Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tudok tenni, ha a barátnőm...

Mit tudok tenni, ha a barátnőm gondnoka nem foglalkozik a lánnyal megfelelően?

Figyelt kérdés
Ezalatt azt értem, hogy kirakta őt az utcára a koronavirusra hivatkozva és szegénykém gondnokság alatt áll 80%-ban ertelmifogyatekos. Én befogadtam, adtam neki saját szobát, ellátom őt és szeretnék én lenni a gondnoka mert a mostani csak felveszi utána a pénzt és semmit nem vásárol őrá. Hogy tudnám minél gyorsabban elintezni? Hova kéne fordulnom? ( 21 éves a lány és élete végéig gondnokra szorul)
2020. ápr. 29. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A gondviselőt fel kell jelenteni.
2020. ápr. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk első körben fel kellett volna jelenteni a gyamhivatalnal.
2020. ápr. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem rakhatja ki csak úgy az utcára. Fel kell jelenteni.
2020. ápr. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Ha nem vagy a rokona ÉS, nem tudod bizonyítani, hogy valóban kirakta, akkor sehogy.


Alapban kéne egy jó ügyvéd, pénz, és 1-2 "kommunikációs szakember", aki meggyőzi a gyámot.

2020. ápr. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha most feljelentjuk így 2-3 nap után még van esélyünk? Felkeresek egy ügyvédet és mindenképp elinditom ezt az ügyet
2020. ápr. 29. 11:19
 6/8 anonim ***** válasza:
35%

Van-e esélyed?


Lássuk!


- Korod?

- Lakhatásod?

- Jövedelmed?

- Egészséged?

- Voltál sitten?

- Regisztrált drog/alkohol függőség?

- Hányan laktok együtt, és mekkora helyen?

- Van időd gondozni?

- Rokona vagy?

- ...

2020. ápr. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőként kb esélytelen vagy. Ha nincs rokona, aki vállalná, akkor hivatalos gondnokot fognak neki kijelölni. Mondjuk ettől még elvileg lakhat nálad is, ez esetben neked kell elszámolni mindennelnvele kapcsolatban a gondnoknak. De ezeket mind elmondják a gyamhivatalban
2020. ápr. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A gyámhivatalnál kell jelenteni mielőbb!
2020. máj. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!