Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kell igazolásokat vinni a...

Kell igazolásokat vinni a keresetünkről az óvodai ingyenes étkeztetésre?

Figyelt kérdés

Bölcsibe nem kellett, csak ki kellett tölteni a papírt, és úgy olvastam, hogy becsületkassza elvén megy. (persze ez tavaly szeptemberben volt)

Másik kerületben, ahova Amostantól oviba fog járni azt mondták kelleni fog minden bevételről.

Nem okoz nagy gondot, de ha törvényileg nem kell, akkor itt miért kérik be?


2016. aug. 31. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fiam ovijában nem kell. CSak egy papírt kell kitölteni és aláírni, hogy a bevétel / fő nem haladja meg a 95e-t.
2016. aug. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem kértek, csak nyilatkozatot, hogy nem haladja meg a határt a jövedelmünk.


És nem " becsületkassza elvén megy", mert ugye az Államkincstár fizeti helyettetek, és ott bármikor utána tud nézni a NAV-nál, mennyi a jövedelmetek (a hivatalos).

2016. aug. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

Bocsánat az off kérdésért, de ez a 95.000 forint nettó vagy bruttó jövedelem?


Minket nem érint szerencsére, felette van az egy főre jutó bevétel, egyszerűen csak kíváncsi vagyok.

2016. aug. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell igazolást vinni és szerintem az ovi meg bölcsi nem is kérhet jövedelemigazolást a szülőktől emiatt.
2016. aug. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nettó.

Köszönöm, akkor nem értem az óvodát.

Mást nem tudok elképzelni, minthogy látni akarják, hogy mennyi a keresetünk.

Bár nem értem, hogy miért.

Főleg, hogy ahogy valaki írta is, hogy az Állam fizeti helyettünk, és a férjem hivatásos állomány tagja.(tűzoltó) Én pedig a picivel vagyok Gyeden. És ezeket tudják is.

2016. aug. 31. 12:59
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
Nem az,hogy nem kell,hanem egyenesen törvény ellenes ha hivatalos iratot kérnek.
2016. aug. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

Nekem minden évben az államkicstártol kell papirt vinem hogy

3 gyerekem van ezért ehet legkisebb ingyen az oviba.

Papirt kikell tölteni viszont a nav bármikor elenőrizheti papirokat.

2016. aug. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!