Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tudnátok előnyöket mondani a...

Tudnátok előnyöket mondani a vegyes csoportra? El vagyok keseredve!

Figyelt kérdés

Gyerekeim odajáfnak. Egyik nagy, a másik szeptemberben kezdte, igy most egy csoportba járnak. Meg vagyok elégedve! 1 percre van a hazunktól, 3 csoportos kis ovi.


A rokonom már maga mellé állította az apósomat és annak testvérét.

Hogy a vegyes csoport soha, mert az ő fiúk vissza fejlődött (játszott a kicsikkel mászva).

És hogy azok lesznek a jó tanulók akik sima csoportba járnak. Így náluk a kicsi már messze jár oviba.


Én maximálisan elégedett vagyok. A kicsi nagyon félénk, segítség hogy ott van neki a nagy. A nagy meg nem most kezdi az iskolát.


Mit tegyek? Már emiatt nem tudom élvezni a családi összejöveteleket. Folyton bizonygatja hogy ő jobb.


2016. okt. 20. 11:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Van előnye és hátránya is persze. Gyerekfüggő,ha nálatok bevált ne foglalkozz a beszólásokkal. Az óvónők úgyis másképp foglalkoznak a kisebbekkel és a nagyobbakkal is. Ahogy te is írod jobb a kicsinek,hogy ott a nagy. Illetve sokszor az ilyen csoportban a kisebb gyerekek gyorsabban tanulnak meg dolgokat,mert a nagyobbak "húzzák" őket. Persze lehet fordítva is,de egy nagyobb gyerek már nem fog elfelejteni dolgokat amiket egyszer már megtanult. Az meg hogy egy 6-7 éves gyerek is mászva játszik esetleg szerintem még nem visszafejlődés. Ha gyerekkel játszom én is mászok a földön mégsem vagyok ettől visszafejlődve.
2016. okt. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Egyszerüen közlöd az apóssal, hoyg VAGY abbahagyja ezt a témát, VAGY nem mentek a családi összejövetelekre.
2016. okt. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A Férjem már szóvá tette, de akkor meg jön azzal hogy"ne mentegetőzz".

Lehet tényleg csak én stresszelem szét magam

2016. okt. 20. 11:35
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Nyugat-Európában csak vegyes csoportok vannak és a gyerekeknek sokkal kevesbb a beilleszkedési gondja, sokkal jobban fejlödnek szociálisan is, viszont hátránya nincs.


A "rokonnal" közöld, hogy ha a gyerekének baja van az iskolával, az nem az óvoda meg a vegyes csoport hibája, hanem a gyerek nem képes többre.


Apóst meg leállítod, hogy a ti gyereketek, nektek jó, a gyerekeknek jó, akkor ne szóljon bele.


Mellesleg a helyedben igencsak minimalizálnám az összcsaládi gyülekezeteket, mert ott csak veszekedés meg piszkálódás megy.

2016. okt. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Én nem vagyok az a tìpus aki tűri ezt. Persze egyszer mondja el a véleményét aztàn kész. Ha csak erről tud beszélni és kértem, hogy hagyja abba,akkor szó nélkül ott hagynàm. Aztàn beszéljen akinek akar.


Mondjuk pont ezért én minden ilyet tisztàztam anyosomékkal. Megmondtam, hogy nem vagyok hajlandó az ő igényeik szerint nevelni a gyereket, ha ezt elfogadjàk jöhetnek vagy megyünk mi, ellenkező esetben nem kell talàlkoznunk. Nàlunk màr a névvàlasztàsunkat is fúrtàk. Ott akkor àlltam a sarkamra és 5 perc alatt lerendeztem őket. Bocsànatot kértek, elmondtàk, hogy nem tetszik a név, mi meg azt hogy akkor is ez marad( szülés utàn pityeregve mondtàk, hogy nagyon eltalàltuk és mindenki dìcséri a nevét az unokàjuknak). Isten nyugosztalja őket, de talàn pont ezért kedveltek meg igazàn, mert nagyon hatàrozott vagyok. Nagyon jó volt a kapcsolatunk csak ezeket a szabàlyokat kellett betartaniuk. Elmondhattàk mi tetszik mi nem ,adhattak, sőt kértünk is tanàcsot tőlük, de àllandóan ugyanazt szajkózni vagy direkt keresztbe tenni azt nem engedtem.


A vegyes csoport pedig pont hogy jót tesz az ovónőnek is a folyamatos vàltozàs miatt, a kis csoportos foglalkozàsok miatt, a gyerekek megtanulnak egy csomó plusz dolgot, kis tàrsadalom ez nekik, közel sem olyan, mint az egyenrangú csoportban.

Szerintem sokkal jobb, mint 20iksz ugyanolyankorú gyerek.

Az meg ha egy gyerek visszafejlődik, az nem emiatt van, vagy ha otthon van kistesó akkor visszatér az ő szintjére? Ne vicceljünk màr.


Oszd ki a rokonokat, hogy kuss vagy nem talàlkoztok többet. Àllj a sarkadra.

2016. okt. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Mindhárom gyerekem ugyanabba az óvodai csoportba jár/t kettesével. :) Ismerjük a néniket, ők is minket, a kicsinek könnyebb a beszokás, nekem csak egy szülőit meg bevinnivalót kell fejben tartanom.

A nagylányom másodikos, tavaly kitűnő tanuló volt, ha annyira visszafejlesztette volna az óvodában a sok kiscsoportos, nem menne neki az iskola ilyen jól...

Toleranciára, együttműködésre tanítja őket a vegyes csoport. A nagyok most babáznak a 3 évesemmel, előtör belőlük az összes anyai ösztön, nem hiszem, hogy kárukra lenne, versenyeznek, hogy ki kösse be a cipőjét, azzal meg pont fejlődik a finommotorikájuk.

Nyilván va olyan is, akiknek nem való a vegyes csoport, nálunk is van ilyen gyerek, a tesója másik csoportba jár, direkt, mert bölcsiben elnyomta a nagy a kicsit.

Az óvónénik meg külön asztalnál foglalkoznak délelőtt a nagyokkal, iskolaelőkészítő feladatokat adnak nekik, gond nélkül mennek majd iskolába.

Apósnak, rokonnak pofádlapos, nektek jó így, beszéljünk másról, köszi! Kitartás!

2016. okt. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Semmi különöset ne tegyél. Amikor jön azzal, hogy bezzeg az ő gyereke, meg ő soha akkor mondd neki, hogy örülök, hogy a Te gyerekednek ez ilyen jó és hogy elégedett vagy. Nagyon klassz, hogy megtaláltad a Neked megfelelőt, stb. Dicsérd meg és utána hallgass. Az, aki nagyzolni akar úgyis nagyzolni fog. Holnap azzal, hogy az ő gyereke szebben fogja a kanalat vagy két nappal előbb tud 50-ig számolni mint a szomszéd gyereke.


Soha ne magyarázkodj és felejtsd el azt, hogy "DE" az én gyerekemnek ez a jó. Onnantól övé a játszma és alul maradsz.


Ha nyiltan neked szegezik a kérdést akkor mondd meg, hogy a gyerek jól fejlődik, mind a ketten (!! fontos, hogy nem csak Te, hanem a férjed is) úgy gondoljátok, hogy megfelelően fejlődik és nem szeretnétek a testvérétől elszakitani, mert az túl nagy trauma lenne. Ne magatokra hivatkozzatok, hanem, hogy a gyereknek ez igy jó.


Sajnos ez nem a gyerekéről szól, hanem róla meg a családon belüli hatalmi viszonyokról. Ha érdekel keress rá a neten az emberi játszmákra.


Ja, és igenis menj el a családi összejövetelre, "tuningold" fel magad előtte és légy magabiztos, határozott és főleg kedves. Ha nincs ellenállás részedről nincs mibe belekötniük. Nem mondom, hogy ez elsőre könnyű, de próbáld ki és néhány alkalom után akár élvezheted is hogy védted ki a próbálkozásaikat.

2016. okt. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!

A többieknek is jókat írtatok.

És valóban nincs "de"

2016. okt. 20. 12:22
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem gond a vegyes csoport. Nem egy másik gyereke miatt lesz vissza maradott egy gyerek. Hanem pl. a szülő lustaságból pelenkázza, nem eleget foglalkozik vele vagy nem a korának megfelelően. A vegyes csoportban legalább megtanul vigyáznia kisebbre, együtt játszani vele. Anyai ösztöne felébred a kislánynak.
2016. okt. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
24%

Fiam egy hónapot járt vegyes csoportba és elég is volt.

A nagyok terrorban tartották a kicsiket, mese olvasáskor a nagyoknak való mesét olvastak a kicsik sokszor féltek.

Egy 3 éves azért lassabban eszik mint egy öt éves volt, hogy tudott rendesen enni.


Végül inkább autózok csak legyen normális csoportban.

2016. okt. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!