Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 éves kiscsoportos, tavaly szeptemberben kezdte az ovit. Idén februárban született meg a kistesó. Ez miatt sokszor apa vitte oviba a kisfiúnkat, de mostanában mindig sír, mikor bemegy a csoportba. Tegnap beszéltem a vezető óvónővel, aki szerint jobb lenne, ha 1-2 hétig ebéd után hazavinném a gyereket, jót tenne neki, mert szerinte féltékeny a kistesóra. Nem tudom, ez jó ötlet lenne-e, visszaszokna a délutáni ottalvásra. Vagy arra gondoltam, hogy ezt találták ki, hogy vigyem haza ebéd után a gyereket, mert nekik akkor könnyebb.
2014. márc. 27. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk eleve nem engedték,hogy ott aludjon délután,mert ugyis itthon vagyok, majd másik ovodavezető lett, nem is értette,mért nem aludhat ott, utána ott aludt. A dadus mondta,hogy bizony azért volt,hogy sok gyererknek nem engedték,hogy ott aludjon,mert az ovónőnek könnyebb a dolga. Egyer szólt az ovonő,hogy haza szeretne jönni délben,mert a barátai is délben hazamennek, ha gondolom, egyszer (vagy ahányszor akarom) vigyem haza, mert kérte a gyerek,hogy szóljon nekem az ovonéni. Egyszer hazahoztam onnantól majdnem minden nap megy a vita,hogy nem akar ott aludni, haza akar jönni. Szóval én azt mondom,hogy ne vidd haza délben ha csak egy-két hétről van szó!
2014. márc. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

gyerekek azért nagyon tudják a napokat, szerintem csinálhattok olyat, hogy hétfőn és pénteken elhozod ebéd után. így tudja kötni a hétvégéhez és talán nem lesz belőle hiszti, de mégis jut is marad is.

én 1 évig pénteken ebéd után mentem érte mert szabadnapom volt fixen a péntek. nem volt belőle sose gond, tudta, hogy ha korán megyek akkor hétvége jön :)


és igen, nyilván az óvónőnek is könnyebb délután kevesebb gyerekkel, de a te gyereked is pontosan tudja, hogy otthon a kistesóval játszol míg ő ott unatkozik alvás időben, szóval nem egyszerű :)

de mivel még csak 4 éves, szerintem ráértek majd szeptembertől bekeményíteni, ezt az évet meg vehetitek lazábban. ősszel meg gondolom már csak 1x fog aludni a kicsi is, szóval akkor nem lesz mindegy, hogy alvás időben kell elrohannod, de most még gondolom bárhol és bármikor alszik

2014. márc. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 4 éves, ő is tavaly szeptemberben kezdte az ovit. Két kistestvérével vagyok itthon. Ő is sokszor nem szeretne óvodába menni, bár ő már nem sír mostanában. Ha a két kisebbnek az evését meg az alvását meg tudnám úgy oldani, én biztos elhoznám a nagyot ebéd után. A foglalkozások úgyis délelőtt vannak az óvodában, ebéd után már csak alvás és szabadfoglalkozás. A kisfiad pedig biztos valamennyire féltékeny a kistestvérre, minden gyereknél jelentkezik kisebb-nagyobb mértékben a testvérféltékenység, ha testvér születik.
2014. márc. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy sokminden változna, ha 1-2 hét elteltével ujra ott aludna. Sőt! Hozzászokna, aztán meg nehezebb lenne ujra ott altatni. Az egyik hozzászóló jót irt, szerintem is beszéld meg vele, hogy bizonyos napokon hazaviszed. Az en lányom utal az oviban aludni, ezért egy heten egy nap elhozom, ezt mindig nagyon varja, es nem szomorú annyira. Es bizony nálunk is szokás ez, hogy aki gyesen van annak a gyereket haza küldik ebéd után. Mindenkinél beprobalkoznak.
2014. márc. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem jutott eszetekbe magatoktól hogy hazaviszitek ebéd után? Én biztosan nem haqynám bent sínylődni ha megtehetném hogy velem legyen.
2014. márc. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!