Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 21 hónaposan nem akar rágni....

21 hónaposan nem akar rágni. Mit lehet vele kezdeni? Mekkora gond?

Figyelt kérdés

21 hónapos kislányom nem akar rágni, nem eszik olyan ételt, amit harapni, rágni kell.

Értem ez alatt pl pékáru, fasírt, ilyesmik, ha a szájába is kerül, kis ideig ott tartja, majd kiköpi. A pufit is.


Levest van, hogy megeszi tésztával, borsóval, répával, de van, hogy azt is kiköpi.


Bébiételt eszik, a darabosat is megeszi belőle, de rendes szilárd táplálékot nem.


(Tejfehérje-allergiás, így sajt, joghurt, krémtúró stb alapból kiesik, nem túl változatos az étrendünk.)



2020. máj. 18. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Orvosnak mondtad már? Hát persze, hogy mondtad hiszen gondolom felelős anyuka vagy. És mit mondott? :)
2020. máj. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy volt valami rossz élménye a rágással kapcsolatban, vagy szilárd étellel. Ez később is okozhat válogatást. De tényleg jobb vagy első körben védőnőt kérdezni vagy gyerekdokitól tanácsot kérni. Sok sikert! :)
2020. máj. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Gasztroenterológia ✅

Pulmonológia 3 havi kontrollal ✅

Korai fejlesztés hypotonia miatt, TSMT ✅

Márciusig folyamatos orvoshoz rohangálás ilyen-olyan problémák miatt ✅


Márciusban költözés ✅

Javaslat az új helyen lévő fejlesztés folytatásához, papír a kezemben ✅


És jön egy világjárvány, borul minden....

Megvalósulás 🚫

Időpontok a szükséges vizsgálatokhoz 🚫

Háziorvos 🚫 (Telefonon párszor beszéltünk, ennyire volt lehetőségem)

Védőnő: Júniusban végre megismerkedhetünk, már várom.

Nyáron talán végbe is mennek a megbeszélt vizsgálatok, amiknek 2 éves koráig meg kéne lennie. Nem rajtam múlt, mivel zárva minden, a fejlesztő is szünetel.

Szóval felelőtlen anya vagyok, akinek a gyakoris anyukák kommentjei a támpont. Nyilván.

Még elemezhetjük nyugodtan, de azért hátha valakinek van tapasztalata, vagy mondanivalója a kérdésemmel kapcsolatban.

(Ismerem a forgatókönyvet, most jön a honnan is kéne ezt bárkinek tudnia. Nem, nem kéne. Na, talán pont azért nem kellene olyasmi témát feszegetni, amiről amúgy fingja sincs. 😏)

2020. máj. 18. 20:43
 4/9 A kérdező kommentje:

#2

Köszi a választ, nyilván az előzőt az elsőre reagálva írtam.

Amúgy a doktornőnk mivel 65 év feletti, nem rendel, 2x látta a lányom még márciusban, a problémáit is csak nagyjából ismeri. Ha helyreáll a rend, remélem, ebben is előrébb jutunk.

2020. máj. 18. 20:46
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Nem neveztelek felelőtlennek. Pont hogy azért írtam, mert gondoltam hogy már elvitted valahová! Nem kell rögtön félreérteni.
2020. máj. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Csak gyakori a cinizmus a "Miért itt kérdezed" hozzáállások miatt, ezért nekem így jött le... (Konkrétan én is kaptam már itt ilyet.)

Ezt pont nem tudtam megbeszélni még orvossal, mivel voltak ettől komolyabb bajok (nagyon beteg volt, mikor felköltöztünk, torok-, fülfertőzés + minden átment rajta.) A súlya most is stagnál, a széklete is gyakoribb, mint kéne, orvoshoz meg ugye 2 hónapja nem lehet eljutni, már esz az ideg.

A fejlesztővel, akihez jártunk, felmerült, akkor 17 hónapos volt, azt mondta, próbálkozzak, majd biztos javul. Volt is, hogy a Toast kenyeret sonkával ette, vagy sült krumplit, csirkemellet. Egy ideje ezeket se.

2020. máj. 18. 21:05
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha hypotón, dévényes is kezelte? A száját is? JÓ dévényes volt?

Nem akar vagy nem tud rágni? Ha nem akar, az szenzorosságra is utalhat, ilyen esetben DSZIT/Ayres-t is néznék, ha majd újra beindul az élet... Ha nem tud, az valószínűleg a hypotónia miatt lesz, futnék még egy kört dévényesnél, kifejezetten kérve, hogy a száját, arcát kezelje.

2020. máj. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ennyire nem kellene kiborulni. Van egy egészséges gyereked, ha kiköpi, akkor kiköpi. Nem azt mondom, hogy ne foglalkozz vele, de teljesen kiborítani magadat azért nem kell.

Kislányom 3 éves lesz, a pufit, édességet, kekszet mindig megette, de a főtt ételt se korábban, se most nem eszi meg, de köpni se szeret, úgyhogy szépen bent tartotta a szájában egészen addig, amíg ki nem piszkáltuk onnan. Most ott tartunk, hogy pár hete megeszi az almát szeletelve, régebben ezt is betárolta és a pározsis kenyeret. Enni legtöbbször darabos bébiételt, gyerekételt kap. Persze megkínálom a mi ételünkkel, de nem kéri. Ha a lányod megette már a répát, akkor tud rágni, csak nem akar, nem megy neki. Az én kislányom beszélni se nagyon tud, ez is összefügghet a gyenge arcizmokkal. Idegeskedtem rajta én is sokat, de most már nem, akkor egyen bébiételt, ugyanaz van benne. Logopédushoz járunk, nem túl sok sikerrel, a tsmt az jobb. Ha nem ehet tejterméket kókusz, zab, rizs desszertet, joghurtot esetleg ehet, drága, de finom.

2020. máj. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Dévényesnél nem jártunk, csak korai fejlesztőbe 2 helyre. Most következett volna ugye a 3., ami nem jött már össze.


Utolsó, csak ez önmagában annyira nem lenne gond, hanem a többi, amiket leírtam, sok így egyszerre. Ő a legkisebb gyerekem a 3-ból, a másik kettő együttvéve nem volt ennyit beteg, és arra gyanakszom, hogy a tejallergián kívül más táplálékallergiája is van.

(A tej is úgy derült ki, hogy 3 hónap alatt 4 hörghurut, asztmatikus tünetek.)


Kókusztej-sűrítményt szoktam venni, azt keverem ki gyümölcspéppel vagy banánnal, meg Sinemillel, Sinlaccal, azt így megeszi.

2020. máj. 19. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!