Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Erről mi a véleményetek? Ovis...

Erről mi a véleményetek? Ovis játékok, ruhák stb.

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm által felmerült dolog kapcsán írom a kérdést.

Ugye ovikba sok gyerek viszi a saját játékát is ha engedik.

Ovin belül is megvannak a szegényebb rétegek, gazdagabb rétegek. Evidens, hogy nem tud minden gyerek egyforma kaliberű játékot vinni. Így megy a hisztizés, durcizás és a lenézés a gyerekek között akarva akaratlanul.

Ugyan ez vonatkozik a ruhákra is. Míg az egyik megteheti, hogy a legdrágább ruhákba járjon a másik örül, hogy turisba fel tudja öltöztetni.

Erről mit gondoltok? Nem kellene ebbe valami szabályozás?



2015. szept. 24. 15:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Neveltetés és ovi kérdése is. A mi ovinkban nincs lehetőség saját játékot bevinni, és a márkás ruhák, sőt, szuperhősös, menő-mese-hősös cuccok sem népszerűek, kifejezetten nem szokás. De tudom, hogy az ilyen hely ritka. Én ezért (is) szeretem, mert igyekeznek a felesleges rongyrázásról a valóban értékes dolgok felé terelni a figyelmüket.
2015. szept. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

A játékkérdést még megértem, ha szabályozzák.

De sok gyereket ismerek, aki csak valamelyik mesehősös ruhát hajlandó felvenni. akkor rá mit adjon a szülő? a "tehetősebb" szülő vegyen külön egyszerűbb ruhát az oviba?

még sosem hallottam az oviban egy gyereket sem a másik ruhájával foglalkozni. szerintem nekik fogalmuk sincs, hogy melyik a turis (ha csak a saját szüleitől nem hallja) vagy a drágább.

2015. szept. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk egy turis pókemberes póló is nagyon menő az ovisok között, nem nézik a cimkét, így nem merül fel, illetve nem így ez a kérdés.
2015. szept. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Oviba csak alvóst vihet a gyerek és abból is csak egyet. Azt meg nekem ne szabályozza már senki mibe öltöztetem, ha megengedhetem magamnak a drágább ruhákat ha nem.
2015. szept. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeknek halványlila gőzük nincs róla, hogy melyik játék drága és melyik olcsó, melyik ruha márkás és melyik turkálós (ami szintén lehet márkás egyébként...). És ez így is van jól. Inkább a szülők érzik magukat kellemetlenül, mert az ő gyereküknek nincsen esetleg olyan szép ruhája, mint a másiknak - de itt sem a márkáról szól a történet.


Az viszont igaz, hogy ha 10 lány van a csoportban, és 8-nek már van Jégvarázs Elza babája vagy mittudém Hello Kittys pólója, kettőnek meg nincs, mert nincs rá pénz, akkor az a kettő ezt nélkülözésnek éli meg, és őszintén szólva én is annak élném meg a helyükben. Úgyhogy én ilyen esetben megvenném neki azt a vackot, csak hogy ne sérüljön a gyerek. Saját tapasztalat, kva szar érzés, ha neked esélyed sincs arra, ami az összes társadnak magától értetődő és természetes. Nem tesz jót a személyiség fejlődésének, az önbizalomnak, az önbecsülésnek...

2015. szept. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

5 éves, nagycsoportos kisfiam van.


Nálunk sincs játékbevitel az oviba, csak pénteken lehet (nem kötelező, csak ha valaki akarja) és csak 1 darabot és csak kicsit (nincs megafva a méret, de nyilván nem playmobil várra kell gondolni).

Jellemzően a kisfiúknál egy-egy kisautó kerül be, illetve mutattunk már meg új társasjátékot (bevitte közösen kipróbálni a kis barátaival- itt is ugye nem puzzle jellegű, nem szétszóródós, nem túl apródarabos a nyerő).

Más kisgyereknél láttam már kukásautót, lányoknál valami babát vagy kistáskát stb.

Nem is rendszeres, egyszer-egyszer eszébe jut az én kisfiamnak is, hogy majd pénteken mutassunk meg a többieknek, talán ha havi 1* viszünk be valamit, sokat mondok.

Most voltak a penny-ben is ezek a zöldség plüssök, na péntekenként 2-3 kisgyerek mindig hozta megmutatni az új zöldséget és ennyi- ezt én nem látom tragikusnak.


Ruházat: normális szülő nem az ovis foglalkozásokra, udvari poros-homokozós-sarazós játékokra parádéztatja a gyerekét a legmenőbb cuccokba.

Nálunk általában mindenki átöltözik és a kislányoknál ilyen leggins-póló, a fiúknál melegítő-póló öltözetek vannak. A hazamenetelkor meg persze normálisabb ruhák (farmer, mellény stb.) de szerintem ez így van rendjén.


Sőt: nálunk van egyen ovispóló- logós- egyszerű pamut több színben. Udvari játékhoz, mázolmányozáshoz, festéshez ezt szokták felhúzni.


Normálisak a szülők és a pedagógusok is.

Ja és egy jóhírű budapesti magánóvodáról van szó, de komolyam mondom, egyetlen gyerek hazamenős ruháját sem tudom felidézni magamban- még azon is gondolkodnom kell, az enyémet ma miben vittem reggel :)


A gyerekek nem tudják a dolgok forintértékét- csak kisautót meg csillogós szoknyát látnak.

Ha itt valamenyik gyerek kérdező a te történetedben kérkedik ezzel, akkor biztos lehetsz benne, hogy egy felnőttől, otthon hallja ezeket, nem magától talája ki.

Itt akkor a szülőkkel van a gond- ezt pedig lehet jelezni szülőin vagy a pedagógusnak, ha téged ez zavar.

2015. szept. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Az én 3 évesem biztosan nem nézi, hogy ki miben jár, a játék, homokozás, mókázás érdekli. De tudod én sem nézem ki miben jár. Ez nem az én dolgom. Vannak olcsó, használt ruhái és vannak vadiúj dolgai is. Az oviban én melegítő-pólóban járatom illetve télen harisnyát+nadrágot kérnek. A játékhoz, homokozáshoz ez optimális.

Komolyan van, aki azt nézi mások miben járnak? Ráadásul gyerekek? Sokszor a saját ruhájukat nem ismerik fel, ha nincs benne a jelük:-)

2015. szept. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Az ennyi idős gyerekek még nem a márkára vagy a pénzre "mennek". A mesehősös dolgokat szeretik, azt pedig ki lehet fogni akciósan/használtan, lehet venni aranyáron vagy kaphat egy zsáknyit a külföldön élő nagynénitől - hogyan szabályoznád be?


Azt már nem is írom, hogy a férjemet hétfőn körberajongták a minionos pulcsijában :-)

2015. szept. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs játék bevitel amit én helyeslek,de a ruhánál egyébként elképzelhetetlennek találok bármiféle szabályozást,mert hát hogy?
2015. szept. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%
Ezt a részt nem értem én sem. Ha mi dolgozunk becsülettel és megvesszük a szép ruhákat a kislányunknak, akkor se járhasson csak lyukas kopott ruhában, mert más nem dolgozik és nincs pénze rendes gyerekruhára? Otthon azért ehetünk füstölt tarját vagy csak párizsit, mert más is azt eszik?
2015. szept. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!