Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van akinek a gyermeke egyre...

Van akinek a gyermeke egyre nehezebben megy oviba?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 éves, most kezdte az ovit... első héten volt sírás, de csak mikor bement a csoportba , majd jött az, hogy már itthon is pityergett, de még el tudtam terelni a figyelmét, így az oviig nem volt gond, aztán már a hétvége is azzal telt, hogy hiányzunk neki, nem akar menni, nem jó ott lenni... múlt héten többször úgy mentem érte, hogy sírt ( óvónők szerint nem egész nap, a dadus elszólta magát, hogy szinte egész nap csak sírt)... ma reggel ébredéstől, amíg be nem ment a csoportba ( és persze még akkor is) zokogott, a szívem szakadt meg, nem hiszti ez, hanem szorongással teli félelem, egyszerűen nem akar ott lenni, már álmában is dobálja magát, ha megébred az az első kérdése, hogy ugye nem megy oviba?... annyira kétségbe vagyok esve!!! meddig húzódhat ez még? nem hogy javulna, egyre rosszabb, és én nem tudom hogyan segíthetnék neki...?! :(
2014. szept. 22. 12:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Lehet, nem a legjobb tanács de nálunk hasonló gond volt, mi kivettük az oviból és családi napközibe írattuk, kis létszám, színvonalasabb foglalkozások de ez fizetős :( Nem mondja, miért utálja? Bántják?
2014. szept. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Próbálj meg vele otthon a babákkal, plüssökkel "ovisat" játszani, beszélgetni, hátha kiderül miért nem szereti. Ha jól belemélyül a szerepjátékba, lehet megtalálod a megoldást.
2014. szept. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia!első 2héten csak reggel pityergett,de szinte csak hiszti volt,de a múlt hetet végig sirta,azt mondják egész nap, vígasztalhatatlan,állitolag meg sem hallgatja az óvonöket,csak sír.nem tudom miért...este már azon görcsöl,hogy nem akar oviba menni,ne menjek dolgozni,nem kell neki több játék es új ruha sem (ami nála nagy szó...)a szívem szakad meg mikor ezt hallom.
2014. szept. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves első, erre rátapintottál, számára a kis csoportszám lenne ideális, ez biztos, de sajnos nálunk erre nincs lehetőség... azt mondja ott egyedül van, és hiányzunk neki... nem játszik a gyerekekkel , csak az óvónők mellet üldögél, az udvaron is mellettük álldogál... ha valamit csinálnak ő sír, hogy nem akarja, és ugye amilyenek a gyerekek ezt már kitapasztalták, s volt, hogy ezzel macerálták... félek, hogy kiközösítik! Pedig egy okos-tündéri kicsi lány, csak nehezen nyit, ill. mindig is meg válogatta kiket enged magához közel... csak kis bátorítás kellene neki, vagy valaki aki kicsit felkarolja, de egyenlőre nincs ilyen kis barátnő, és persze ha egész nap sír, nem is lesz, hisz a gyerekek ráhagyják, és arrébb mennek....

Kedves második, ezt a plüssös szerepjátékot kipróbáljuk mindenképp!

2014. szept. 22. 14:43
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, nem hozhatod haza délben vagy maradhat még otthon idén veletek, szülő vagy nagyszülő nem tud rá vigyázni? Az óvodai érettségbe a lelki érettség is bele tartozik, van aki később szakad le a szüleiről. Vagy csoporttársát áthívni magatokhoz játszani és hátha utána emiatt szívesebben, bátrabban megy oviba? Ha tovább stresszeled az ovival, nem lesz jó vége, tudom sokan azt mondják, hogy majd megszokják de kérdezhetsz itt bármit, úgyis Te fogod a legjobban tudni, mi a jó a gyerekednek, sok sikert kívánok hozzá.
2014. szept. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Vegyes csoport? Már bocsi de ez lemaradt, nálunk ez volt a gond, a nagyok fellöktél szaladgálás közben, elvették amivel épp játszott, stb., a játszóteret ajánlom még, nekem ezt mondták, ott játszon vele egyidősekkel. Azt szereti is :)
2014. szept. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, vegyes csoport, ráadásul elég rossz a nemek aránya, 17 fiú, és 8 kislány.

Köszönöm a válaszokat, és tudom senki nem oldhatja meg helyettem, csak hátha a tapasztalat segít...?!

2014. szept. 22. 14:59
 8/11 anonim ***** válasza:

Sajnos ez a vegyes csoport hátránya. Az én gyerekem nagycsoportos és kaptak melléjuk kb 15 kiscsoportost és szerintem ez nagyon nem jó. A gyerek lelkére kötöttem, hogy vigyázzon a kicsikre és segítsen az óvónőknek, mert ők nem állnak a helyzet magaslatán ami azt illeti :S (ez az első ilyen csoport az oviban). Mindenki meg van őrülve, az óvónők azt sem tudják mit csináljanak, a nagyok totál kivannak és szegény kicsiken csapódik le szerintem az egész. Éppen beszoknának, most "szakadnak el" otthonról és még ez is. A nagyok szerintem uralják a terepet minden téren, nem csak a fizikumuk miatt.

Bocs, most ez gondolom nem segítség neked, csak azért írom, mert én magam is ki vagyok akadva...


Az én gyerekem anno nagyon nehezen szokott be, még csak 3 hét telt el, nekünk ez sajna hónapokig elhúzódott. Adj még időt neki, próbálj meg vele beszélgetni, ha lehet játékosan, ahogy már más is írta, hátha kibukik, hogy van valami konkrétum is, ami ennyira kiakasztja.


Ha megtehettem volna, biztosan magánoviba vittem volna, ahol nincs ekkora csoportlétszám.

2014. szept. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Biztosan megvannak az előnyei is a vegyes csoportnak, de egyenlőre én is azt látom, hogy vannak 12-en beszokók, s a nagyokat zavarja a sírás, piszkálják-gúnyolják a kicsiket... a kicsik pedig ettől még rosszabbul érzik magukat!
2014. szept. 23. 09:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk is kezd összeállni egy nagy probléma. Az én gyermekem pont az ellenkezője; állandóan jön megy, nehezen ül meg egy helyben és nemigen fogad szót. Az első három napban nem volt gond a beszoktatással és a negyediken valami eltörött a kicsikém lelkében. Azóta csak sírással megyünk az oviba, közben jelezte az egyik ovónéni hogy hosszabb beszoktatásra számítsunk. Nem alhat ott, nekem meg nagyon kéne már mennem dolgozni. Egész naposra vették fel, mennem kell a melóba tényleg nem tudom hogy mi lesz... most meg még úgy néz ki hogy meg is betegszik. Nagyon mérges vagyok mert úgy érzem elcs---ték a beszoktatást és a kisgyermekem visszahökölt az egyik ovónénitől...
2014. szept. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!