Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vinnéd oviba a gyereket, ha...

Vinnéd oviba a gyereket, ha egy kicsit "folyik" még az orra?

Figyelt kérdés

Ma vittük a gyereket oviba, de az óvónőnek nem tetszett.

Hétvégén megfázott, ezért elvittük orvoshoz, aki azt mondta "kicsit piros a torka", ha lehet 1-2 napot maradjon otthon. Addig is szedjen C-vitamint. Semmi mást nem írt fel. Ha belázasodna, vigyük vissza és újra megvizsgálja.

Szerencsére nem lázasodott be, nem volt levert, adtuk neki a C- és multivitamint. Az orrát szívtuk, ma reggel már alig jött belőle. Napközben ritkán kell kifújni az orrát, nem igazán jön neki semmi. Tehát már nem folyik ki az átlátszó váladék az orrából, és fújásra sem jön sok.

Nem tüsszögött, köhögni is csak éjszaka, amikor innivalót kért. Utóbbi mindig előfordul, nincs köze a "megbetegedéséhez".


Nekem minden nap kell dolgoznom, bár én választom meg az időt, hogy mikor. Tehát ha a gyerek nap közben otthon van, akkor este kell dolgoznom, amikor már alszik.


Ahogy fentebb is írtam, semmi komoly baja nem volt, otthon is maradt pár napot, de most már úgy gondolom, hogy mehet oviba. Ráadásul a doktornő is azt mondta, hogy nyugodtan vigyem.

Ti mit tettetek volna?


2014. szept. 10. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Vittem volna, ha az orvos is engedi. Hogy az óvónőnek nem tetszik sajnálatos, de nem érdekelne.
2014. szept. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
vittem volna
2014. szept. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk még a kicsit folyó orral simán beveszik a gyereket. A nagyobbik hazahozta pénteken a takonykórt és hétfőre semmi baja nem volt. Féltem, hogy vissza fog esni, de semmi baja. A húgával mi épp döglünk (7 hós). Ma viszem a dokihoz, mert azonkívül, hogy elvan dugulva az orra és már csak átlátszó váladék jön ki az orrából, nincs semmi baja. Igaz, eddig sem volt. Én járok mindig rosszul ... :/

Visszatérve az ovi kérdésre .. hát nálunk hétfőn simán behozták a köhögő gyereket, és be is vették.


Szerintem ez mindenhol probléma, de igazából ha az orvos úgy látja, hogy "nincs semmi baja" (max. c-vitamin + fenistil csepp kell neki), akkor befogják vinni.


Bár nálunk járt úgy gyerek bölcsődébe, hogy antibiotikumozták reggel-este a szülők és 40 fokos lázzal sem volt hajlandó hazavinni, mert dolgoznia kell.

Én elfogadom, hogy a munka lassan az első a család helyett szinte mindenkinek, de azért a gyerek ne haljon már bele!

Az, hogy 8 órából egyszer kell orrot fújnia a gyereknek és nem folyik az orra, azzal nincs gond. Viszont, amikor ömlik belőle a takony és majd meghal úgy köhög .. néha azért a gyámhivatalt egy - két szülőre ráhívnám.

2014. szept. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én viném oviba ha csak kicsit folyik az orra .
2014. szept. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nallunk folyo orral siman lehet vinni a gyereket. Mikor kezdte az ovit akkor kaptunk egy "szorolapot" az ovitol amin rajta volt, hogy milyen esetekben lehet es nem lehet vinni a gyereket. Folyo orral csak abban az esetben nem lehet vinni ha laz is tarsul a folyo orr melle. Mert laz eseteben ha virusos fertozesrol van szo akkor meg fertozhet a gyerek. Amennyiben nincs laza senkinek nem art a folyo orr. Ugyan ez a helyzet kohogesnel. Ha a laz lezajlott akkor mar lehet vinni a gyerkocot.

Nallunk kiutesnel vagy valami bor problemaval kell orvosi igazolas, hogy nem fertoz es igazolassal lehet vinni.

2014. szept. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%

Na, ezért fertőződnek az egészséges gyerekek. Most lehet lepontozni, de mi az már, hogy egy köhögés csak akkor fertőz, ha láz is társul hozzá, meg egy vírus is csak akkor fertőz, ha láz is van. A kötőhártya pl. nem jár lázzal, de nagyon fertőz, akkor kötőhártyás gyerek mehet nálatok oviba, mert nem lázas a gyerek?

Ha kicsit piros a torka még, akkor vírusfertőzés, de fertőz, azért nem tetszett az óvónőnek, az orvosok meg sokszor felelőtlenek, azt mondják, amit a szülő hallani akar, tudják, hogy a gyereket az oviban akarják tudni és mivel nem lázas a gyerek, jó kedve van, engedik is, csak éppen, ha tüsszent egyet, vagy ráköhög egy játékra vagy másik gyerekre, ott a fertőzés lehetősége. Ez alól kivétel, ha allergia áll a háttérben.

Na, mos pontozzatok le.

2014. szept. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

Pont ilyen jellegű kérdést akartam kiírni.


Tegnap ebédnél azzal fogadott az óvónő, hogy a lányomnak nagyon folyik az orra, figyeljem. Az ovinál egyszer kellett megtörölni az orrát, hazagyalogoltunk, aludt, játszótereztünk délután, esti fürdés után folyt az orra, átlátszó, vizes orrfolyással.


Azzal fogadtak ma reggel, hogy hát megbeszéltük, hogy nem viszem. ???

Se hőemelkedés, se láz, se rossz közérzet, se hányás, se hasmenés, és még az orra sem folyt reggel sem. Most ilyenkor mi van?


Ellenben tegnap az egyik csoporttárs anyuka már úgy vitte be a gyerekét, hogy alig látott ki a köhögéstől (ma már nem is jött), de azért az óvónők még őt választották naposnak.


Tavaly még azt mondták, hogy 2-3 nap alatt lezajló "betegségeknél" nem kérnek orvosi igazolást, erre márciusban őszre visszamenőleges igazolást kértek tőlem, mert tele van a gyerek igazolatlan hiányzással, és őket most ellenőrizni fogják. Akkor már szó sem volt arról, hogy nem kérnek orvosi igazolást, hanem azt mondták, hogy ha a gyerek betegség miatt hiányzik, akkor csak az orvos engedheti vissza.


Most azzal nem fogom elvinni az orvoshoz a gyereket, hogy az oviban folyt az orra, de egyébként semmilyen más tünete nincs, még a közérzete sem rossz, nem levert.


Bocsánat, csak nagyon felháborított. Az eleve beteg gyereket nem kellene bevenni reggel a csoportba, persze megértem, hogy a pénz nagy úr, a szülőnek dolgoznia kell.

2014. szept. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6os:

Nem pontozlak le, de jó lenne, ha tudnád értelmezni, amit a másik ír! A gyerek OTTHON MARADT, amikor az orvos azt mondta, hogy kicsit piros a torka. Nem vittük oviba! Viszont két napig tömtük vitaminokkal, és tegnap reggel még a biztonság kedvéért kiszívtuk a nózijából a taknyot, de nagyon kevés váladék jött belőle. Este pedig semmi nem jött. Szóval nem hiszem, hogy rosszul döntöttem, hogy elvittük oviba.

Ma pedig már nincs is semmi jele, hogy taknyos lett volna...

2014. szept. 11. 10:15
 9/9 anonim ***** válasza:

"az orvosok meg sokszor felelőtlenek, azt mondják, amit a szülő hallani akar, tudják, hogy a gyereket az oviban akarják tudni"


Nem ezek a dokik azért engedik vissza a nem teljesen gyógyult gyereket közösségbe mert pontosan tudják,hogy félig legyengült immunrendszerrel be fog nyalni megint valami újjabb betegséget a gyerek vagy a régi fertöződik vissza és ő megint írhatja orrba-szájba a gyógyszereket emiért ő súlyos pénzeket kap a gyógyszergyáraktól jutalék gyanánt!!


Ennyi!

2014. szept. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!