Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai beiratkozáshoz mit...

Óvodai beiratkozáshoz mit tartalmazzon a level ha az apa nincs jelen?

Figyelt kérdés
Holnap lesz beiratkozás a párom nem tud jonni es olvastam hogy ebbe az esetben az apának nyilatkoznia kell.mit írjon pontossan? Illetve egyedül megyek a picit kötelező vinni magammal? Mert ugy elég nehez sztem kitölteni barmi papirt hogy a pici utan rohanok..meg ma vettem eszre hogy a lakcím lartyan az ideiglenes lakcím lejárt de mar rég nem ott élek csak nem igazan kellett eddig sehova és most neztem csak..ez gond lehet? Siófoki óvodáról van szó.. Kérem csak olyan írjon aki ehhez normalisan es a kérdésre tud válaszolni! Előre is köszönöm!
2015. ápr. 26. 10:25
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
A beiratkozásról szóló felhívásban benne van, h kérik -e, hogy vidd magaddal a gyereket. Én nem szoktam. (A papírt nálunk nem mi töltögettük, hanem az óvodai személyzet, gyereket öledbe veszed, szerintem azt az 5 percet kibírja.) Nem tudom, milyen nyilatkozatra gondolsz, mi eddig mindig külön intéztük a beiratkozást, sose voltunk ott mind a ketten.
2015. ápr. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom mihez kellene az apa. Én 2 éve írattam be a fiamat az oviba, nem volt ott a férjem. Amúgy egyedül mentem, a fiamat nem vittem magammal, pár perc volt az egész. A papírt az óvónő töltötte ki.
2015. ápr. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Ezt a nyilatkozattételt hol olvastad? Az óvoda küldött erről valami hivatalos papírt, hogy az apának nyilatkoznia kéne? Mert ilyenről én még nem hallottam soha! Nálunk nem muszáj vinni a gyereket, magunk dönthetünk. A mi ovinkban is a vezető töltötte ki a papírt, nekem csak válaszolnom kellett a kérdésekre.
2015. ápr. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Elég ha Te mész. A beiratkozáskor majd alá kell írnod, hogy az apával egyetértettetek-e abban, hogy abba az intézménybe viszitek a gyereket vagy nem, apának semmiről nem kell külön nyilatkoznia. Az mindegy, hogy az ideiglenes címed lejárt-e vagy nem, az a lényeg, hogy a mostani lakhelyetekről, amihez közel van az óvoda, oda legyen hivatalos lakcímetek.
2015. ápr. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk sem kell semmiféle nyilatkozat. Bementünk a picivel, vittük az iratait, a vezető óvónő kitöltötte amit kellett, ill. kérdezett pár dolgot amit a gyerekről tudni kell (pl. az enyém csak vizet hajlandó inni, van -e valami allergiája - pl étel, mert akkor annak megfelelő kaját adnak neki - hogyan lehet megnyugtatni, hogyan szoktuk "bűntetni", ha valami rosszat csinál, ki mehet majd érte, az elérhetőségeinket kérdezte, hogy ha gond van kiket hívjon, szóval van egy pár kérdés ami a gyerekkel kapcsolatos azért hogy majd jól érezze magát és ne legyen gond......), lefénymásolta a születési anyakönyvét, lakcímkártyáját és ennyi. Az enyém jól elvolt elbeszélgetett, megnézte a mesekönyvet...
2015. ápr. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Eredetileg minden intézményi beiratkozáshoz kellene mindkét szülő jelenléte vagy beleegyező nyilatkozata. Sok helyen eltekintenek ettől, ami tok jó, ha egyetértés van a szülők között, de kimondottan rossz, amikor az egyik kitalalja, hogy márpedig ő pl a satanista oviba iratja a gyereket.


A nyilatkozat kb annyi kell hogy legyen, hogy " Alulirott Kovács István (született Mackofalva, 1980.05.06., Anyja neve Szabó Eva, állandó lakcime Mackofalva, Brummogo utca 3) beleegyezem, hogy Kovács Istvánné Varga Zsuzsa (született Nyuszifalva, 1985.09.08., anyja neve Nagy Kata , állandó lakcime Mackofalva, Brummogo utca 3 ) gyermekünket, Kovács Istvánt (született Ikszfalva, 2010.04,4., anyja neve Varga Zsuzsa, állandó lakcime Mackofalva, Brummogoutca 3 ) beirassa a Napsugár ovodba (Mackofalva, Bokor utca 2)

Teljes dátum és aláírás.

2015. ápr. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk arról kellett nyilatkozni, hogy a szülői felügyeletet közösen, közös lakcímen gyakoroljuk. A férjem nem volt ott, én hazahozhattam a papírt előtte. Kitöltöttük, aláírtuk, azt vittem be.
2015. ápr. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A Brummogo utcán jót mosolyogtam :)
2015. ápr. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!