Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » SNI kódot a szülô beleegyezése...

SNI kódot a szülô beleegyezése nélkül is kap a gyerek?

Figyelt kérdés
Hogy mûködik ez, mi alapján?
2020. szept. 27. 18:56
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve BTN kódnál?
2020. szept. 27. 18:58
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, kaphat, de azért igyekeznek közös véleményre jutni a szülőkkel.

Elvileg gyermekvédelmi ügy, ha a szülők hátráltatják az ellenkezésükkel a gyermek fejlődését. De idáig szerintem csak nagyon extrém esetekben jutnak el.

2020. szept. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Nem.

Eleve a kódhoz szakértői vizsgálat szükséges, több fordulóban, amire szülő beleegyezése nélkül nem is kerülhet sor. Sőt, eleve a szülőnek kell elvinni első körben a városi pedagógiai szakszolgálathoz, és ha ott az az eredményi a bizottsági vizsgálatnak, hogy SNI gyanú, akkor továbbküldik a megyei szakértői bizottsághoz, akik egyáltalán jogosultak SNI-kód adására, tantárgyi felmentésre.

Évekbe kerül ez a folyamat.

2020. szept. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az óvoda, iskola kezdeményezi a szakértői vizsgálatot, a szülő jelezheti, hogy ezzel nem ért egyet, de kötelező elvinnie a gyereket a szakszolgálatba. A harmadik elmulasztott időpont uán a jegyző kötelezi rá, de ez már pénzbírsággal jár. Ha ekkor se működnek együtt, a védelembevételig is eljuthat az ügy.
2020. szept. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg beadják majd neked, hogy ez a gyerek érdeke, és alá is kell írnod, hogy egyetértesz. Én most akarom levetetni a gyerekről, az osztályfőnök is támogatta a szakvéleményében, ennek ellenére nem gondolnám, hogy könnyű lesz, mivel annyira nehéz feladatokat oldatnak meg a gyerekkel, és olyan hosszú ideig tart, hogy bármelyik gyerek belebukna. Én mindenesetre el fogom mondani, és ha nem elég, le is fogom írni, hogy a gyereknek 5 éve ki van írva a heti 4 óra fejlesztetés. Amit 5 éve soha nem kapott meg! Azóta ez a 3. intézmény, ahova jár, jelenleg heti 30 percet foglalkozik vele egy 60 éves bácsi, aki megkérdezi tőle, hogy milyen napja volt, és kb. ennyi. Mindezért a kedvenc tanórájáról rángatják ki. Az osztályfőnök elmondása szerint a gyermek minden tantárgyból kiváló (a bizonyítványa szerint is), a szociális beilleszkedéssel van gond, erre eleve nem alkalmas a kétszemélyes gyógypedagógus szituáció. De még az sem, ha mondjuk csoportban ülnek le olvasni. Szóval a fejlesztés az elmúlt 5 évben semmit a világon nem ért, viszont a kód miatt nem tudok vele iskolát váltani. Szóval egy szó mint száz, a célját nem éri el, ellenben diszkriminálja a gyereket. Én ezt le fogom írni, aztán remélem leveszik. Te ne juss el idáig, eleve ne is engedd meg, hogy rátegyék.
2020. okt. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem érintett a gyerekem (bár még csak kiscsoportos), csak érdekelt, hogy mûködik.
2020. okt. 4. 19:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Vannak egyértelmű esetek. Egy siket gyermek vagy egy értelmi sérült SNI lesz, akármit mond a szülő.

De pl. az autizmus spektrumon, figyelemzavarnál, diszlexia, diszgráfia és hasonlók esetében nincs olyan éles határ a tanulási nehézség és a sajátos nevelési igény között. Ott azt illik mérlegelni, mi segít többet a gyereknek. Ha mondjuk óvónő szeretne lenni, és van rá remény, hogy segédeszközökkel, egyéb kedvezményekkel valahogy átküzdi magát az érettségin, már a Szakszolgálatból se küldjük tovább SNI vizsgálatra, hiszen ha ilyen diagnózist kap, kizárják az összes pedagógus szakról.

2020. okt. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Érdekes, amit a 7-es mond, engem azzal vakítottak, hogy semmi hátránya nem lesz a gyereknek a figyelemzavaros kóddal. Ja, de, azt mondták asztalos nem lehet. Az nem is akar lenni. Most meg majd leshetek hova veszik fel továbbtanulni. Én le akartam vetetni múltkor is, de olyat produkált, hogy szóba sem jöhetett. 8.-ban megpróbálom megint.
2020. okt. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!