Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A nagycsaládos (50%-os)...

A nagycsaládos (50%-os) étkezéshez nálatok is kérnek bankszámlakivonatot?

Figyelt kérdés
Én teljesen ledöbbentem, hogy minek az nekik, de a titkárságon azt mondták, hogy ez mindenhol kötelező, mert igazolni kell, hogy a csp-ot én kapom (igazolás nem elég). Ez tényleg így van? Mégis mi közük van hozzá, hogy mennyi a fizum és mennyi megtakarításunk van?
2015. jún. 2. 22:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de ez hangzasra is durva! Jar es kesz. Mindenfele banki kivonat nelkul. En is felhaborodnek ilyenen es utanajarnek van e ehhez joguk!
2015. jún. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom hogy jogos-e, de a bankszámlakivonatot odaadhatod úgy is, hogy az összes többi sort letakarod/kifested róla, és csak a családi pótlék sor látszódjon.
2015. jún. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is kérnek a csp-ről bankszámlakivonatot. Mivel én sem szerettem volna bevinni, mert senkinek nincs hozzá köze, hogy nekünk mennyi pénzünk van a bankban, így kértem egy igazolást a MÁK-tól,azt is elfogadták.
2015. jún. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Lányom előző ovijában arról kellett igazolást vinnem, hogy a MÁK megállapítja, hogy három gyerek után utalja a családit. A mostani oviban mondták a bankszámlakivonatot, de én oda is ezt a papírt vittem, és jó volt. Én sem szívesen mutogatnám a bankszámlakivonatomat.
2015. jún. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Először én azt hittem, hogy félreértettem valamit, de nem.


Második válaszoló! Erre én is gondoltam, de kifejtették, hogy az sem jó, ha csak a csp. utalás látszódik és minden mást kitakarok.


Na ez nálam kiverte a biztosítékot. Így már értem, miért csámcsogtak sokan, hogy xy mennyit, mire, hol költött stb.


A MÁK igazolás nem elég nekik, a bank által adott igazolás sem, sőt azt sem fogadják el, ha valaki pl. postán kapja(???).

2015. jún. 2. 23:02
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha valaki postán kapja a csp-t, akkor minek a bankszámlakivonat? Sztem valamit félreértettél.

Nyugodtan takard ki a többi sort, vagy kérj a banktól egy ilyen igazolást, és vidd be azt. Mondd, hogy a többi sérti a személyiségi jogaidat, mutassák meg azt a törvényt, ahol ez elő van írva! (Tuti nem fognak tudni ilyet mutatni). Tehát ne hagyd magad! :) (2. voltam)

2015. jún. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem értettem félre! Azt mondták, hogy sajnos, ha valaki postai úton kapja a csp-ot, az nem megfelelő. Egy éve még én is úgy kértem, mert felesleges volt a GYED és a csp. miatt kártyadíjat, meg minden hülyeséget fizetni, ezért rákérdeztem, hogy a kis csík bemutatása/leadása is megfelelő lenne-e, de azt a választ kaptam, hogy nem, csak a bankszámlakivonatot tudják elfogadni.
2015. jún. 2. 23:16
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs joguk elkérni a bankszámlakivonatodat. Én biztosan nem hagynám magam.
2015. jún. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
2015. jún. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk elég a mák igazolás is .
2015. jún. 3. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!