Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kötelező az ovi vagy nem?

Kötelező az ovi vagy nem?

Figyelt kérdés
Én a saját rossz élményeim miatt nem akarom a gyerekem óvodába járatni. De lehet ilyet egyáltalán?
2016. máj. 12. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
5 éves kortól mindenképpen kötelező legalább napi 4 órában. 3 éves kortól is kötelező, de 5 éves korig indokolt esetben lehet felmentést kérni a jegyzőnél. És nem muszáj állami óvodába járatni a gyereket, magánoviba is mehet.
2016. máj. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

1 ev kotelezo.

Keress neki ovit ami neked is tetszik. Lehet elvezni fogja. Hatalmas trauma lenne rogton suliba mennie.

Kisfiam magan oviba jart, keves gyerek volt a csoportba, nem volt kisebbsegi gyerek.

2016. máj. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%

Ugyan abban a dilemmában vagyok.

Próbáltuk felmenteni, de az csak orvosi igazolás kell a jegyzőnek ,és abban az esetben lehet később kezdeni az ovit mint 3 év.Nekünk nem sikerült így február 5.-étől kötelező járni a fiamnak, mivel feb.4.-én betölti a 3 évet

2016. máj. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

3as ez hülyeség szept. 1től kell járnia.

Ovira szüksége van a gyereknek.

2016. máj. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Szerencsére nem lehet.
2016. máj. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
pedig nálunk így van én is abban járok. hidd el.
2016. máj. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen kötelezö,bár lehet felmentést kérni.5 évesen akkor is kell kötelezö oviba járnia .
2016. máj. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Biztos, hogy nem kötelező. A gyerekeknek csak az életkoruknak megfelelő nevelést, tanítást kell biztosítani. Ami sokkal könnyebb az óvodában, de ha valaki bizonyítja, hogy minden életkorához szükséges ismeretet megkap a gyerek különben is, akkor biztos nem zaklatják.


Mellesleg iskolába sem kötelező járni. Még ha hasznos is, meg jó is.


A rossz élmények lehet, hogy megelőzhetőek, nem?

2016. máj. 24. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!