Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van ingyenes gyerekszpichologus?

Van ingyenes gyerekszpichologus?

Figyelt kérdés
Dadog a kisfiam. Lelki oka lehet. Gödöllő környéki érdekelne.

2020. ápr. 20. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
A legfontosabb, hogy ne javítsd ki, és türelmesen hallgasd végig. Ne siettesd. Többet ér, mint a pszichológus.
2020. ápr. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem meg most vidd el pszichológushoz, ne akkor, amikor már 10 éve gúnyolódnak rajta a társai.

Óvodás már? Ha igen, kérdezd az óvónőjét. Ha még nem, lépj kapcsolatba a védőnővel, gyerekorvossal.

Ha te laikus szülőként is úgy sejted, hogy lelki oka lehet, akkor 99%, hogy úgy is van. Akkor meg igenis az oki kezelés a pszichológus.

2020. ápr. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdeklődj a családsegítőnél és pedagógiai szakszolgálatnál. E-mailben és/vagy telefonon jelen helyzetben is elérhetőek.
2020. ápr. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok. 10 évig dadogtam. Higyjétek el, van tapasztalatom!


A többi válaszoló dadogott? Vagy aki lepontozott? Nem is ért hozzá, csak nyomogat...


A legeslegfontosabb a szülői türelem. Hogy várd végig, amit mond. Ne mosolyogj, ne türelmetlenkedj. És ne emlegesd másoknak pejorarívan, hogy a gyerek dadog.

Ez NAGYON sokat számít!


Amúgy meg logopédushoz vidd! A pszichológus nem szakember, csak egy bölcsészkart végzett. Olyan speciális logopédiai feladatokra van egy dadogónak szüksége, amit egy pszichológus nem tud biztosítani!

Maximum logopédiai terápia MELLETT elviheted pszichológushoz, ha akarod. Nem oszt, nem szoroz igazság szerint.

2020. ápr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amúgy mennyi idős?

Ha 3-4-5 éves kor körüli, akkor LEHET élettani is a dadogás. Vagyis az agya gyorsabb, mint a szája. Ilyenkor fontos a türelem.

De őszinte leszek veled:a fiúknál sokkal gyakoribb, hogy megmarad a dadogás.

2020. ápr. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A gyermekpszichiátrián elvileg ingyenesen fogadják. Hogy mennyire jó az ellátás, az más kérdés. Nálunk pl. egy darab logopédus van, rendszeresen biztosan nem tudnak vele foglalkozni. Beszédfejlesztő Központba is érdemes benézni, nekem ingyenesen felmérték a fiamat, szerintem oda is lehet hordani, ha kell. De lehet, hogy pszichológiai oka van, a pszichiátrián vannak pszichológusok is. Abból még több is.
2020. ápr. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!