Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ez normális ebben a korban?...

Ez normális ebben a korban? Kezd elgurulni a gyógyszerem

Figyelt kérdés
Lassan másfél éves kisfiú. Alapjáraton egy jó gyerek, viszont pár hete nemtudok SEMMIT csinálni tőle a konyhában. Ha porszívozunk a szobában akkor semmi baja. Ha épp eljátszik egyedül a nappaliban (amerikai konyhás nappalink van), akkor mindig próbálok alap dolgokat megcsinálni, de egy répát nemtudok felvágni mert jön a lábamhoz és üvölt hogy vegyem fel. Ha probalom bevonni és etetőszékbe teszem akkor is csak ordít. Ha épp nézi a tv-t es akkor próbálok sunyiba elmenni pl elmosni egy tányért, akkor is egyböl jön és ordit a lábamnál. Semmi segitsegem, es sajnos most jött elő belőlem mert apukaja elutazott 2 napja egy hétre és azóta se mosogatni nemtudtam, se főzni. Velem alszik. Este kisurrantam mosogatni, de 5 perc után jött ki sírva utánam. Pedig már mélyen aludt mikor kimentem, legalabbis azt hittem. Normalis ez ennyi idősen? Kiviszem a szemetet és addig a 15 masodpercig is torkaszakadtabol üvölt. Azt hittem ilyenkor mar nincs szepa szorongas. Tanacstalan vagyok.
2020. jan. 21. 20:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%

Én ezeket csatos hordozóval oldottam meg és hangos gyerek zenékkel és tánccal közben. 😄

Liliputi csatos hordozó - hátadra tudod venni és a közeledben érzi magát a gyerek.

2020. jan. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Második szepa. Nekünk az elsőnél ilyen idősen durvult el igazán.
2020. jan. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Igen, teljesen normális. Szepa második felvonás ilyenkor szokott.
2020. jan. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Hordozhatod is, már ha tűri, én inkább belevontam már ennyi idősen is a gyerekeimet a házimunkába. Élvezték. Na én néha nem, de legalább megalapoztunk vmi jót.
2020. jan. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%
Ugyanekkora kislányom ugyanez. Ma a tésztát alig tudtam megfőzni tőle. A hús elkészítését hagytam is az alvásidejére.És hiába vontam be nem volt jó. Felvettem úgy kavargattam,nem volt jó. Mikor kiléptem a teraszra kirakni az asztalra az üres üvegeket,sírva fakadt.Elsurrantam a konyhába ,sírva jött utánnam. Azt hittem én rontottam el valahol a nevelését de most megnyugodtam hogy máshol is ez van,szóval múló dolog. Ahogy a párom mondja,nem tart örökké
2020. jan. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

Valóban szeparációs szorongás,nálunk sem maradt ki sajnos.

Viszont én is a hordozókendőt javaslom,egy próbát megér hátha beválik.

2020. jan. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem szeretném újra hordozni, 13 kg.

Mikor pici volt csatosat használtunk de azt is csak elől, hatul nem marad meg. Most meg főleg nem viselné el, egész nap szaladgál. És meddig tarthat ez? Pontosítok, 16 es fel honapos. De ez, hogy alvasidőbe se tudok csinalni semmit mert felkel, ez már sok nekem is. Bevonni próbáltam en is, de nem lehet. Mindent eldob, etetoszekbe sincs el, nem erdekli semmi 2 masodpercnel tovabb. Fakanál és tarsai... Meg kicsit kifejthetnetek jobban mibe hogy lehet bevonni mert pl nem akarok kest adni a kezebe meg hogy szétszórja a kaját a földre. A megőrülés határán vagyok. Kisteson gondolkoztunk, de ha most jönne, lehet tenyleg megőrülnék...

2020. jan. 21. 21:52
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

1,5 éves nekem is

Szepa


Hordozás válna be.. de terhes vagyok

Plusz nálunk éjjel jön ki sokkal jobban.


Csak hátha kicsit jobban érzed magad attól, ha látod lehet rosszabb is.


Sajnos a türelem segít.



Azóta eltekt idő, lehet segítene ha hátra kipróbálnád csatolni..

Amikor nekem még ment, akkor már annyira érdekes volt minden, higy elég volt 10 perc is fenn..

Előtte meg bàrmit csináltam nem volt jó..

Hiába vontam volna be

2020. jan. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Főzéskor felültettem magam mellé a pultra. Játszhatott egy kanálnyi liszttel, tépőzáras gyümiket szeletelt (próbált), 2 decis flakonokba tettem száraz tésztákat, rizst, babot, stb, ezekből főzött műanyag tálakban. Mindig kértem mit hova tegyen, mivel kavarja meg, fűszerezzen még az üres sószóróval, én voltam az ő kóstolója. Később lett saját kiskonyhája, ott ő volt a főnök.

Ő tette be a müanyag poharakat a mosogatógépbe. Egy pohárral elment 2 perc, addig igazgattuk, közben a többit már be is dobáltam. Mosásnál a ruha pakolás ment mint a karikacsapás. Takarításkor adtam neki nedves törlőt, mindent megsimogatott vele, amit csak elért. Saját kis porszívójával követett engem. Persze így leírva tök egyszerűnek tűnik, de sokszor kín szenvedés volt 1-1 nap. Aztán megszületett a kicsi, eléggé megborult a majdnem jól működő rendszer, igazából hónapokig káosz volt. A kisebb, mikor "odanőtt" nem volt ennyire kapható a segítségre, inkább elvonultak játszani. Már 3 és 5 évesek, néha megy a harc, hogy tessék jönni elpakolni maguk után, de általában szeretik a rendet és a tisztaságot. :)

2020. jan. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%
A pultot úgysem éri fel. Én hagyom, üvöltsön csak, majd elhallgat. Azért az nem állapot, hogy semmit nem tudsz csinálni. Én bevonom, adok gyerekkést, meg répát neki, aprítgasson magának. Ha úgy is sír, akkor ez van. Hordozni 8kg-ig hordoztam. Azért legyen már nekem is kényelmes. Na meg a hátamnak.
2020. jan. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!