Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Fél napra veszik be?

Fél napra veszik be?

Figyelt kérdés
Jövő augusztusba tölti a fiam a 3 évet, megy oviba. A kistesó is augusztusban érkezik majd. Amiért a picivel itthon leszek csak fél napra veszik be az oviba a nagyot? Vagy ez ovifüggő?
2014. dec. 15. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:
ez szerintem ovifüggő... hallottam olyat hogy nem vették be egész napra emiatt, mert otthon volt az anyuka, de ismerek olyan családot is, ahol ott van a nagyobbik egész nap az anyuka meg otthon a kicsivel...
2014. dec. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Meg nem tehetik jogszabály szerint. Viszont szeretnek az óvónők próbálkozni. Határozottnak kell lenni.

Ugyan nekem nem kis tesó van, de nem dolgozok, suliba járok.Esti suli, tehát már itthon van a gyerek a fiam mire én elindulok, éppenséggel haza is hozhatnám, de nem akarom. Hagy legyen csak 3-ig, 4-ig.


Amikor kezdte az ovit, nem kérdeztem hanem tény ként közöltem hogy tanulok és ott alvós lesz a fiam. Nem ellenkezett az óvónő, mert határozott voltam.

Ellenben a terhes anyukának célozgattak hogy hát jó lenne ha már otthon lesz akkor haza vinné ebéd után a nagyobbat. Ő amilyen nyámnyila bele egyezett, aztán meg panaszkodott hogy nem tudja hogy foglya megoldani, mert hogy majd pont etetés illetve a kicsi alvás idejében le kell másznia az oviba.

2014. dec. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Fél napra nem vehetik fel állami oviban. Bár, az első szülőin elhangzott a vezetőnőtől, hogy aki gyesen van, más okból otthon van stbstb vigye haza ha tudja ebéd után a gyereket, mert mennyivel jobb neki otthon blabla. Sajna állami ovikban alvás után nagyon kevés foglalkozás van, általában nincs is, tényleg nem sokat veszít, ha nem alszik ott. Más kérdés, hogy neked mit jelent. De. Én nem biztos, hogy egy 1 hónapos mellől oviba vinném a nagyot.

Ha meg nem vezetik be mégse a kötelező 3 éves ovis kort, akkor nem is biztos, hogy felveszik.

2014. dec. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Minek akarod beadni ha te otthon vagy. Ja tudom. kell a társaság, unatkozik otthon bla bla bla... Minek vállalsz két gyereket ha nem bírsz velük? Én a gyeden gyesen lévő gyerekek szüleitől dupla gondozási díjat szednék. Ha már lusta foglalkozni a gyerekkel, fizessen. A dolgozó szülő gyereke meg nem kerülhet be.
2014. dec. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4!

Nagyon uncsi életed lehet hogy ennyire az én dolgaimmal foglalkozol! Vegyél egy macskát meglátod segít :-D


A többieknek köszi.

2014. dec. 15. 13:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk az első szülőin kijelentette a vezető, hogy aki bármilyen okból otthon van, köteles(!) hazavinni a gyerekét ebéd után. Én be is vettem, nagyon jó volt a fél évessel ebéd után szaladgálni a nagyért, még ha aludt is volna, ébreszteni, mert menni kell, stb. Idén szeptemberben a férjem vitte oviba a gyereket, és kijelentette, hogy ott fog aludni. Senki nem ellenkezett.

Mondjuk nálunk nagy probléma van az alvással, nem hajlandó itthon aludni, nem hagyja a hugát sem, én ezért altatom ott. Érdekes, ott meg mint a kisangyal alszik.

2014. dec. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, és többi válaszoló bocsi az offért, de nem bírok elmenni mellette.

Tudod 4. válaszoló lehet hogy te hiper szuper anya vagy (már ha anya vagy) hipper szupper gyerekkel (már ha van gyereked) és hipper szupper helyen éltek.

Te nyilván mindent tökéletesen megtudsz adni a gyermekednek fejlődés és tanulás szempontjából, a gyermeked pedig minden szavadat tátott szájjal lesi, mindent örömmel elsajátít, és nyilván olyan helyen éltek ahol van mód megtanítani a gyermeket a közösségi élet szabályaira, csínyára-bínyára.


Hát tudod nem mindenki ilyen szerencsés. Pl ahol én élek semmi közösségi élet nincs. Olykor elgondolkodok hogy honnan az a sok gyerek az ovinkba, mert akár hányszor megyünk a játszótérre sehol egy gyerek. Itt nincs játszóház, nincs semmi. Gyerek gyerekkel csak az oviba meg az orvosi rendelőben találkozik.

Az én fiam pl nem szereti ha olvasok, mondókázok neki. Egyszerűen befogja a számat, vagy ott hagy. Persze időnként ha épp olyan a kedve meghallgat, de nem jellemző. Nyilván velem van a probléma, de nem tudok ellen mit tenni. Ellenben az oviban szívesen hallgatja, a mesét, mondja a többiekkel együtt a mondókákat. Valószínűleg semmi másért, csak azért mert látja hogy a többi 15 gyerek is így tesz és hajtja a csorda szellem.

A rajzolásnál szint úgy. Itthon nem rajzol. Ha invitálom hogy rajzoljunk, annak az a vége hogy húz két vonalat, majd megkér hogy rajzoljak én neki ő meg figyeli. Pedig az sincs hogy bármikor ledegradáltuk volna, mert ha esetleg mégis rajzolni támad kedve akkor mindig megdicsérjük hogy szép amit rajzol. Bezzeg az oviba rajzol, mert a többi gyerek is rajzol, hát akkor ő is.

Mindent az oviba tanul, és nem azért mert lusta vagyok vele foglalkozni, hanem azért mert valamiért tőlem nem fogadja el ha tanítani akarom.

Próbáltam bevonni hogy gyere segíts megszámolni hányan vagyunk hogy mennyi tányért kell elő vegyek. Eljutott kettőig majd közölte hogy uncsi, nem szeret számolni, holott tudott már. Most épp az oviba számolni gyakorolnak, és így már itthon is mindent számol állandóan.

Hát ez van ő ilyen. És nem csak az én fiam, nem egyedi. Sok-sok gyerek van aki jobban fogadja el "idegentől", olyantól akiről azt gondolja hogy jobban tudja mert ez a dolga, mint a szülőtől. Vagy csak szimplán szüksége van arra a bizonyos csorda szellemre.


Az óvoda nem gyermek megőrző számomra, és szerintem sokunk számára, hanem egy oktatási intézmény ahol a kisebbek tanulnak.

Ennyi erővel aki otthon van mert munkanélküli, vagy gyesen van az iskolába se hordja a gyermekét? Hisz a te felfogásod szerint minek is, a szülő tanítson meg mindent a gyerekének azért van otthon.

2014. dec. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!