Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyi idősen hagytátok...

Mennyi idősen hagytátok elősször otthon egyedül a gyereket?

Figyelt kérdés
Az ikreim májusban lexnek 5 évesek és ma épp azon agyaltam hogy milyen jól elvannak akár egy órát is maguk, nem is keresnek, eljátszogatnak. A bolt kb.5 perc sétára van, 5 perc a bevásárlás és 5 perc vissza az út. Kicsit eljátszottam a gondolattal, hogy akár ki is ugorhatnék boltba észre sem vennék hogy anya nincs otthon. Persze nem merem mert 1 perc alatt is történthet baj. Viszont érdekelne ki mikor hagyta magára így elősször a gyerekét? Szerintem még nálunk korai. Volt egy ismerősöm (szerintem elég hanyag anyuci) leugort a boltba (cigiért, mert a fontos, pffff) bezàrta a 3-4 év körüli gyerekét, aki szerintem el is volt magába, addig míg nem kopogtam be hozzájuk, a gyerek szószerint pánikba esett. Ott sírt a bezárt ajtó mögött és megvolt ijedve én meg próbáltam az ajtó túloldalán nyugtatni szegényt. Alig vártam hogy az annya megérkezzen. Nem tudom mikor ment el, saját bevallása szerint néhány percre ugrott le, de épp elég volt hogy a gyerek sírógörcsöt kapjon az ajtó mögött. Szerintem korai az ilyen. Engem anyukám egyedül nevelt, 1 osztályos voltam mikor olyan munka beosztàst kapott, hogy senki nem várt volna otthon, de akkor is a szomszéd néninek adott egy kis pénzt, hogy amíg nem ér haza, ott lehessek nála. :( pedig csak fél óráról volt szó. Nálatok ez hogy van?
2014. ápr. 1. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam még csak egy éves, tehát nálunk még nagyon nem aktuális ezen töprengeni, de én még az 5 éves gyerekemet sem hagynám otthon egyedül. Sőt! Szerintem még utána jó sokáig szintén nem. Minimum legyen iskoláskorú, és lássam-érezzem rajta, hogy minden szabályt megértett, felfogott, és még csak kíváncsiságból sem megy bele veszélyes helyzetekbe. Szerintem ehhez sok-sok év, és egy nagy adag szellemi érettség kell.
2014. ápr. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
A saját példámból kiindulva, engem általános iskolásan hagytak először otthon egyedül. De akkor is úgy, hogy anyu reggel nagyon korán ment dolgozni, viszon-t mikor keltem, jött a mama, és vitt iskolába. Szerintem 8-9 éves kornál előbb biztosan nem hagynám egyedül. Akkor is gyerekfüggő, valaki már elég érett ebben a korban, valaki meg még nagyon "gyerek".
2014. ápr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
4 éves lesz a kislányom júliusban és még jó pár év el fog telni, amíg egyedül otthon merem hagyni akár 10 percre is. Én talán 4.-es koromban maradhattam egyedül otthon mert beteg voltam. 5 évesen még negyed órára sem hagynám őt/őket egyedül.
2014. ápr. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is nagyon kíváncsi leszek a válaszokra.

Nekem 3,5 éves kisfiam van- soha nem hagynám egyedül és egy darabig még biztosan így lesz.


Kicsit off: engem pl. az is érdekelne, hogy fővárosban vagy nagyobb városokban sűrűbb tömegközlekedési hálózattal- mikor engedtétek el a gyerekeket egyedül közlekedni?

Olyan sokféle véleményt lehet erről is olvasni/hallani.


Bennem fel sem merül, hogy "leugorjak" valahová, akárhány percre is- az ördög nem alszik. Egy normális háztartásban is adódhatnak olyan dolgok, amire nem gondoljuk, hogy veszélyes- sajnos egy kanál vízben is meg lehet fulladni- és egyedül mi van, ha megnyitja a csapot, kipancsolja a vizet, amin megcsúszik, elesik vagy belefejel a kádba, kinyitja az ablakot és kifordul de elég csak valami elektromos eszközt magára rántania menet közben vagy egy gyöngyszemet feldugni az orrába, egy falat kenyér félremegy, egy levél gyógyszer vicces, ezért megesszük stb. ez mind-mind kb. 1 perc---- ezek apróságok mégis előfordulhat.


Lehet lepontozni, de én felelőtlen, éretlen szülőnek tartom az olyanokat, akik bölcsis, ovis, akár kisiskolás korú gyerekeket egyedül hagynak.

Soha, semmilyen körülmények között- pedig egyedülálló édesanya vagyok, mégis megoldom.

2014. ápr. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
10-12 éves fiaimat hagyom otthon mig a kislányomal elmegyünk vásárolni.ennivalot a boltba
2014. ápr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ami fontos ebben hogy úgy nem szabad otthagyni hogy "leugrassz es eszre sem veszi ". Csak ugy ha megérti és nem ijed meg ha mar felfogja mi az az 5perc és hogy hol a bolt. Én olyan 5-6éves korában leszaladtam a boltba ha vmi sürgősen kellett. De olyan közel van h az ablakból látott.
2014. ápr. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5 éves lesz nyáron a fiam, még nem maradt egyedül huzamosabb ideig. 1. emeleten lakunk kétszintes társasházban, csak addig maradt fent egymaga, míg levittem a szemetet vagy leszaladtam a pincébe, 5 percről beszélünk. Nem úgy mentem el, hogy nem szóltam, pont, hogy tesztnek szántam mit mond, ha leszaladok a szeméttel. Semmi gond nem volt, de messzebb nem mennék. Az ördög nem alszik.

Vannak olyan ismerőseim, akik otthon hagyják a gyereket 4-5-6 évesen, volt akinél nem történt semmi, de olyan is, ahol katasztrófa lett belőle (4 gyerek otthon, eldőlt az állólámpa, kigyulladt a ház, mind bent égtek :( )


Én kis faluban nevelkedtem, kisiskolás koromban már egyedül mentem haza, ha nem volt otthon senki mehettem a mamához 3 utcával lejjebb egyedül, de mindenki ismert, volt, hogy kézen fogtak és elkísértek mamához, hogy ne menjek egyedül. De itt a fővárosban... nem is tudom mikor merem majd egyedül hagyni, elengedni a gyereket.

2014. ápr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

nekem 4,5 éves a fiam, nagyon megbízható. a kertbe simán lemegyek, mondom neki, hogy megetetem a kutyát, jössz? mondja, hogy nem, itt megvár. és tényleg semmi rosszat nem csinál, mondjuk utánam tud ugye jönni, szóval én is akár elmehetnék, de jó darabig biztos nem fogok.


de nem is őt félteném, hanem mi van ha velem történik valami? elüt egy autó, kórházba kerülök, senki nem tudja, hogy otthon van egy 4 évesem egyedül. szóval majd akkor ha saját kulcsa lesz, tudja majd kezelni a telefont, stb.

talán 7-8 éves kora körülre tippelek

2014. ápr. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

4 éves a lányom,fiam 1. Egyik nap itthon hagytam őket komoly 2 percre egyedül... (fél emeletet felszaladtam és ledobtam a szemetet),semmi gond nem volt.Többet nem merném itthon hagyni őket.(igaz ekkor aludtak még reggerl 6kor.)


Utolsó: szerintem a mi világunkban a gyerekekek hamarabb tudják majd kezelni a telefont. Okostelóm/érintős volt egy rövid ideig de nem tetszett igy visszatértem a hagyományos butafonra. Ez akkor volt amikor terhes voltam a picivel.Épp rosszul voltam,budiban voltam és jött ki belőlem minden.Erre jött az okoslányom,hozta a telomat és feloldotta a billentyűzetet s hívta a kint parancshivásban kint lévő férjem h anya beteg. (2 éves volt)

2014. ápr. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
93%
7,5 éves a lányom, mostanában már volt pár alkalom, hogy átszaladtam anyumékhoz, ő nem akart jönni, és itthon maradt egyedül. 5-10 perc volt, és olyan közel laknak a szüleim, hogy egyedül is át szokott menni a lányom (kb 50 m, a falu utolsó utcája és látjuk egymás házát). Ennél többre még nem hagytam itthon, de amúgy teljesen megbízható, a telefonokat tudja kezelni, biztos, hogy nem lenne vele gond. A fiam, aki most 3 éves, szerintem lelább 10 éves lesz, mire 10 percig egyedül merem itthon hagyni. A telefont már nagyjából ő is kezeli, de a megbízhatóság... :)))
2014. ápr. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!