Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A ti ovitokban a vezetőóvónő...

A ti ovitokban a vezetőóvónő bent szokott lenni az oviban? Van saját csoportja?

Figyelt kérdés
A munkámból kifolyólag több oviba is volt már szerencsém "betekinteni" és a legtöbb helyen a vezető óvónőnek van saját csoportja, tart foglalkozásokat stb... Viszont az egyik oviban az vezetőóvónőt sosem látom bent a csoportban, ami hivatalosan az övé, mindig a csoport másik óvónője van bent, ő tart foglalkozásokat stb... Ez hogy lehet? Még az oviban sem szoktam látni mindig. Mit csinál ilyenkor, hol van? Értem én, hogy egy vezetőnek sok dolga van, de miért van az, hogy egyes ovikban a vezető is részt vesz a gyerekek foglalkozásán, bent van a csoportban, vigyáz rájuk, míg ebben az oviban sosem látni gyerek közelben?
2014. nov. 8. 17:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A lányom ovijában nincs a vezetőnek saját csoportja mióta Ő van az "élen".De pl. szokott másokat helyettesíteni.
2014. nov. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanaz a helyzet, mint az első válaszolónál. Helyettesíteni szokott, de saját csoportja nincs.
2014. nov. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk sincsen a vezetö ovobácsinknak saját csoportja, de a vezetésen kívül a programok feje is ö.

Pl minden hétfön és pénteken zenei délelött van az egész ovinak a tornaterembe, ezeket ö vezeti,ö szedi össze a dalokat, ö gitározik hozzá.

Reggel 9-ig kell mindenkinek bent lennie, addig csörög megállás nélkül a telefon és sorban állnak az irodánál.

Majd ha szerelö jön, vagy a kertészek ö az aki körbe vezeti öket.Csoportokba is helyettesít.

Most pl minden ovonö délután elfoglalt volt, egy csapat gyerekkel a tornatermbe volt.

Sakk foglalkozást is ö tartja stb...


Gyerekkoromba a vezetö óvonönek nem volt saját csoportja.

2014. nov. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Erről az oviról tudom, hogy neki van csoportja. Csak épp mindig a másik óvónénit látni. Őt néha segíti a ped. asszisztens, de ő nem óvónő, a másik óvónő a vezető lenne. Csak hogy sosincs bent.
2014. nov. 8. 20:16
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs csoportja a vezetőnek. Egész nap az irodában ül és keményen dolgozik. Minden nap bent van reggel 7-től du. 5-ig. Látszik is az óvodán, gyönyörű szép és rendben van minden.

Régi ovinkban össze-vissza tengett-lengett a vezető, hol volt, hol nem volt, bőven látszott is az ovin, egy nagy sz.....r az egész. (El is jöttünk onnan.)

2014. nov. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk van csoportja, de ez egy mini ovi, két csoporttal, 4 óvonővel. Szóval itt a vezető is rendesen foglalkozik a csoportjával, mindig bent van, bármivel meg lehet keresni, nagyon segítőkész.
2014. nov. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
Nálunk nem vezető óvónő van, hanem óvodavezető. Már az én ovis koromban is így volt, azóta is így van. Persze biztosan van óvodapedagógusi képesítése, de elsősorban az egész ovi gazgálkodása, működése, adminisztrációja a feladata.
2014. nov. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nálunk sincs vezetönek saját csoportja.
2014. nov. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk van saját csoportja, és sokszor Ő van a 4 óra utáni összevont csoporttal is.
2014. nov. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 porcukormókus ***** válasza:
Az en kislanyom most kezdte az ovit, az egyik ovonenije a vezeto ovono. Nekem ugy tunik, ugyanannyi idot tolt a csoprtban, mint a masik ovoneni.
2014. nov. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!