Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan öltöztetitek óvodás...

Hogyan öltöztetitek óvodás gyermeketeket télen (kinti-benti váltás)?

Figyelt kérdés

A vezető óvónénink nagyon ad arra, hogy stramm, magukat mindenhol feltaláló gyerekeket neveljen, az öltözködésből sem szeret nagy ügyet csinálni (a bent is viselt melegítőben mennek ki az udvarra jó időben, megtanulják a homokot lerázni, kefével letisztítani, stb.). Az utóbbi hetekig működött is az, hogy olyan nadrágot adtam a fiamra, ami még éppen nem túl meleg bent, és éppen nem túl kevés kintre, de ez most már nem működik. Múlt héten cérnaharisnyát adtam a kinti farmer alá, bentre pedig a harisnyára egészen vékony melegítőt adtam (Scamp, pólóanyagból van), ez így pont jó lett volna, de kiderült, hogy az udvarra megint a benti ruhában vitték ki, másnap szóltam, akkor cserélték a nadrágot, de a harisnya ülepe a gyerek térdénél volt, pedig méretben jó. Elfogadtam, hogy nem szeretik a harisnyát, macerás, más megoldás kell. Tegnap kintre bélelt nadrágot, bentre normál, nem vastag melegítőt adtam, de megint csak ebben a melegítőben vitték ki.


Lehet, hogy túlparázom, de nekem nem stimmel, hogy fagyközeli kinti hőmérsékletben a hintán, homokozóban ugyanabban van, mint bent a 22 fokos csoportszobában, a bölcsiben mindig váltották a nadrágot télen. Máshol hogy van ez?


2016. nov. 16. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem meg pont az volt a bajom eleinte, hogy állandóan öltöznek a gyerekek. Kinti ruha, benti ruha, pizsama...

De már megbarátkoztam vele, és látom fiamnak ez jót tett (megtanult öltözni).


Most úgy oldjuk meg, hogy sima melegítőnadrág van rajta bent, és van pluszban egy polár vagy plüss anyagú nadrág, hogy ezt vegye fel a melegítőre, amikor kimennek. Egyrészt így kevesebbet kell öltöznie, mert csak egy plusz nadrágot vesz fel kifelé, és ezt veszi le befelé. Másrészt így a 2 réteg azért elég meleg kintre.


Kérdezd meg az óvónőt, hogy ez miért van így nálatok.

2016. nov. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lányom van, bent vagy harisnyában vagy vékony leggingsben van, ha kimennek erre veszi fel a bélelt kinti nadrágot.

Most már azért olyan hideg van pár hete hogy nyilván nem elég kintre az amiben bent van.

Szólj az óvónőnek hogy adják rá a kinti nacit a bentire. Bentre úgyse kell meleg nadrág.

2016. nov. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is lányom van és pont úgy csinálom mint a második válaszoló. Vagy egy vékony leggings plusz egy vastagabb bélelt nadrág és akkor csak a vastagabbat kell fel -le venni. Vagy harisnya plusz bélelt nadrág olyankor bentre egy farmer szoknyát vagy rövidnadrágot kap.
2016. nov. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk nem öltöznek át a gyerekek csak váltócipőt vesznek fel,így kint és bent is ugyan abba a ruhába vannak.

Ha öltöznének szerintem egy leggings szerű nadrágot adnék a rendes nadrág alá. Így ha kimennek akkor csak a nadrágot kell felkapni.

2016. nov. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


nagyon jó ötlet a bővebb fazonú, meleg kinti nadrág, amit a bentire lehet rávenni, sajnos nem ilyenekből vásároltam be, de megoldható, így fogom csinálni:)

2016. nov. 16. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!