Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mikor kell oviba mennie?...

Mikor kell oviba mennie? Kérhetek e halasztást?

Figyelt kérdés
Első gyermekes anyuka vagyok szóval nekem ez az ovi téma nem megy. A kis fiam ez év okt.29. én tölti be a 3évet. A kérdésem az lenne hogy ez év szeptembertől kötelező mennie oviba? A másik kérdésem az lenne hogy ha igen kötelező, kérhetek e halasztást mert külföldre szeretnénk ki menni páromhoz legalább 1évre?!
2019. márc. 21. 15:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Tavasszal van beiratkozás. Ha szeretnéd, hogy ez év szeptembertől v szülinapja utántól menjen, akkor most kell majd beiratni. (feltéve ha lesz hely, és beveszik). Következő év tavaszán meg akkor kell, ha akkor szeretnéd, hogy menjen, ergo majdnem 4 évesen. De akkor már neki szeptembertől kezdődik az év. Ha most megy, akkor 4 évet tuti jár oviba, ha jövőre akkor 3. Feltéve, ha nem tartod vissza.
2019. márc. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Örülök hogy igy van annyi mindent hallottam már hogy ekkor akkor mindenki mást mondott.. De igy most legalább tudom hogy müködik köszönöm nektek! Nem szeretném hogy idén ovis legyen. :) Sokan mondják a családba is miféle anya vagyok hogy nem akarom még beadni. Nem értik meg hogy nem jo ennyi ideje külön lenni apátol. És egyébként én örülök hogy még 1 évet itthon lesz velem a manó. :)
2019. márc. 22. 12:03
 13/13 anonim ***** válasza:

Nagyon jó válaszokat kaptál (egy kivételével az eleje felé), és csak egy pici kiegészítést írok neked: ha neadjisten bebuknátok a külföldet, és emiatt netán meggondolnád magad, hogy óvodába járjon mégis a gyereked (Magyaro-on), akkor legfeljebb csak esélyetek van rá, de garancia nincs, mivel még nem töltötte be a 3. életévét.


(Az esély: két és fél hónapos kortól van, hogy oviba felvételt lehessen nyerni. És persze a két és fél - három év köztieknek bölcsiben is van esélyük, de utóbbi nem ajánlott, mert a pár hónap alatt, mire megszokja a bölcsit, már mehetne is oviba kötelezően.)


(Arról azonban nem tudok nyilatkozni, hogy a 3. szülinapjától, okt 29től kötelesek-e felvenni oviba -nem tudom, erről kérdezz meg valakit, ha mégse mennétek külföldre-, és ha igen, akkor is függ attól, melyik oviban van aktuálisan szabad hely, és az elérhető-e lokálisan számotokra. Úgyhogy tavasszal el kell döntenetek, hogyan/hova tovább.)

2019. márc. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!