Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti mit tennétek, beszállnátok...

Ti mit tennétek, beszállnátok vagy sem?

Figyelt kérdés
Gyermekem ovijában egy szülő szólt, hogy mivel hamarosan vége az ovinak (nem ballagós a lányunk) adjunk 2000 ft-ot, amit ő eltesz arra a célra, hogy ajándékot vegyen az óvónőknek, dadusoknak. Mi férjemmel kicsit bizalmatlanok vagyunk evvel kapcsolatban, ez az első évünk-évzárásunk, tapasztalatunk nincs. Ez máshol is így működik, máshol is szokás?

2015. máj. 23. 11:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

persze, így szokott ez lenni, szmk-s anyuka kér pénzt évzáróra (meg szülinap, karácsony, stb) és akkor abból az összegből vesznek egy nagyobb ajándékot (ajándékkosarat, vásárlási utalványt, virágot, albumot a gyerekek képeivel...)


mondjuk a 2000.-t azért sokallom, nálunk 1200.- a csoportpénz és az aktuális ünnepekre ezen felül max 500.-at adunk be.

2015. máj. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Én is bizalmatlan lennék, főleg, ha ezt nem csoportban mondja, hanem négyszemközt. Az összeget én is sokallom. Egyeztess más anyukákkal a csoportból, ők mit gondolnak erről!
2015. máj. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Férjem ment a lányunkért, és már a gyerekek szekrényébe tette be a fénymásolt "információt" és így jegyezte meg mellékesen, hogy mi az amit betesz. Tehát ez papíron is le van írva, csak kicsit furcsának találom ezt a "nagy titokban" dolgot, mert úgyis öltöztetik a gyerekeket a dadusok, óvónénik, nyilván látni fogják a "meglepit". Szóval.. olyan fura az egész. A 2000 ft-ot én is soknak tartom és ezen felül azt is, hogy a szervező szülő gyerekének a szekrényébe kell letenni a pénzt. (Nyilván nem fogja lelopni senki, de sztem ennek akkorsem a szekrénybetétel lenne a módja, főleg úgy, h nyitott polcok vnnak, nem pedig kisajtós szekrények.
2015. máj. 23. 11:52
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul szervezett, alulkommunikált dolog ez. Valaki másnak kéne a kezébe venni az irányítást, ez így nem normális dolog, valóban.
2015. máj. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt, hogy írtam egy körlevelet, hogy kinek van kedve beszállni a közös ajándékozásba. Én 500 Ft-ot javasoltam, mert nem tudom, hogy ki-mennyit szán rá.

Mindenki egyetértett, de végül 1500 Ft lett és szerencsére egy másik anyuka vállalta a gyűjtést, mivel én dolgozom és mindig rohanok, ő meg nem :)

2015. máj. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálunk ere a célra 700 ft volt szedve és aki akart beszált.többség befizete az szmknak.
2015. máj. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
És nálunk is körlevélben ment a hir hogy mennyit szán az szmk anyuka .
2015. máj. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Sokallom. Ha csak 20-an vannak a csoportban, akkor is 13.000ft fejenként az ott dolgozóknak. Ennyit max ballagáskor adnék. Nálunk mindenki egyénileg oldja meg az év végi ajándékot, viszont pedagógus napra közöset adunk. Erre 500ft-ot ad be mindenki. Szintén szekrénybe tevős körleveles módszer van nálunk.

A bölcsiben viszont én vagyok az szmk-s szülő, én jobban szeretem, ha vagy nekem adják a pénzt, vagy lezárt borítékban beadják a gondozónőknek, majd ők adják a kezembe.

2015. máj. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja, és mit tennék? Megkérdezném, hogy mi lesz vásárolva belőle. Ha megfelelő, beadnám, de jelezném, hogy ez így kicsit sok. Egyébként meg rákérdeznék más szülőknél is, hogy mi a véleményük az egészről.
2015. máj. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk 500 Ft-ot szedtek így év végén ajándékra. 2.000 ft sok.... (30 fős óvodai csoportba jár a kisfiam)
2015. máj. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!