Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Beiratnád normál fejlődésű...

Beiratnád normál fejlődésű gyerekedet integrált óvodába, ahol tudod, hogy lenne több SNI-s csoporttársa?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt az értelmi fogyatékost, látás- vagy hallássérültet, mozgássérültet, hiperaktivitást, autizmust.


Beiratnád a gyereket úgy, hogy tudod van több SNI-s a csoportban?


2014. szept. 16. 19:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A világ ilyen, színes. A gyerekemnek sem lesz semmi baja,ha nem válogatott közösségben, hanem egy teljesen normális, vegyes közösségben nő fel. Kifejezetten remélem, hogy lesz SNI-s a csoportban, ha oda jutunk mi is. A világnak egy nagy hibája szerintem, hogy aki nem illik be a sorba, azt kiemeljük, és ezért néz mindenki úgy egy látás, hallás, vagy mozgássérült emberre az utcán, mint ha zöld ufó lenne, mert kb. sosem látott olyat, ha a családjában nincs éppen.
2014. szept. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Elfogadast, toleranciat tanulna, nyitottabba valna. Kara nem fog szarmazni belole.
2014. szept. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%
Önmagában véve igen. De ha az óvónénik nem alkalmasak sni-s gyerek nevelésére, azt nem szívesen nézem és akkor elmennék. :( Láttam már ilyet, nagyon szomorú.
2014. szept. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mindenkié hasznos volt!


Elvárnád az óvónőktől, hogy tájékoztassanak, milyen problémával járnak SNI-s gyerekek a csoportba?

2014. szept. 16. 19:28
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

igen-lehet tájékoztatást kérni,de nem szülőin,mindenki elött-mert gondolom akkor ott van az érintett is,hanem személyesen,ha érdekel.

az én csoportomban volt már,vak,siket,down-kóros,autista,meg sok enyhébben fogyatékos gyerek.vak házaspárom is volt.a vak gyerekeknek speciális dolgokat alakitottunk,(szekrény,fogas..stb)-és ilyen játékokat is kitaláltuk.ekkor szembesültek a többiek,hogy milyen nehéz nekik.szóval,mig egy másik csoportos gyerek kinevette-addig az "én "gyerekem kézen fogta-és a padhoz vezette.

igen toleranciát,elfogadást,egyéni bánásmódot tanulhatnak tőlük.ők is nagyon értékes emberkék...sőt!

2014. szept. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%
Nem. Napi szinten találkozok SNI-s gyerekekkel (gyógypedagógus vagyok).
2014. szept. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

Gyerekeim integráló oviba jàrtak. Az utolsó évben 2 autista gyerek és 1 viselkedéstavaros volt a 27 fős (!!!) csoportban. Borzalom volt. Mindent szabad volt nekik, verekedtek, rendszeresen tomboltak az oviban, abszolút nem tettek semmit az óvónők, hogy a többi gyereknek elviselhetőbb legyen a napja.

Nem baj, ha sni gyerek van az oviban, de ha a "pedagógus" alkalmatlan, mindenkinek kínszenvedés az egész.

2014. szept. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Lányaim integrált oviba járnak, kiscsoportos kislányomnak van egy vak csoporttársa. Én örülök neki, toleranciát tanulhat belőle a gyerek, de a mi ovinkban erre nagyon jól fel vannak készülve, az SNI-s gyerekeket két pedagógiai asszisztens segíti az óvodában (az óvónőkön kívül). És egy SNI-s gyerek több gyereknek számít a csoportlétszámban, a vak kisfiú pl. háromnak. Az első szülői alkalmából tájékoztattak minket, hogy lesz egy láttássérült kisfiú is a csoportban.
2014. szept. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, ha viselkedészavaros, képes egész nap lefoglalni az óvónőt. Nálunk sajnos van ilyen gyerek, pedig szerintem nem is SNI-s, lényegtelen is, az egyik kislányt addig terrorizálta míg másik oviba íratták. Mostanra úgy tűnik megoldódott a dolog. Mozgássérült ehhez képest pl egyáltalán nem lenne probléma.
2014. szept. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%

integrált óvodába jár a gyerekem.

először azt kéne megérteni, hogy ezek a gyerekek, akik integráltba járnak velük, ugyanolyan gyerekek mint a többiek csak vannak területek ami nekik kicsit nehezebb!

súlyos beteg gyerekeket, nem vesznek fel, integrált óvodába azok kerülnek akik nem férnek bele a speciális ovikba mert annyira enyhe a bajuk, és kell neki heti 1-2-3 óra fejlesztés...


mi csoportunk ilyen sni-s gyerekek vannak:egyik kisfiú még a terhesség alatt "elfeküdte" a lábát, emiatt nagyon gyengék az izületei, fáradékony a lába.

enyhe down-kóros kislány, ezt ugye elmondták az elején, hogy van, de nevet nem mondhatnak. én mai napig nem tudom melyik kislány lehet az, 2 éve járunk oda :)

és most ment el, hallás csökkenése volt a kisfiúnak, emiatt a beszédben lemaradt, de idén átvették a logopédiai oviba, ő elment.

semmi baj a gyerekekkel, tündériek, nem problémások...

2014. szept. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!