Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mikor szoktatok ajándékot...

Mikor szoktatok ajándékot venni az óvónéniknek?

Figyelt kérdés

Nálunk még kicsit odébb van az ovi, de barátnőm kapcsán felmerült bennem a kérdés. Két gyereke is ovis az egyik ballag, (ez még oké) és mindegyik óvónéni saját készítésű ajándékot kap, többfélét is.

Olvasom, hogy karácsonyra is szoktak kapni, meg persze pedagógus nap..

Ne értsetek félre, nem zavar, csak kíváncsi vagyok máshol hogy működik ez, mennyire elvárás az ajándékozás?



2016. jún. 1. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:

A fiam 4. éve ovis, idén ballag. Most egy másik ballagó anyukájával fogtunk össze, és ketten vettünk ajándékot az óvónőknek.

Eddig csak karácsonyra adtunk nekik valami apróságot + saját készítésű valamit. Plusz nőnapra kaptak még virágot.

2016. jún. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pedagógusnapra nem szoktam venni, mert az szinte egybeesik az évzáróval/ballagással. Az évzárón kívül a névnapjukra és karácsonyra szoktam venni egy-egy bonbont, mellé a gyerekkel készítünk pl egy krepp-papír-virágot vagy egy üdvözlőkártyát.
2016. jún. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi névnapra, pedagógusnapra, évzáróra/utolsó napra szoktunk vinni virágot az óvónéniknek és a dadusnak. Illetve kisfiam még nőnapra is visz virágot.
2016. jún. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Karácsonyra kaptak 1-1 doboz bonbont. Most ballagott a kislányunk, kaptak közös ajándékot a csoporttól, én pedig csináltattam Nekik 1-1 feliratos bögrét. Pedagógus napra nem szoktunk semmit adni.
2016. jún. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Karácsony, névnap (dadus néni kimaradt, szept elején beszoktatáskor volt névnapja), egyik óvónéniek meg nyáron lesz, előre kap vmit), virág, édessg. Ill. kisfiam vitt nőnapra virágot. Évzáróra pici virágot kaptak
2016. jún. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem elvárás.

3 gyerekem van, mi általában készülünk valami aprósággal: névnapra, karácsonyra és évvégére.

Ahogy láttam eddig, cirka a szülők fele készül.

Az óvónők nem várják el, de cserébe örülnek neki :)


Nálunk az egyik gyerekem csopijában nagyon jól működik a közös ajándék,olyankor együtt adja át az egész csoport, ez tényleg jó, így ott a szülők nem készülnek egyénileg, csak max 3-4-en.

2016. jún. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!