Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tudnátok ötletet adni, hogy...

Tudnátok ötletet adni, hogy mit készíthetne 6 éves lányom az óvó néniknek ballagása alkalmából búcsú ajándéknak?

Figyelt kérdés
Szeretnék valami olyasmit adni, amiben a lányom is kiveszi a részét, és emlékeznek majd rá az óvó nénik.
2017. máj. 7. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Abból indulj ki miben ügyes, mit szeret csinálni a lányod? Rajzolni szeret, festeni, fonni, gyurmázni?
2017. máj. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ő imád alkotni :) Rajzol, vág, ragaszt, fest, dekorál. De mégis többet szeretnék egy rajznál adni. Milyen ötletes dolgot alkothatna? Gondoltam, hogy valahogy dekoráljon ki egy kerámia kaspót? Vagy vannak szép nagy köveink, arra is alkothatnánk valamit.
2017. máj. 7. 21:12
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem épp elég egy rajz.

Gondolj bele egy óvónéninek hány festett kaspója, vázája, gyertyatartója, bögréje, kacatja van már otthon amik szép lassan a padláson vagy a kukában végzik. Tudom rossz ezt hallani de ez sz igazság :(

2017. máj. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A kicsi fényképét transzferáljátok egy gyertyára! Elég mutatós, egyszerűen elkészíthető, neten is van róla videó, hogy hogyan kell.

Egyébként ezt én is úgy gondolom, hogy az óvónők nagyon örülnek az ilyen ajándékoknak, de nem tudnak mindent évekig elpakolgatni. Ebből kiindulva egy nagy doboz szív alakú linzer? Egy cipősdobozt ki tudtok dekorálni együtt, a süti sütés is mehet együtt. Az óvónéni is örül, és nem lesz belőle porfogó jövőre.

2017. máj. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a csoport adott egy fonott kosarat, abban pedig mindenki valami általuk készített és dekorált lekvárt, befőttet, stb. Nagyon örültek neki.
2017. máj. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nézd az óvónéni szemszögéből. Emléknek szerintem az jó lenne, ha a csoporttal/ballagókkal közösen tudnátok egy kis füzetet összeállítani, amiben minden gyerekről van fotó, amellé pl. bele lehet szerkeszteni opcionálisan rajzot is. Ezt is valószínűleg fel fogja tenni egy polcra csak, de ha évente egyszer előveszi, tuti elérzékenyül. Ha bármi tárgyat dekorálna a lányod, azért próbáld objektívan megítélni, hogy használható és elég esztétikus-e annak is, aki nem annyira elfogult. Egyébként egy szép szobanövény egy tartósra kifestett gyerekrajzos cserépben szerintem jól mutathat, de még ha jól is sikerül, kétesélyes, szeret-e virágot gondozni a néni, elfér-e nála és nem-e mondjuk pont minimalista a lakása. Ugyanígy adhatsz képet keretben, dekorálhattok pólót vagy fonhattok karkötőt (tele van a net "diy" ötletekkel), ami mind nagyon aranyos, de ha nem ismeritek őt magánemberként is, hogy ő mit szeret, nem tudhatják előre, minek örül és mit őriz meg, csak abból indulhatsz ki, a lányod mit szeret csinálni.
2017. máj. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amit az utolsó írt, azzal tökéletesen egyetértek. 3 gyerekem van, most a legkisebb ballagó ovis. Volt pár ballagós, évzáros stb. ajándékunk.

Nagyon aranyos és kedves saját készítésű dolgot ajándékozni, de tényleg objetíven kell nézni, az ovonéniknek tele van a lakása ilyen dolgokkal.

A tanácsom: ha privátot akarsz adni, akkor valami csoki egy kis rajzzal, ha az egész csoport, akkor tényleg minden gyerekről fotó, plusz rajz, esteleg valami személyes gondolat a gyerektől. Ezt szépen egy forókönyvebe rendezni, amit feltesz a polcra. Nem lesz porfogó, nem foglal sok helyet és ha egy évben egyszer előveszi akkor szerettel fog rájuk gondolni.

2017. máj. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha agyerek csinálni akar valamit, csináljon. Gondolj bele, hány gyerek megy át az óvónő keze alatt, hány rajz, csetresz, papírkivágás, hány kedves gyerektől!


Számodra egyetlen a kislányod, de neki a sok százból egy, és ez így is van jól.

2017. máj. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a bölcsibe anno vászonszatyrot vittünk, amire a gyermek rajzolt textilfilccel. Szerintem az óvónénik is majd ezt kapnak. Klassz, egyedi, és hasznos is.
2017. máj. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!