Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért kell munkaviszony...

Miért kell munkaviszony igazolás, ha óvodába akarom adni a 3,5 éves gyereket? Úgy tudom ahhoz nem kell, csak a bölcsihez? Jogszerű ez?

Figyelt kérdés

2014. máj. 6. 14:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a túljelentkezés miatt kérnek, és csak azt veszik fel, akinek mindkét szülője dolgozik. Lehet, nálatok is ilyen lehet a háttérben. Kérdezz rá.
2014. máj. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk is így van. Ezzel is rangsorolnak.
2014. máj. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs elég férőhely, akkor megtehetik, hogy munkaviszonyhoz kötik a felvételt, ez által rangsorolnak. Ugyanis ma még nem kötelező az ovi 3 éves kortól.
2014. máj. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Lányom, szeptemberben alig 3 évesen kezdte az ovit, nem kértek munkáltatói igazolást, nem is tudtam volna vinni, mivel még munkahelyem sem volt akkor.
2014. máj. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Elvileg nem kötelező,max a rangsorolás miatt.én vittem,de végül nem kérték el,csak be kellett diktálnom a munkahelyet.
2014. máj. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%

Valószínű, hogy sok a gyerek, túljelentkezés van.

Ilyenkor ésszerűen, azok a gyerekek élveznek előnyt, akiknek dolgoznak a szülei. Utána jönnek azok, akiknél fontos a nappali felügyelet (beteg valamelyik szülő, beteg tesó, akit kezelésre kell hordani stb.), és utána jönnek azok, akiknek otthon van az anyukájuk.

Nálunk, ha van hely, felveszik azokat, akiknek megoldott a nappali felügyelet, de csak ebédig maradhatnak, ebéd után el kell hozni őket.

Gondolj bele, akár jogszerű, akár nem... mit csináljon az az anyuka, akinek már a gyes is lejár? Hová tegye a gyereket, ha nem az oviba? Ha pedig te otthon vagy munkanélküliként, vagy kistesóval, akkor nem életbevágó, hogy oviban legyen a gyerek.

2014. máj. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Na, most miért pontoztak le? (2. vagyok)

Pl az én fiamat ezért nem vették fel majdnem 4 évesen se oviba, mert itthon vagyok a kicsivel. Hogy az idén mi lesz, fogalmam sincs.

2014. máj. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
Egyáltalán nem jogszerű, de megtehetik. Persze, ok, rendben van, a dolgozó szülők gyereke legyen az első a sorban. De kérdem én, akinek megszűnt a munkahelye, vagy terhesség/gyes alatt elbocsátották, mégis hogyan keressen munkát, egyáltalán hogyan oldja meg az állásinterjúkra való járást, ha a gyereke otthon van, mert nem vették fel az oviba???? Ördögi kör....
2014. máj. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem azért akarom a gyereket óvodába adni, mert zavarja itthon a légkört, hanem hogy ismerkedjen, okosodjon, tanuljon a csoporttársaitól az óvónéniktől. Neki szüksége van már rá, látom rajta, hogy itthon már unja magát.

Naná, hogy fel vagyok háborodva, nem azért mert rangsorolni kell, hanem mert ismerek olyat, aki otthon van és mégis a gyereke óvodában van, itt, ebben a városban ahol élek, és én meg a gyerekemnek akarnék jót azzal, hogy legalább délelőttre legyen neki valami új.

Voltunk nyílt napon egy pár óvodában, a gyermekem szeme csillogott, be van zsongva, nyilván ha nem leszek ott vele, akkor nem lesz majd ennyire oda érte..

Egyébként nekem is megszűnt a munkahelyem miközben gyeden voltam itthon...

2014. máj. 6. 15:18
 10/16 anonim ***** válasza:
25%

"terhesség/gyes alatt elbocsátották"


Terhesség és gyes alatt senkit nem lehet elbocsátani. Ennyit azért illene tudni mielőtt leírsz valamit.

2014. máj. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!