Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy tudhatom meg, hogy mikor...

Hogy tudhatom meg, hogy mikor van itt az óvodai beiratkozás?

Figyelt kérdés

Decemberben lesz 3 éves a gyerkőc,mikor lehet beíratni?Várni kell a 3.szülinapjára vagy szeptembertől már mehetne?

Egyenlőre nem beszél és pelust használ,bár csak akkor kér ha kell neki.



2014. ápr. 4. 11:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

felhívod a körzetileg illetékes ovit (ha nem tudod, hogy melyik az, akkor a védőnő tudja, az önkormányzatnál is tudják) és megkérdezed, hogy mikor van beiratkozás (általában május)

ha nincs túljelentkezés, akkor felveszik 3 éves kor alatt is, szeptemberig még sokat fog fejlődni, de a beszéd alapvető feltétel, ha nem indul be addig, akkor nem fogják felvenni. Bölcsin nem gondolkodtál? Elég kicsi még az ovihoz.

2014. ápr. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lakhely függő, nálunk csak azokat a gyerekeket veszik be az oviba akik szeptemer elsejéig betöltik a 3. életévüket. És addig semmiképpen nem veszik be amíg nem szobatiszta a gyerek (minimum nappalra). Menj be a legközelebbi óvodába ott adnak majd tájékoztatást a beiratkozási időpontról és a feltételekről.
2014. ápr. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem is decemberben lesz 3 éves a legkisebbem. Most április 23-án van nálunk a beíratás. LEgtöbb helyen ilyen tájban van, meg kell kérdezni az óvodában, hogy pontosan mikor lesz. Ha aug végéig betölti a 2,5-öt, be lehet íratni, de az idősebbek előnyben vannak. Én már kaptam egy "halk ígéretet", hogy fel fogják venni, de biztosat majd csak a beíratás után mondanak. Mondjuk nekem már szobatiszta, és beszél.
2014. ápr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ovinként változó. Van olyan ovi, ahová felveszik a 2,5 éves gyereket is, ha szobatiszta, de csak akkor, ha van hely. A 3 évet betöltött gyerekek az elsők. Ha decembertől szeretnéd hogy járjon legkésőbb, idén május-júniusba elvileg a beíratkozás. Nálunk - Budapest - áprilisban vannak a nyílt napok, tavaly májusba volt a beíratkozás és június elején értesítettek ki, hogy melyik oviba vették fel a kislányunkat.
2014. ápr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Falun lakunk!Itt nincs bölcsi.De azokat a gyerekeket akik szobatiszták és beszélnek azokat felveszik ha van már munkája az anyukának!De addig nem tudok dolgozni amíg be nem veszik az oviba!Én szívesen vagyok itthon vele csak a pénz miatt jó lenne már dolgozni!
2014. ápr. 4. 11:47
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor viszont Te magad írtad meg a kérdésedre a választ: ha a gyereked még nem beszél és nem is szobatiszta akkor nem fogják felvenni még akkor sem ha lenne munkád.
2014. ápr. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves 1!


A beszéd nem feltétele az ovinak. Az a feltétel, hogy a szükségleteit tudja jelezni. Kislányom is úgy került be, hogy csak szavakat mondott, egyáltalán nem volt gond. A szobatisztaság a feltétel.


4.voltam

2014. ápr. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

csak azért tettem fel a kérdést,mert ha később felvennék addig még sok idő eltelik és lehet,hogy mostanában beírathatnám.

Vagy inkább addig ne érdeklődjek amíg nem szobatiszta?

2014. ápr. 4. 11:56
 9/12 anonim ***** válasza:
Érdeklődj, akár 1 hét alatt is szobatiszta lehet.
2014. ápr. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

na jó, azért ne essünk már át a ló túloldalára.

a kérdező gyereke 2,5 éves sincs!

enyém se volt szobatiszta mikor beírattam oviba és alig beszélt.

rá 2 hónapra szobatiszta volt és mondatokban beszélt...


enyém is decemberi, mi csak januárban kezdhettük az ovit az ünnepek miatt, de ez függ az óvodától. ha nincs bölcsi akkor gyakori, hogy 2,5 éves kortól felveszik a gyerekeket, így lehet már szeptemberben mehet, de ezt ők fogják megmondani.

délután sétáljatok el az óvodához, kérdezd meg mikor van beíratás vagy nézd meg a faliújságot, ki szokták ragasztani...

mindenhol másmikor van ebben a 2 hónapban, területileg vannak felosztva

2014. ápr. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!