Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Komolyan segítenek a gyerekekn...

Komolyan segítenek a gyerekeknek az oviban kitörölni a feneküket? A ti gyerekkorotokban is így volt?

Figyelt kérdés
Csak én jártam olyan oviba, ahol nem volt ilyen? Én ezen totál ledöbbentem.
2014. aug. 22. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Mivel túl rövid a karjuk, hogy odáig elérjen rendesen, nem igazán van más választásuk.
2014. aug. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

A mi ovinkban segítenek. Az én lányom kb. 5 évesen tudta úgy ahogy kitörölni magának. Azért durva lett volna ha 3-5 év között nem segít nekik senki. A dadus segített általában, de ha ő nem volt jelen, az óvónénik is természetesen.


Én a saját ilyen irányú "élményemre" bevallom őszintén, nem emlékszem :)

2014. aug. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk az oviban igen. Most lesz középsős a kislányom és még rövid a karja, nem tudja kitörölni.


Azt hittem, ez csak nála van, és a 4 évesek már képesek rá, de ezek szerint nem, köszi 2 válaszoló, megnyugtattál :-)!

2014. aug. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

szia!


Dolgoztam óvodában, és simán meg kell csinálni, igen. Azért maradjon sz.ros, mert undorodik a dajkanéni?

Sőt, ha összecsinálja magát, még le is kell fürdetni!

Mondjuk ott a c.gánygyerek még a csempére is kikente :)

2014. aug. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Te emlékszel, hogy milyen volt az oviban? :) Nekem fogalmam sincs, hogy hogyan vécéztünk, ilyen emlékem abszolút nincs! Amúgy miért döbbentél le? Van gyereked? Vagy éppen te készülsz óvodában dolgozni?

A fiam 6 éves lesz most. Középső csoportban kezdték el mondani, hogy már kezdjék el tanulni, de idén tavasszal, tehát az 5 éves gyerekek többsége még nem tudja. Az én fiamnak is 4 éves kora körül ért odáig a keze, de még mindig nem törli magának. Elvileg már képes lenne, de valamiért nem hajlandó. Éppen ezen van mostanában vita. De nem ő az egyetlen, több szülő is panaszkodik.

2014. aug. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
:) 2. vagyok. Közeleg a lányom a 6. évéhez (két hét) és mostmár nem kéri a segítségünket ebben. Szóval még - ahogy ítam is - még 5 évesen is csak épphogy tessék-lássék, törölte meg magának, ha muszáj volt :)
2014. aug. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezen nincs semmi megdöbbentő, nálunk is megtörli a dajka azok fenekét, akik még nem tudják.
2014. aug. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Igen, segítenek, nekünk is segítettek 30 éve kiscsoportban. Neked is , csak nem emlékszel.
2014. aug. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
igen segitenek neki.
2014. aug. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%
Oviban szerintem ez még teljesen természetes, egészen nagy csoportig. Én éppen a héten döbbentem le azon, hogy az első osztályosoknak is segíteni kell... És ezek iskolaérett gyerekek?! Az elsősök 90%-a nem tud cipőt kötni, egyedül feneket törölni, és késsel-villával enni. Kézzel esznek.Ez normális lenne?! KIZÁRT!
2014. szept. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!