egyetemi tandíj nincs ilyen sok, és az még diplomát is ad! Ez komoly??
2014. febr. 3. 16:57
 7/9 anonim ***** válasza:

5. vagyok. Igen 60*10eFt/év.

Felfoghatod így is, ahogy írtad, és úgy is, hogy átlag 20-21 nap/ hó kerül 60 eFt-ba, naponta kb. 8 óra. Ez bruttó 375 Ft-os órabér.

Bp-en fiatal, szakképzetlen egyetemista lányok is vagy 800 Ft-ot kérnek óránként. Ki lehet számolni- és az csak "megőrzés", míg az oviban diplomás, családos szakemberekkel és közösségben van a gyermekem.

Még az sem teljesen mindegy, hogy milyen közösségben: kevés gyermekkel, értelmes játékkal és foglalkozásokkal, értékes erkölcsi neveléssel.

Ebben a korban sok minden megalapozható, nem mindegy, ki milyen lehetőségekhez jut hozzá.

számomra a kisfiam oktatását fizetni egy hosszútávú befektetést jelent.

Egyébként az önkormányzati ovikban is kell fizetni az étkezést+ ilyen-olyan csoportpénz, gyümölcs, még a wc-papírt is bevitetik.

Ez is kb 10-15eFt/hó legalább.

2014. febr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Több ovit megnéztem, és ez az általános díj, legalábbis itt a budai oldalon. Én az itteni árakról tudok írni. (első voltam)
2014. febr. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 60 eFt-os válaszoló :)

Mi a pesti oldalon járunk és még itt is nagyon kedvezőnek számít ez a 60 eFt/hó- mert az egyház is támogatja az ovit, tehát a teljes térítés áll egyrészt az állami normatív támogatásból, amit minden ovis után megkapnak az intézmények (az önkormányzati is), a mi térítési díj befizetésünkből és esetünkben az egyházi támogatásból is.


Ismerve a környékbeli más magánóvodák árait és színvonalát, ezt az összeget én is abszolút reálisnak tartom, még a 95 eFt/hót is, amit az előző válaszoló írt- a környéken nálunk sem ritka ez.


Nem csak, nem főleg az ár alapján kell dönteni. Ennél az ovinál többet is hajlandó lennék fizetni ugyanezért a szolgáltatásért, más ovinál a kevesebb ellenére sem írattam volna be a gyermekem.

2014. febr. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!