Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ezt tényleg megtehetik? Az...

Ezt tényleg megtehetik? Az óvodai dadusok helyett közhasznú munkások? így érezzem biztonságban a gyermekemet, csak, hogy ne legyen annyi a bérköltség az óvodában?

Figyelt kérdés
2014. nov. 19. 11:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%
Orbán mindent megtehet.
2014. nov. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én megértem, hogy úgy gondolják, hogy ételt osztani, takarítani bárki tud, de a gyerekek közé, főleg nem saját gyerekek közé engedni sok embert nem lehetne. :(
2014. nov. 19. 11:42
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet. Vannak köztük akik dadus tanfolyamra jártak mint munkanélküliek. Kisegítenek az oviban. Nálunk is dolgoztak három-három hónapig. A gyerekek volt akiért nagyon oda voltak. Nálunk igaz, megnézték, hogy kit küldenek az ovikba. Ápolt, rendes asszonyok voltak. Ma már van aki a dadus tanfolyam után állandóra is bekerült, mert bevált, jól dolgozik és szereti a gyerkőcöket. Nem értem, hogy miért nem érzed a gyerekedet biztonságban? Nem a dadus, hanem elsősorban az óvodapedagógus van a gyerekeddel. A dadus csak segít öltözésnél, terítésnél, pakolásnál. Az óvodapedagógus vigyáz rá, tanítja, felügyeli.
2014. nov. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Oviban dadus munkakorben csak kepesitett dadus dolgozhat, ez torveny!
2014. nov. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Anyósom is dolgozott így 3 hónapot oviban. Ő pl. totálisan alkalmas volt a feladatra, azóta elvégezte a kisgyermekgondozó 2 éves képzést, és bölcsiben dolgozik főállásban!
2014. nov. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem akkor dolgozhatnak csak, ha elvégezték a dajka képzőt, egyéb esetben nem.

2011.évi CXC.törvény:


37. A köznevelésben történő alkalmazás feltételei


66. § (1) A köznevelésben az alkalmazás feltétele, hogy az alkalmazott


a) rendelkezzen az előírt iskolai végzettséggel, szakképesítéssel, szakképzettséggel,


b) büntetlen előéletű és cselekvőképes legyen.

2014. nov. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért kicsit túlzás a felháborodásod. Csak azért mert valaki közmunkás, nem jelenti azt, hogy egy hajléktalan gyilkos. Sajnos ez a baj, rögtön az előitélet. Azt sem tudod, ki fia borja, csak ítélkezel. Lehet, hogy egy diplomás ember, aki sajnos nem talál munkát és a semminél még a közmunka is jobb számára. Ő legalább dolgozni akar.

Nem hiszem, hogy óvodában dolgozhatnak pl erkölcsi bizonyitvány nélkül.

2014. nov. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Én értem, hogy mi volt, de elküldenék a képesítettet, mert magas a bére, és közhasznúakat akarnak behozni alacsonyabb bérért. Szinte biztos, hogy nem maradnak sokáig, kiteszik a gyerekeket az állandóan változó környezetnek, stb. Itt nem a kisegítő személyzetről van szó. Nálunk a dadus pl. felügyeli és segíti a nevelő munkát is. :(
2014. nov. 19. 14:28
 9/17 anonim ***** válasza:

Nincs dajka képzettségem, mégis felvettek oviba dajkának 2 hónap közmunkára.

Mondjuk én voltam a konyhán is és csoportban is.

Egy dajka nem nevel, javarészt takarít, ételt oszt, segít az öltözésben stb. ezeket bárki meg tudja csinálni.

2014. nov. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én olyat hallottam, hogy több helyről elbocsátották a dolgozókat, majd visszavették őket, mint kiközvetített munkanélküliek. Ez egy vidéki város óvodájában történt. Nem lehet, hogy csak erről van szó?

Ugyanebben a városban közvetítettek ki munkanélkülieket műtőssegédnek is, mindenféle képzés nélkül.

2014. nov. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!