Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Pályaelhagyó óvónők. Kinek mi...

Pályaelhagyó óvónők. Kinek mi az ok, amiért már nem dolgozik a szakmában?

Figyelt kérdés
Lediplomáztál, de tudtad már 2. évben, hogy nem akarsz a pályán dolgozni. Csalódtál a gyerekekben. Csalódtál a nevelési rendszerben. Idő előtt megcsömörlöttél. Csak egy "könnyen elvégezhető" diploma kellett. Évekig dolgoztál a szakmában de rájöttél, hogy nem a te asztalod. Menet közben kaptál másik munkát és megszeretted.... Kinek mi az ok? Kérem CSAK AZOK írjanak, akikre igaz a pályaelhagyás. Ugyanis az expedagógusokról keveset lehet olvasni, ugyanakkor szép számmal akadnak. Kinek mi a története?

2017. szept. 5. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

Bocs, de nem csak azok írhatnak, akiről akarod. Jó vagyok a szakmámban, és továbbra is imádom, így a kisgyermekeket is, és értük vagyok. :) Viszont reagálok a kérdésedre:

ezen jót nevettem: "könnyen elvégezhető diploma". :D

Oké, ez nem orvosi szak, de azért tanulni itt is kell, és igen sokrétű, akárcsak a tanítóképző.


Egyszerre 5 tevékenységi területről kell mind elméleti, mind gyakorlati tudás, majd gyakorlati tapasztalat, és emellett a kisgyermekek fő tevékenységének, a szabad játékának a kompetens, óvatos tereléséhez is kell érzék, amit inkább a gyakorlatból lehet megszerezni. Egyszerre kell zenésznek, zenepedagógusnak, környezeti nevelőnek és nem utolsó sorban testnevelőnek lennünk -az irodalmi tartalom is alapvető az óvodás korosztály esetén nyilván: mese , mondóka, vers-, és természetesen ezek átfedése, a rögtönzések, a helyzetre való ráérzés, és alap szinten a gyermekpszichológiához is érteni. Jó az is, ha tud barkácsolni az óvodapedagógus. És így tovább...


Nincs is más pedagógia szak, ha a valóságot tekintjük, mint a tanítóképzősök, és mi. A tanárok NEM nevelnek,

bár nem tehetnek erről, hanem az oktatáspolitikai keretek.


Tehát a tanárok sajnos NEM nevelHETnek, nincs rá idejük a suliban.

Mégis a tanár az atyaúristen, az ovpedes meg mintha

"nem volna pedagógus".


Akárhányszor kérdik a szakmám, ha csak annyit mondok: pedagógus, jön zsigerből az illogikus reakció: "ÉS mit tanítasz?"


Holott pont hogy a tanár, aki NEM pedagógus, csak oktató.


Mi viszont nevelők vagyunk, alapvetően és elsősorban indirekt fejlesztéssel, gyermekpszichológiai alapokon. Mi vagyunk pedagógusok, nem ők.


Mondom még egyszer: erről a tanárok többsége

nem tehet.


A laikusok tehetnek erről, vagy talán még inkább az fősodratú média agymosása.


A szocpedesek tananyaga nagyjából mennyiségre és minőségre hasonló volt a mienkhez a főiskolán, ehhez nekik 4 év állt rendelkezésre, nekünk meg csak 3, tehát még intenzív is. Érdekes módon mégis repkednek az illogikus előítéletek, hogy "ó, csak játszani kell a gyerekekkel, meg csak három éves szak"... Jó vicc...

2017. szept. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%
Én megtanultam programozni, és rájöttem, hogy mennyivel jobb:D
2017. szept. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
68%
Ismerek egy óvónőt, aki számítógép-programozásról váltott óvónő szakmára. Kit mi vonz jobban...
2017. szept. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!