Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyit keres egy óvodapedagóg...

Mennyit keres egy óvodapedagógus kezdőként és majd mennyit fog keresni később? Kevesebbet kap mint egy tanító vagy középiskolai tanár?

Figyelt kérdés

2015. febr. 27. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én úgy tudom, hogy a pedagógus bértábla alapján kapja a fizetést, ezt a neten is megtalálod, ha beírod a keresőbe.
2015. febr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

2014 augusztusban kezdtem. Kőkemény 165ezer ft a bruttóm, nettóban ez egészen 108ezer forintot jelent!! Ugyebár gyakornoknak számítok 2 évig, ami azt jelenti, hogy 2016 nyaráig kell minősítő vizsgát tennem, ekkor ha minden jól megy, átlépek a ped1-be, és akár ~130e ft-ot is kézhez kaphatok. Cserébe felelősséggel tartozom 25 gyerekért nap, mint nap, de ebbe most nem akarok jobban belemenni.

Uh, bocsánat, el is felejtettem, kapunk még havi 8ezer ft Erzsébet utalványt, csak idén már megfeledkeztek róla, még nagy matekozás van az önkormányzatnál, és ha minden a terv szerint alakul, akkor ezután is megillet minket.

Úgy érzem össze kellene tennem a kezem, hogy legyen hova.......

2015. febr. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyanannyit kap mint egy tanító vagy egy tanár és érvényes a pedagógus életpálya modell is.


A csecsemőgondozókra, bölcsis gondozókra viszont nem, ők még kevesebbet kapnak.

2015. márc. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Egy középiskolai tanár többet kap, nem? Neki egyetemi diplomája van és több évet is tanult. Plusz ott még több pótlék is van (pl. osztályfőnöki). A bértáblánál is úgy látom, hogy megkülönböztetik a főiskolai és az egyetemi szintű diplomát.


Köszönöm az eddigi hozzászólásokat! :)

2015. márc. 2. 16:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Most már, hogy a pedagógus osztatlan, talán többet kapnak a középiskolai tanárok, ebben van valami.


Viszont már a tanítósok és az óvósok biztos, sőt szerintem a csecsemős BA diplomával rendelkezők is mehetnek neveléstudományi MA-ra az eltén, így ők is kerülhetnek az eggyel feljebbi fizu kategóriába.


Az már egy másik kérdés, hogy úgy tudom, hogy nem kötelező megadniuk a magasabb fizetést, csak megadhatják.

2015. márc. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!