Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvoda nyáron kötelező?

Az óvoda nyáron kötelező?

Figyelt kérdés
Még nem aktuális a kérdés csak érdeklődök. A nyári szünet csak az az 5 hét amíg ,,zárva,, van a saját ovink és helyette az ügyeletesbe lehet menni ? Tehát miután elballagnak az iskolába készülők utána a maradó gyerekeknek kötelező végigjárni a nyarat ? Nem tehetem meg,hogy egész nyáron nem viszem ?

#nyári szünet #Óvodai nevelési év
2017. jún. 21. 08:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező
2017. jún. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

dehogy kötelező..! sőt örülnek ha nem viszed.

én soha nem szoktam vinni őket nyáron.mert volt aki vigyázzon rájuk.

2017. jún. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező. Nálunk júni15-től van a nyáriszünet, nyilatkozni kellett, hogy vinnénk-e a gyereket még júni 30-ig meg utána augusztus 1-től (4 hét amikor nem vihetem őket). Kinek hogy tetszik. Én dolgozom, örülök, hogy azt a 4 hetet is megtudom valahogy oldani.
2017. jún. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget 😊
2017. jún. 21. 21:54
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező. Májusban megkérdezik a szülőket (a mi ovinkban), hogy nyáron akarjuk-e hozni a gyereket v. nem, v. ha igen, akkor mikor. A mi ovink csak 2 hétre zár be augusztusban, addig ügyeletet tart. A 2 hétben, amikor teljesen zárva van, akkor meg van kijelölt ügyeletes ovi, ha van olyan aki nem tudja megoldani a felügyeletet. Még az elballagott gyerek is mehet nyáron oviba. Az én fiam idén ballagott az oviból, de még mehetne oviba aug. 31-ig az ügyelet alatt is. Ha nem viszed, annak örülnek, de sokan nem tudják megoldani, ők viszik sajnos a gyerekeket.
2017. jún. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Nem.A nevelési év szeptember 1.-től -május 31.-ig tart.Nekünk 3 gyerekünk van,általában-hacsak nincs kedve menni az ovisnak-a nyár 3 hónapja alatt Ő is itthon van.
2017. jún. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
A nevelési év szept. 1-től aug. 31-ig tart! Csak nyáron ügyelet van! Az más dolog, hogy foglalkozás nincs ilyenkor. A nevelési év nem egyenlő azzal, hogy meddig vannak foglalkozások az oviban!
2017. jún. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
Elnézést,utolsó válaszoló(az előtted levő vagyok):fogalmazzunk úgy,hogy a szorgalmi év tart május 31.-ig,vagyis addig vannak foglalkozások,fejlesztések.Addig kötelező az ovi.Ám június 1 és augusztus 31.-e között nem az!
2017. jún. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat Mindenkinek :)
2017. júl. 3. 00:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!