Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvónők portfóliója megtekinthető?

Óvónők portfóliója megtekinthető?

Figyelt kérdés
Ha a gyerek óvónője készít portfóliót, joga van a szülőnek elolvasni? Hol teheti ezt meg?

2014. máj. 13. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Biztos, hogy nem, ha csak az ovónő nem mutatja meg. Semmi köze hozzá a szülőknek.
2014. máj. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van benne pl valami kapcsolat-mátrix, ami a mi gyerekeinkről szól. Az mondjuk érdekelne...
2014. máj. 13. 21:51
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
De nem csak a tiedről, így semmi közöd hozzá.
2014. máj. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem, nincs joga, de nem is értem miért merült ez fel benned.
2014. máj. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Miért nem kérdezed meg? Lehet hogy megmutatja.
2014. máj. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Imádom az építő jellegű hozzászólásokat. :)

1) Attól, hogy nem csak az én gyerekem, attól még az enyém IS.

2) Miért merül fel bennem kérdésként?! Mert gondolkodó ember vagyok (aki szeretne kicsit többet megtudni az óvodai életről, mert az óvónők semmit nem mesélnek el maguktól...)

2014. máj. 15. 21:20
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Miért kéne elmesélniük? Az orvosdtól elkérnéd? eszedbe nem jutna.
2014. máj. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

A kapcsolat-mátrix amiről beszélsz az a szocimetriai mérés lehet, és az eredményét pedagógiailag egyáltalán nem tanácsos (íratlanul, de tilos) a szülő vagy a gyermek tudomására hozni.


A portfólió meg egy annyira személyes dolog, hogy még a bizottságnak is szörnyű odaadni :)


Ráadásul nem biztos, hogy sok mindent ki tudnál bogozni belőle, mert pl. egy tervezetet is csak az ért igazán, aki szintén csinál.

Tudom, hogy a pedagógiára nem úgy gondolnak, mint mondjuk egy mérnök szakmára, de hidd el, hogy ugyanúgy kell hozzá képzettség, hogy értsd, ami oda van írva, mert egyébként az ember vagy félreértheti, vagy nem is érti miért van ez leírva és mit akar jelenteni.


De mindenféle portfólió nélkül megkérdezheted, hogy a gyermeked hol áll a kapcsolati rendszerben, kik a barátai, nyitott, barátkozós-e, vagy nem, stb. De szerintem ezt egy szülő amúgy is tudja a gyerekéről.


Azt, hogy más gyereke hol van ebben a rendszerben nem mutathatja meg neked, főleg ha ezt mérte/vizsgálta.

2014. máj. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. máj. 16. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!