Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Rossz ceruzafogás, mi lesz...

Rossz ceruzafogás, mi lesz így az iskolaérettséggel?

Figyelt kérdés
Fiam 6 éves, már 4. évet járja az oviban. Viszont a ceruzatartása rossz, és már 2 éve nem tudjuk neki megtanítani. Nevtanban is voltunk, fél évvel meghaladja a korát értelmileg, viszont ott is mondták a rossz ceruzatartást és csak a háromszögletű ceruzát javasolták. Az van neki már 1 éve, mégsem fogja rendesen. Így is szépen színez, nem megy ki a vonalból, a vonal áthúzásai is szépek, szabályosak. De 3 ujjheggyel tartja a ceruzát.
2015. okt. 24. 12:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Mi ilyet kaptunk az oviban. Pár hadználat után ráállt a fiam ujja, azóta nincs gond a ceruzafogással.

2015. okt. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

"A kisgyerek kézfeje nincs kész a háromujjas ceruzafogásra. (Egy friss magyar vizsgálat szerint a hatodik életévét betöltött gyerekek 93 százalékának, a hétévesek 83 százalékának nincs kész a keze erre.)"


Forrás: [link]

2015. okt. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobbik lányom 4 évesen még marokra fogta a ceruzát. Akkor utánaolvastam a dolognak, és azt találtam, hogy azért nem fogja "rendesen" egy gyerek a ceruzát, mert nem elég erősek hozzá a kézizmai. Másrészt meg a szenzomotoros meg a nagymotoros képességek összefüggnek, lányom mindkettőben le volt maradva. Mi nagymozgásos tornára írattuk őt, otthon pedig sokat gyurmáztunk, pici papírgalacsinokat gyúrtunk és abból ragasztottunk képet, gyöngyöt fűztünk. Így kb. egy év alatt rendbejött a ceruzafogása.

Mellesleg férjemnek is rossz a ceruzafogása, nem is értem ha látom, hogy tud így írni, mégsincs vele semmi problémája.

2015. okt. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs az oviba fejlesztő pedagogus????

Kisfiam 4 éve rajzol fest, mégis helytelen ceruzafogás miatt heti 2 alkalommal fél-fél órára a fejlesztő kikapja a csopoportbol ez miatt!

2015. okt. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4 évesen? Az igen! Remek helyen tanulhatott az a pedagógus is.
2015. okt. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Amit az első linkelt, azt kipróbáljuk. Nincs nálunk fejlesztő pedagógus, vidéki kis oviba jár a fiam.
2015. okt. 27. 09:03
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem a kavics zsírkrétát ajánlotta egy fejlesztő.Én nagyon drágának találtam,ezért összetörtem a zsírkrétát.Azért mentünk ezen a vonalon,mert a fejlesztő azt mondta,hogy nem szabad erőltetni,mert nagyon görcsösen és rosszul fogja. Kb 2 hónapot színezett az összetört zsírkrétákkal és hogy ezért,vagy más érettség miatt,de jól fogja a ceruzát. 6 éves fiú.
2015. okt. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, megnyugtat-e, de az én lányom jól fogta a ceruzát, és mióta sulis, azóta tök bénán fogja. Ilyen furán görcsösen felülről tartja és szorítja, mintha az élete múlna rajta. És úgy karcolja a papírt, hogy szakad át. Pedig olyan ügyes volt.

Ha meg mondom neki, hogy kéne, persze természetesen megsértődik.


És hogy válaszoljak a te kérdésedre, szerintem még nem gáz, hogy nem fogja jól a gyereked a ceruzát. Nem fog így maradni és meg fog tanulni írni, bárhogy is tartja a ceruzát.

2015. okt. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Megnyugtatlak, ugyanolyan életet tud élni rossz ceruzafogással, mint nélküle. Amióta csak az eszemet tudom 3 ujjal fogtam a ceruzát/tollat vagy bármi író rajzoló eszközt. Lány létemre imádok gyöngyöt fűzni rajzolni, általános sulis és középiskolás koromban is mindig kézműveskedtem, szöszöltem valamivel, mégis így tartom a ceruzát, mert kényelmesebb, könnyebb így, jobban rááll a kezem. Próbáltam két ujjal, de borzasztóan kényelmetlen, nem érzem a magabiztosságot és az írásképem se olyan szép, ráadásul így sokkal gyorsabban tudok írni, mint a társaim, ami meg azért nem nagy hátrány.

Szóval ne izguld túl ezt a ceruzatartást, nagyon sok gyerek ugyan ilyen, sőt felnőtt korában is így tartja a tollat/ceruzát, ráadásul az iskolában a legkisebb gondotok lesz majd ez.

2015. nov. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Figyeljétek meg az amerikai filmekbe, hogy a gyerekek a fiatalok hogy fogják a ceruzát. nem tudom, hogyan lehet úgy irni :D de katasztrófa. Mégis tudnak irni.
2015. nov. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!