Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvónőknek miért van 2...

Az óvónőknek miért van 2 hónap szabadságuk nyáron?

Figyelt kérdés
2014. jún. 20. 20:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Nincs nekik annyi, egy kicsit kevesebb jut, de azért, mert rájuk ez a munkarend és szabadság-mérték vonatkozik. Így rendeli el a törvény.
2014. jún. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Nincs annyi nekik. Van óvónő és tanár ismerősöm is, egyik sem szabad 2 hónapig, még 6 hét sincs, csak a külvilágnak tűnik így.
2014. jún. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%

Tanár vagyok, gimnáziumban dolgozom, és júl. 5-től aug. 25-ig tart a szabi nyáron.

Első válaszadó voltam.

Az óvónők nyáron is mennek dolgozni, mert összevont csoportokkal működik egy ideig az ovi, kb. 4 hétre állnak le teljesen.

2014. jún. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
14%
Nem tudom, hogy konkrétan nyáron mennyit kell nekik kivenni, de éves szinten 25 nappal több szabadság jár a pedagógusoknak, mint más földi halandónak. Ráadásul ha 4-5 órájuk van egy nap az is teljes munkaidőnek számít, azaz 8 órának, mint ahogy az én 10-12 órám is 8 órának számít. Amúgy én is a közszférában dolgozok, csak mi nem megyünk ki rendszeresen az utcára hisztériázni.
2014. jún. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

Kedves utolsó, heti 32 órát iskolán belül kell töltenünk, ezek után visszük haza a dolgozatokat, a kötelező olvasmányokat, az órára készüléseket, az érettségi felkészítéseket, a tételeket, a nyelvvizsgára felkészítések extra feladatait, a projekteket, a csereutak gondjait, az osztálykirándulások terheit...

Pillanatnyilag még Gyes-en vagyok, de 2 szakkal, 12 év munkaviszony után bruttó (!) 153.000 forinttal jöttem el szülni...


Irigykedj nyugodtan tovább!!!!!!!!!

2014. jún. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
tényleg nincs annyi szabijuk az óvónőknek, de igazából az irigykedőt nem értem én sem... ha ennyire így gondolja... nem azért , de mindenkinek adott az életben a lehetőség, hogy tanár legyen... miért nem lettél te is az?
2014. jún. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%
Tanítónő vagyok, július 1-től szabadság, 1 hónap. Utána továbbképzés, értekezletek, stb...
2014. jún. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%
Szintén pedagógus. Ráadásul év közbe nem lehet szabadságot kivenni a gyerekenként járó 3-3 napon kívül (mármint ami a saját gyerekek után járó pótszabi). Ha összeszámolod, június 30- augusztus 18 között semmivel sincs több munkanap, mint amennyi egy átlag munkavállalónak az egy évben kivehető szabadság... Csak soknak tűnik, mert egyszerre "kell kivenni".
2014. jún. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%
szerintem max 5 hét szabija van eböl 1 hónapig zárva van az ovoda tejesen.tanároknak sincs 2 hónapjuk .
2014. jún. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%
9 válaszolo elvan tájolva ,fiam osztályfőnőke,reggel fél 8 megy be és van hogy csak délután 4 órakor jön el ,mert tanit ,szakkört,tart,stb ugyhogy egyátalán nem 4 -5 órát van a suliba. ja és otthon is az iskolára készül.
2014. jún. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!