Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyermeket nevelő...

Anne88 kérdése:

Autista gyermeket nevelő szülők (családtagok) életét hogyan befolyásolja az autizmus ténye?

Figyelt kérdés
Gondolok itt ilyenekre, hogy munkavállalás, munkanélküliség, családi kapcsolatok (összetartó, vagy széthúzó erő), családi nyaralások, eü-ellátás jellemzői stb...Mi a legnehezebb?
2010. aug. 1. 18:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Nekem bölcsiben derült ki, hogy "autisztikus" vonásai vannak a lányomnak (nem autista, de sok olyan van a viselkedésében). Nagyon nehéz. Most ott tartunk, hogy égen-földön mindenki vizsgálja, hova menjen tovább, pl. mehet egészséges gyerekek közé óvodába, és mikor (3,5 éves már). Kétségek között vagyunk. Én az idegösszeroppanás szélén. A család jobban összetart mondjuk, de az borzasztó, amikor a gyerek egyszercsak "furcsán" viselkedik a villamoson, és idegen emberek megkérdezik, hogy beteg-e a gyerek. Közösségbe is csak úgy megyünk vele, hogy fel vagyunk rá készülve, BÁRMELYIK pillanatban haza kell vele menni.

EÜ ellátás erre nem jár, csak ha autista lenne.

Mi a BHRG alapítványhoz járunk magánban, és nagyon-nagyon-nagyon sokat segítettek nekünk eddig is. Tornagyakorlatokat (mondókákkal) tanítottak be nekünk otthonra, amit minden nap megcsinálunk a gyerekkel. Kezdetben nem szerette, de most már várja, és azóta megtanult beszélni és szobatiszta lett. Fél év alatt. (előtte egyszerűen egyikre sem láttunk reményt belátható időn belül).

Sok segítség van igazából, de rájuk kell bukkanni. Sorstársak tudják a legtöbb infót, a körzeti dokinknak és a bölcsinek fel sem tűnt milyen nagy a baj.

Sok energiát és kitartást kívánok nektek is!

Ha gondolod, írhatnál 1-2 infót magatokról!

2010. aug. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"Én nem hiszem, hogy kulönösebben autista lennék, de anyám nagyon rosszul bánik velem, azt mondja azért, mert miattam ment tönkre az élete és nem tudta azt megcsinálni amit akart."


Szia! Köszönöm a választ :). Megkérdezhetem, hány éves vagy? Miben nyilvánul meg az "autisztikusságod"? Milyen tüneteid vannak? És anyukád miért érzi, hogy akadályozod? Ez meglehetősen érdekes...

2010. aug. 1. 18:36
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Szia,a legjobb barátnőm kisfia autista.Annyit kell tudni róla,hogy rettentő okos,most öt éves,de már négy évesen ezres számkörben számolt,ismerte az órát.Az intelligencia szintje is átlagnál magasabb.A nehézségek a beszédben és az emberi kapcsolatokban nyilvánultak meg nála.Már az ovi kezdés óta logopédus foglalkozik vele,mert egész egyszerűen a szülein kívül senki nem értette,hogy mit mond,ezen kívűl az autista központba jártak heti kétszer budapesten fejlesztésre.Rendes oviba jár,de ha elege lesz a hangzavarból és a tömegből,akkor a földre veti magát és artikulátlan hangon elkezd pörögni és forogni,ilyenkor nehéz lecsillapítani.Sikerült egy rendes alapítványi iskolát találni neki,de csak jövőre kezdi a tanévet.Érdekes,mert néhány embert elfogad és nagyon szeret,szerencsére én is közibük tartozom.Annyi szeretetet tud adni és olyan kedves,sokkal jobban meghálálja a törődést,mint az egészséges gyerekek.A szüleiket nagyon becsülöm,mert úgy kezelik őt,mint egy teljesen egészséges gyermeket és számomra ő az is.Természetesen nem a súlyosan autista kategóriába tartozik,de akkor is autista.Mindkét szülője dolgozik teljes munkakörben,a családban a kissrácot mindenki egészségesként kezeli és egyáltalán nem széthúzó erő a családi kapcsolatokban a betegség.Minden évben eljárnak nyaralni,kapnak némi támogatást is,gondolok itt a benzinpénzre,ami az utazáshoz szükséges,de a fejlesztések nagyon sokba kerülnek,arra nem jár a támogatás.az óvoda pedig külön mellé felvett egy fejlesztő pedagógust,ez ingyen,állami alapon jár minden autista gyermek mellé,csak ezt sok szülő nem tudja.Kérdésedre válaszolva azt látom,hogy a legnehezebb az,hogy a szülő a lehető legtöbbet kihozza a gyermekből úgy,hogy a gyerek természetesnek vegye és eközben ne sérüljön és elhiggyje,hogy ő ugyanolyan,mint a többi,ill. nagyon nehéz azt nézni,hogy sok gyermek bántóan lép fel és ezt nehéz a szülőknek szó nélkül nézni.Na meg az önmarcangolás,hogy miért lett ilyen,a barátnőm kényszerképzete,hogy ő a hibás,mert nehéz,elhúzódó szülése volt és magát hibáztatta,hogy nem tudta megszülni,de természetesen erről ő nem tehet.A kisfiú egyébként,fogóval és vákummal született,még három hetesen is hatalmas vérömleny volt a tarkójánál egy széles sávban.
2010. aug. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál. Nagyon különleges és értékes kis fiúcska lehet :)!
2010. aug. 1. 22:41
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Az én fiam 4,5 autista. Nem sulyos szerintem. Mi a legnehezebb? Nehéz kérdés. Pl a gyermek orvosnál nincs baj vele, de ha más orvoshoz megyünk hát leizzadok. Egy sima vizsgálat rémálom. A közlekedés Metro villamos imádja de a buszra nem lehet felszállni sem vele. Gyerekek sokkal toleránsabbak vele mint sok felnött. Család apja testvére imádja de a nagymama szerint ö nem tud vele mit kezdeni.

Pedig okos rendes bölcsibe járt és most szeptembertöl rendes oviba. Szerintem egy szuper kisfiu.Szobatiszta, 20-ig számol, ismeri a szineket pedig csak pár honapja kezdett beszélni.

2010. aug. 2. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezni szeretnék tőletek. Az én kisfiam nem éppen autista, de vannak annak is a jelei rajta. Egy nagyon ritka genetikai rendellenessége van. Ők, hogyan kommunikáltak veletek, az én kicsim 15 hónapos de csak torokhangon gargalizál, ami nagyon aranyos, de ez még csak gügyögés sem:-( mikor tanultak meg beszélni és hogyan?
2010. aug. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam 2 honappal a negyedik születésnapja elött kezdet beszélni. Ha nem velem történik el sem hiszem de másnap már egyszerü mondatott. Most hat hónapja beszél és mindent mond.Söt épp multkor kicsuszott a számom amikor már órák ota folyamatossn járt a szája, hogy egy kicsit maradj csendbe. Na el is szégyeltem magam, hisz pár honapja ezért az élményért mindent megadtam volna.
2010. aug. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Sziasztok!

Nézzétek meg a www.ketkez.hu oldalt. Autista gyermekeket nevelő szülők hozták létre. Van egy játszóház is (csodabogárház), ahol sok tanáccsal tudnak szolgálni, tapasztalatból!

2010. aug. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
28%

A mi 5 évesünk csodálatos, csupán néhány számunkra könnyen kezelhető apróbb furcsasággal rendelkezik, így nincs is semmilyen nehézségünk, bárhová mehetünk vele, akár zsúfolt, zajos helyekre is (nagyszülők, így nem is veszik tudomásul a diagnózist, és az én hóbortomnak tekintik, hogy fejlesztésekre hordom).

Kicsit félek az iskola nem befogadó környezete mennyire lesz rá negatív hatással és a kamaszkor mennyire lesz problémásabb, mint egy átlagos családban, de most abszolút nincs semmi különös probléma.

Kicsim furcsaságai is csak 6-8 főnél nagyobb gyerektársaságban tűnnek fel, ott is inkább csak nekünk, meg szakembereknek.

2013. okt. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk sok mindenre kihat hogy a gyermekem autista, igaz enyhébb fokban.

Munkát nem tudok vállalni, mert olyan intézménybe jár ahol sok a szünet, nyáron 2,5 hónap és a családban mindenki dolgozik, segítség, felügyelet nem megoldott. Nyaralni nem voltunk az elmúlt 7 évben.

Nálunk inkább széthúzás lett a családban, a párom mintha nem fogta volna fel hogy miben vagyunk, homokba dugja a fejét és inkább elmenekül a dolgok elől, más családtagok (akiknek meg egészséges a gyermekük) sem érzik bele magukat a helyzetünkbe.

2014. júl. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!